Довгий час Албанія не мала популярності у російськомовних туристів. І причиною тут був не стільки мовний бар'єр, а скоріше відсутність уподобаних громадянам колишнього СРСР готелів системи «все включено». Але вже кілька років, як Албанія стала популярним курортом. І не лише у традиційний період з травня по жовтень, а й у міжсезоння. Цікаві пам'ятки, унікальні озера, СПА-готелі приваблюють туристів, які мріють не тільки про пляжний відпочинок. А те, що стосується пляжів, то Албанія набула популярності, як країна, де вранці можна викупатися в Іонічному морі, а після обіду в Адріатичному, і навіть потрапити на місцеві Мальдіви. І все це за ціною «дешевшою, ніж в Одесі».

Топ-5 найкращих пляжних курортів Албанії

Маленьку Албанію називають "загадкою Європи". Країна так і не увійшла до Євросоюзу, але при цьому на її території активно приймають до оплати євро, долари, поруч із місцевою валютою «лек» і пропонують європейський сервіс у численних маленьких готелях і пансіонатах. Двох та тризіркові місця для відпочинку пропонують затишні номери за ціною кілька євро за добу. З харчуванням у цій країні проблем у туристів не буде. Кафе та ресторанчики пропонують страви середземноморської та європейської кухні за цілком доступними цінами. А фрукти на місцевих ринках коштують просто копійки. Що стосується пляжів, то кожен із них – маленьке диво. А загальна довжина прибережної зони тут понад 400 км. Тож місць для усамітнення вистачить на всіх туристів.

Також читайте: ТОП пляжних курортів Болгарії

Вльора – це містечко для спокійного сімейного відпочинку. Завдяки своєму географічному розташуванню цей албанський курорт пропонує своїм відвідувачам коктейль із двох морів. На півночі це сині води Адріатики, а на півдні – блакитні Іоніки. Тут безліч розваг для дітей та підлітків. Атракціони, парки відпочинку, комфортабельні готелі з басейнами. Тут дуже розвинена інфраструктура. За євро можна скористатися міським транспортом, і відправитися дослідити Албанію, якщо набридли пляжі.

Шенджин – це нескінченні піщані пляжі у затишній затоці. Цей курорт розташований неподалік кордону з Чорногорією. Десять років тому це було невелике рибальське село. А зараз курорт із розвиненою інфраструктурою, багатоповерховими готелями та алеєю для променаду вздовж берега. Славиться це місце і архітектурними пам'ятками. Знаменитий римський полководець Гай Юлій Цезар розміщував тут свій флот під час знаменитої війни з Помпеями.

Дуррес – відносять до курортів для тусовок та активної молоді. Заснований ще в 7 столітті до нашої ери греками, він залишається одним із найдавніших албанських міст. Тут знаходяться руїни знаменитого Амфітеатру, що датується другим століттям нашої ери. І головний порт країни. Місто розташоване всього за півгодини від албанської столиці. А на вихідних та у свята перетворюється на головну культурну столицю країни. Це рай для дайверів, серфінгістів та яхтсменів.

Дізнайтеся, що таке дайвінг і де у світі можна ним займатися

Саранда – це невелике село, яке лише кілька років тому стало популярним у туристів. Наразі її обирають любителі спокійного відпочинку. А також ті, хто хоче поєднувати пляжний відпочинок з оглядом руїн стародавніх міст і фортець або природних пам'яток, таких як знамените джерело Блакитне око. Але є в Саранді особливе місце молодіжний пляж Барракуда. Сюди поспішають як ті, хто любить водні розваги, галасливі тусовки, якісні вечірки у прибережних клубах.

Затока Ляльзит - це нескінченні пляжі з м'яким білим піском. Сюди їдуть любителі релаксу. Соснові гаї у поєднанні з морським повітрям перетворюють повітря цього курорту на цілющий коктейль. Прекрасна інфраструктура, помірні ціни в готелях та кафетеріях – додають бонусів цій перлині Албанії.

Що крім пляжів варто відвідати в Албанії

Для любителів активного відпочинку Албанія пропонує прогулянки у гори. І це не просто огляд мальовничих околиць. Але й відвідування знаменитих албанських озер: Охридського, Шкодерського чи Бутрінті. Самі албанці вважають за краще відпочивати на березі зелено-блакитного озера Коман. Гори та ліси навколо нього дуже схожі на Альпи. Охридське озеро – найглибше і найдавніше на Балканах. Поруч із ним розташована легендарна фортеця Самуїла. Скадарське озеро – це природний заповідник, на околицях якого можна зустріти диких звірів.

Взимку туристи приїжджають до Албанії, щоб покататися на лижах та снігоступах. Восени та навесні їх запрошують на рибалку, каякінг, хайкінг та рафтинг по річках.

Албанія – це країна, де переплелися історія мусульманства та християнства. У столиці держави Тирані чимало музеїв, присвячених історії держави. Увагу туристів привертає місто-музей Берат. У ньому знаходиться понад двісті історичних пам'яток просто неба. У тому числі старовинні мечеті, церкви, арочні мости та цитадель XIII століття.

До Албанії дедалі частіше їдуть у гастротури. Це одна з небагатьох країн, де заборонені продукти із ГМО. Тому будь-який ресторан або кафе пропонує виключно страви з екологічно чистих продуктів. Крім страв з морепродуктів та риби, варто скуштувати і місцеву кухню: тушковану яловичину чомлек, баранину з йогуртом таве-елбасані, смажене з печінкою, помідорами та яйцями м'ясо фаргес-тиран та багато інших. До речі, обід в албанських закладах громадського харчування коштуватиме 3-5 євро.

Які сувеніри варто придбати в Албанії

Албанія славиться оливковими гаями. Тому баночка з оливками – один із найкращих сувенірів. До них варто придбати пляшку місцевої ракії або місцеве пиво Корча. Якщо хочеться придбати неїстівний сувенір – це срібні вироби, зроблені «під старовину». А курців порадують оригінальні попільнички у вигляді бункера, яких на території країни, з часів диктатора Ходже, збереглося безліч.

Албанці відкритий та гостинний народ, вони раді туристам. У жилах місцевих жителів намішано чимало крові різних народів. Тому, купуючи сувеніри, не забудьте поторгуватись. У цій країні – це ціле мистецтво, і тих, хто вміє вести торг, уважать особливо.