Яскравий та величезний за розмірами Пекін – ще одне унікальне місто на планеті, яке туристи часто вносять у свої плани подорожей. У ньому переплітаються всі віхи історії Китаю – від імператорського періоду з безліччю династій до сучасності, представленої переважно різними проявами мистецтва.

У Пекіні багато визначних пам'яток, близько 200 об'єктів (деякі з них внесені до списку ЮНЕСКО), унікальна архітектура, смачна кухня та безліч розваг. Після відвідування міста, другого в Китаї за чисельністю населення, залишаються приємні спогади та трепетне захоплення досягненнями китайської нації.

Основні віхи історії Пекіна

Сама історія міста розпочинається з І тис. до н. е. Історики запевняють, що тут була столиця царства Янь, а називалася Цзи. Після падіння царства місто переходило під владу різних держав, поки знищення династії Тан не призвело до появи імперії Ляо. Сучасний Пекін отримав ім'я Наньцзін, перетворившись на розвинений центр Східної Азії.

Із захопленням Ляо імперією Цзінь для міста нічого, крім імені, не змінилося. Тепер він звався Чжунду.

Період процвітання був перерваний навалою монголів. Кочівники спалили Чжунду 1215 р., щоб підпорядкувати весь регіон. На відновлення міста після жорстких військових дій пішло понад півстоліття. Хан Хубілай перетворив його на свою «Велику столицю», назвавши її Ханбалик (на кит. Даду).

Військові битви знову призвели до руйнування міста у 1368 р. У 1421 р. у відбудований новий округ було перенесено столицю імперії Мін. Вперше місто отримало назву Пекін. Цей період запам'ятався масштабним будівництвом, появою нових кварталів, храмів та пам'яток. На кордоні була побудована довга оборонна стіна, що захищала Пекін від ворогів. Столиця династії Мін кілька разів проголошувалась найбільшим і найрозвиненішим містом світу.

Повалення мінської імперії сталося з приходом на китайську територію маньчжурів, але Пекін, як і раніше, залишився столицею нової династії.

У ХІХ-поч. ХХ ст. західні країни не пощадили красу чудового міста. Йому довелося вкотре горіти, переживати облогу, мародерство та інші наслідки окупації.

Стабільне становище встановилося з приходом до влади революційного уряду, який очолив Юань Шикай, але тривало до його смерті. Далі були революції, окупація Японією до її капітуляції в 1945 р.

З проголошенням КНР 1949 р. за Пекіном остаточно закріпився статус столиці. Вона активно забудовувалась, збільшуючи територію, з'явилися просунуті центри різних галузей, у мегаполіс постійно приїжджало багато трудового населення.

На початку ХХI століття місто виявилося настільки величезним, що довелося вживати заходів, що забороняють його розширення.

Що цікавого можна подивитися у Пекіні

Туристам, які обрали для подорожі Пекін, не можна встигнути відвідати всі пам'ятки цього стародавнього міста. Але є рекомендації найцікавіших об'єктів, які допомагають створити правильне враження про історію Пекіна та особливості життя в Китаї.

Велика китайська стіна

Оборонна споруда довжиною понад 8 тис. км, побудована під час династії Мін. Для туристів найбільш актуальною ділянкою стіни є Бадалін, розташований за 80 км від Пекіна. Це давні ворота, якими можна було увійти до столиці. Також можна відправитися на екскурсію до Великої китайської стіни в районі Цзюйюнгуань, до дільниць Губейкоу та Симатай. Погляду відкриваються:

  • двоповерхові вежі;
  • хмарна платформа Юнтай із білого мармуру, що залишилася від величного храму;
  • чудові краєвиди;
  • кам'янисті стежки стіни, що ховаються за горизонт.

Пішохідну екскурсію доцільно розбавити поїздкою на фунікулері.

Пекінський зоопарк

Це найбільший зоопарк Китаю, в якому мешкають сотні видів екзотичних тварин. Загалом під час прогулянки можна побачити до 7 тис. вихованців зоопарку. Вони проживають у вольєрах, що нагадують природне довкілля.

У зоопарку дуже красиво та мальовничо. Найцікавішими місцями вважаються такі об'єкти:

  • Пагорб мавп;
  • Зал великої панди;
  • Вольєр жирафів;
  • Гора ведмедів;
  • Озеро водяних птахів;
  • Океанаріум;
  • Африканські зони.

Символом Пекінського зоопарку є великі панди, які обрали цю територію єдиною природною зоною для життя.

Заборонене місто

Історичне місто Гугун - імператорський палацовий комплекс. Свого часу в ньому мешкали 24 правителі з династій Мін та Цін. Гугун був закритим кварталом, а сьогодні сприймається у всьому світі як головна культова пам'ятка Китаю.

У музейному комплексі налічується понад 8 тис. кімнат. Туристам обов'язково варто відвідати:

  • сторожові вежі;
  • павільйон Янсіньдянь;
  • імператорський сад;
  • численні палаци (Ніншоугун, Цзяотайдянь, Куньнінгун та ін.).

По всій території Забороненого міста багато справді цікавих місць, повністю розглядати які доведеться протягом кількох днів.

Літній палац

Реставрована імператрицею Цисі літня імператорська резиденція. Екскурсія до палацу наповнює гармонією та дарує позитивний заряд енергії. Тут все продумано до дрібних подробиць та розраховане на справжній відпочинок для душі.

Туристам буде цікаво подивитися:

  • озеро Куннін та міст Шицикун;
  • храм Чжихуейхай;
  • Гору довголіття;
  • палацовий комплекс із 3 тис. об'єктів, родзинка якої – палац Женьшоудянь;
  • галерею Чанлан.

Крім того, неповторну атмосферу створюють різні статуї, фонтани, альтанки, канали та мальовничі острівці.

Пташине гніздо – національний стадіон

Шедевр сучасного будівельного мистецтва та головний об'єкт Олімпійського парку. Стадіон на 90 тис. глядачів схожий на величезне пташине гніздо, споруджене із металевих лозин та бетону. Його побудували до літніх Олімпійських ігор, що проводились у Пекіні у 2008 році. З цього часу стадіон став ще одним символом столиці та виконує роль найбільшого лижного курорту.

Найбільш привабливий вид «Пташине гніздо» набуває у темний час доби. Численні ліхтарі та підсвічування народжують незабутнє враження.

Екскурсію доповнює відвідування:

  • "Водного куба" - палацу для водних видів спорту;
  • розважального комплексу;
  • зеленої зони.

Поєднання в Пекіні історичних та сучасних пам'яток наділяє місто особливою енергетикою та дозволяє постійно зберігати до нього живий інтерес.