Авіапереліт однозначно має бути комфортним у фізичному та моральному плані. Особливо для тих, хто здійснює його вперше. Якщо вибране або запропоноване під час реєстрації місце виявилося не дуже хорошим, є ризик, що враження про літаки як спосіб подорожей складеться не найкращим чином. Але як вибрати найзручніше місце, щоб отримати виключно приємні емоції?

Місця в літаку

Всі місця в літаку поділені на три великі сектори. Вони уособлюють різний рівень комфорту та обслуговування, тому варто задуматися, що саме очікується від перельоту:

  • елітний клас забезпечує високий комфорт пасажирів під час далеких перельотів – сидіння розкладаються, багато місця, присутні телевізори та розетки. Його пропонують лише деякі літаки, а ціна на квитки сюди перевищує ціни на всі інші пропозиції;
  • другим за престижністю авіасервісу вважається бізнес-клас, де сидіння на зручній відстані, є вбудовані розетки та створюється спокійна атмосфера;
  • третю категорію місць у літаку складає економ-клас – відстань між сидіннями дуже маленька, зазвичай завжди багато людей, зате він приваблює цінами на квитки та безкоштовною їжею.

Місця «біля вікна»

Улюблене місце більшості мандрівників. Біля ілюмінатора світло, добре видно хмари та краєвиди внизу. Варто враховувати, що доводиться просити сусідів посунутися, якщо виникне потреба вийти до вбиральні.

Місця біля проходу

Дозволяє отримати додатковий простір для ніг, доки ніхто не ходить по проходу. Не треба питати у сусідів дозволу вийти, з одного боку, їх взагалі немає. Іноді пасажира можуть зачепити ті, хто проходить, і цей момент потрібно враховувати, вибираючи це місце.

Місце у центрі ряду

Спокійне місце, де ніхто не чіпає. Його негативним нюансом є сусіди із двох сторін, є ризик бути затиснутим між двома пасажирами міцної комплектації.

Місце у передній частині салону

Стандартний рівень комфорту в залежності від класу. Відмінно підходить для пасажирів з дітьми та для тих, хто любить бути першим – на виході, у виборі харчування, преси тощо. Не підходять для спокійного перельоту.

Місця у хвості літака

Вважаються порівняно технічно шумними, проте тут частіше можна залишитися без сусідів і займати всі місця ряду.

Місце перед аварійним виходом

Дуже мало місця, а сидіння майже не розкладаються. Так забезпечується прохід до аварійного виходу.

За аварійним виходом

Таке розташування дає більше простору для ніг. Іноді попереду взагалі немає останнього ряду перед аварійним виходом. Відповідно до регламенту деяких авіакомпаній, ці місця пропонуються виключно людям, які викликають довіру, зберігають спокій та мають атлетичну статуру (вони можуть надати допомогу у разі аварійної ситуації).

ТОП-5 основних правил вибору місця у літаку

Щоб вибрати ідеальне місце, необхідно вивчити заздалегідь схему їх розташування. Тільки так можна здобути впевненість, що політ пройде без сюрпризів.

Правило 1

При реєстрації варто заздалегідь попросити ті місця, на які хочеться розраховувати, або озвучити свої побажання, і отримати пропозиції з потрібним варіантом.

Правило 2

Якщо дозволяє час, добре вибирати для перельоту дні з мінімальною завантаженістю – понеділок, вівторок і четвер у другій половині дня.

Правило 3

Місця у хвостовій частині найчастіше виявляються «одинокими» – без сусідів, які могли б порушувати зону особистого комфорту.

Правило 4

Після того, як стюардеса оголосила про припинення посадки, можна негайно переміститися на помічене  порожнє місце.

Правило 5

Потрібно вибирати місце, яке знаходиться подалі від технічних приміщень. Це забезпечить спокій.

У більшості випадків персонал при реєстрації на рейс не відмовляє в пораді  вибору кращого місця, просто прислухайтеся до їх рекомендацій і постарайтеся розслабитися - попереду подорож безкраїм небом.