Відень - чудова столиця Австрії, її історичний і культурний центр. Місту багато років, за період свого поступового розквіту Відень набув статусу одного з цікавих світових туристичних напрямків. Сюди приїжджають за приємною старовинною атмосферою та особливою теплотою, яка таїться у кожному моменті, проведеному в австрійській столиці.

Історія Відня або чому її відвідування прирівнюється до прогулянки через усі історичні епохи

Засновниками Відня вважаються кельти. Колись давно, приблизно 500 р. до н. е. кельтські племена осіли на берегах мальовничого Дунаю. Поселення, згідно з традиціями тих часів, мало оборонну форму кола. Минали століття, поселення розширювалося, перетворившись на повноцінне містечко. У 15 р. до н. е. воно було завойоване римськими легіонами. На тривалий період Відень став основною локацією для захисту північних кордонів Римської імперії.

Справжня жалоба для жителів міста принесла навалу вестготів у V ст. Ці племена спалили місто, не виявивши жодної краплі жалості. Відень дуже довго відновлював свої сили. Знову повноцінним місто стало лише через п'ять століть. Цьому сприяла орієнтація на зовнішню торгівлю. Ще через три століття на можливості та красу Відня звернула увагу відома у Європі династія Габсбургів. Представники цієї королівської лінії полюбили австрійське місто і зробили все, щоб воно складало конкуренцію найгіднішим європейським резиденціям.

У ХVI столітті Відні довелося пережити навалу турецьких військ. Прикордонне територіальне розташування змушувало місто постійно перебувати в бойовій готовності, адже мусульмани не раз намагалися дістатися центру християнства в Європі. Одна з битв у ХVII столітті довела Османській імперії, що не варто випробовувати сили на землях, що повністю заперечують їхню віру.

Середньовіччя привнесло нові тенденції архітектурного та культурного розвитку міста. Будувалися вишукані будинки, палаци, з'явилися казкові сади з фонтанами, паркові зони з строкатою флорою та фауною. Населення підтримувало розвиток Відня і дуже пишалося змінами, які подавали столицю в новому світлі.

ХІХ ст. почалось з Наполеонівських воєн. Щоб уникнути великих втрат, керівництво вирішило здати місто французькій армії, не вступаючи з нею в бій. Така тактика дозволила зберегти не тільки життя солдатів і городян, а й культурне надбання. Коли ситуація вирішилася, столиця Австрії продовжила шлях розвитку, обираючи все найкраще, чого досягали сучасники.

З роками помітно збільшилося населення міста, що призвело до збільшення території населеного пункту. Історики підтверджують цей факт, вказуючи на картографічні контури сучасного Відня – він так і залишився «кельтським колом на Дунаї», але від історичного центру діаметральними колами розташовуються квартали, що характеризують свою епоху забудови. Відповідно до сучасної моди на будівництво, елітні котеджі та будинки сьогодні розташовуються за межами міської межі, утворюючи найновіше концентричне коло.

Як можна зрозуміти, правильно спланована екскурсія Віднем є захоплюючою прогулянкою, в ході якої можна насолодитися подорожжю крізь усі історичні епохи.

Віденська опера

Відкриття оперного театру у Відні відбулося у середині ХIХ століття. Ця велична будівля з вишуканими розкішними інтер'єрами одразу ж підкорила городян та стала візитівкою міста. Відвідувачі опери дивувалися шикарній акустиці, різноманітності репертуару постановок та професійній майстерності артистів, які виступають близько 300 днів на рік.

Ідилію порушила Друга світова війна. Віденську оперу повністю зруйнували під час численних бомбардувань. Відновлювальні роботи велися близько десяти років.

На сьогодні оперний театр повністю реконструйований, але за кількістю захоплених компліментів не поступається первісному варіанту. З величезним успіхом тут проводяться чудові постановки та цікаві екскурсії.

Пропонуємо переглянути головні визначні місця Мюнхена та дізнатись коротку історію міста

Палац Шенбрунн

Це місце є одним із головних визначних пам'яток Відня, обличчям імператорських династій. Починаючи з ХVII століття, коли палацово-парковий ансамбль був побудований і введений в експлуатацію, Шенбрунн приваблював до себе архітектурою в стилі бароко і парком, ідеальним з будь-якої точки зору.

Для відвідування туристів у палаці відкрито кілька залів та кімнат. Знайомство з ними повною мірою дозволяє відчути особливості життя королівських династій та ненадовго відчути себе частиною цієї величі.

На території Шенбрунна можна відвідати:

  • найстаріший у світі зоопарк;
  • Пальмовий дім;
  • шоу штруделів;
  • музей карет;
  • археологічний пункт-копію розкопок Карфагену

Хофбург

Відомий як нинішня резиденція президента Австрії. Протягом століть цей масштабний садово-парковий комплекс використовувався як зимова резиденція династії Габсбургів. Приваблює розкішшю та урочистістю, складається з 19 палаців та не меншої кількості додаткових споруд.

На екскурсії рекомендується обов'язково відвідати:

  • музей Сісі;
  • апартаменти Єлизавети та Франца Йосипа;
  • Срібна зала.

Музей історії мистецтв

Один із найкращих музеїв світу, відкритий у ХIХ столітті. Він є величезною будівлею в дивовижно привабливому стилі італійського бароко. Відвідування музею гарантує масу захоплення – експонати забезпечують повне злиття з історією мистецтв. Екскурсійна програма включає знайомство:

  • з кунсткамерою рідкісних експонатів;
  • картинами європейських художників;
  • колекціями монет, медалей та орденів.

Дізнайтесь, які головні пам'ятки Братислави відвідати наступного разу

Віденська філармонія

Вперше концертний виступ відбувся тут у ХІХ столітті. Він отримав багато позитивних відгуків, після чого музиканти досі намагаються підтримувати традицію ідеального виконання.

Сучасна філармонія відома у багатьох країнах, особливо шанувальникам цього виду мистецтва подобаються її різдвяні концерти. Дійсно, елегантна картинка зали з незрівнянним золотим декором доповнюється чудовою акустикою та блискучим виконанням музикантів. Після відвідування Віденської філармонії залишається тривалий післясмак задоволення та наповненості душі.