Коли в Андоррі випадає сніг і починається сезон катання на лижах, вона за лічені дні стає головним королівством гірськолижного відпочинку в Європі. У цій країні ідеальна для спусків погода – яскраве сонце та комфортна температура повітря. Піренейські гори дозволяють насолоджуватися спусками на території 3100 га, де звивистими стрічками петляють 350 км трас. Також у Андоррі багато інших захоплюючих занять, які покликані збагачувати перебування у країні нескінченно приємними емоціями. Це огляд старовинних історичних пам'яток, тестування сучасної інфраструктури та дегустація смачної кухні.

Погодні особливості гірських регіонів Андорри

Клімат Андорри має всі риси субтропічного характеру: теплий, з великою кількістю опадів, великою кількістю сонячних днів - до 250 на рік. Піренейські гори захищають країну з усіх боків, через що холодні маси не проникають на її територію, і як наслідок добре проявляється зональність природних поясів. Наприклад, верхні зони гір укриті щільним покривалом снігу, а нижні радують ароматом смарагдової трави та яскравих кольорів.

Температура повітря на гірськолижних курортах Андорри вдень досягає в середньому 0 °C, вночі позначка опускається до -3 °C. Цікаво, що біля підніжжя гір у цей час температурний режим зовсім інший, приблизно +9 °C. Найпопулярнішим місяцем, на який припадає пік сезону катання на лижах, вважається січень. Свою роль відіграють зимові свята, коли більшість людей беруть відпустку та дозволяють собі відновити життєві ресурси, і природні умови – одні з найоптимальніших у всьому світі. Як стверджують у World Ski Awards, гірськолижні курорти Андорри приймають за рік 1 млн відпочиваючих, що дозволяє віднести їх до ТОП-15 світових курортів.

Тривалість сезону катання на лижах

Сезон катання в Андоррі розпочинається з 1 грудня. До цього місяця в горах з'являється надійний сніговий покрив глибиною від 50 см до 3 м і встановлюється хороша погода. Зазвичай сонце заливає схили Піреней тривалим потоком променів, а чисте гірське повітря сприяє прекрасному настрою. Відсутність вітру в затишних улоговинах схилів створює незвичайну атмосферу умиротворення та повної гармонії з природою. Так продовжується аж до середини квітня, коли відбувається природне танення снігу.

Топ-3 популярних місць для спусків на лижах в Андоррі

В Андоррі можна провести час на двох гірськолижних курортах:

 1. Грандваліра – об'єднує Пас де ла Каса та Рож;
 2. Вальнорд – включає Сольдеу та Тартер.

Якщо є бажання втілити можливість професійних занять біговими лижами, станція Натурландія дозволить здійснити мрію на дуже гідному рівні.

Гірськолижні курорти оснащені сучасною технікою та безпечні. Витяги пропускають до 160 тис. осіб на годину. Відпочивати в регіоні можна всією сім'єю, адже маленьким діткам тут також знайдеться безліч розваг, дружною компанією і навіть закохані підбирають собі романтичні місця, щоб розділити радість спільного проведення часу.

Вальнорд

Являє собою один великий гірськолижний регіон, в якому об'єдналися одразу три курорти:

 1. Пал-Арінсаль;
 2. Ла-Массана;
 3. Ордіно Аркаліс.

Розташовується Вальнорд недалеко від столиці країни та кордону з Іспанією. Завдяки вдалому місцезнаходженням, для курорту забезпечено високий приток відпочиваючих, а також найупорядкованіший рівень трас та інфраструктури.

Гарні схили Піренейських гір створені природою, мабуть, спеціально для спусків на лижах. Зона катання Вальнорда організована на висоті 1780-2350 м, де немає вітрів і є постійна велика кількість снігу, тому спуски відбуваються в незрівнянну погоду. На випадок непередбачених обставин траси оснащені сніговими гарматами, а в центральних локаціях є десятки додаткових пропозицій: спа-релакс, термальні центри, ресторани, готелі, дитячі зони та ін.

Загальна довжина трас гірськолижного курорту становить 91 км. Траси:

 • 11 зелених;
 • 23 синіх;
 • 27 червоних;
 • 7 чорних;
 • сноуборд;
 • фрістайл;
 • халф-пайп;
 • слалом та карвінг.

Інші характеристики:

 • діє 44 витяги з пропускною спроможністю 56 тис. осіб на годину;
 • вартість скі-пасу складає 320 євро/7 днів;
 • ніч у готелі 3* дорівнює середньому до 80 євро.

Канільйо

Затишний курорт за 5 км від великого гірськолижного курорту Сольдеу. Через спокій і наявність шкіл з інструкторами йому віддають перевагу відпочивальники з дітьми, але професіонали також зможуть чудово провести час, досліджуючи траси цілинних лісових масивів. У місті багато історичних пам'яток.

Кілька років тому в Канільйо почав працювати новий сучасний підйомник, який зв'язав його з Сольдеу. Таким чином можливості відпочинку значно розширилися, а маленький курорт набув додаткової популярності.

Зона катання розташована на висоті 1710-2560 м. Це 92 км висококласних трас, орієнтованих на новачків та лижників середнього рівня. З них:

 • 10 зелених;
 • 19 синіх;
 • 13 червоних;
 • 10 чорних.

Пропонується скористатися 43 витягами з пропускною спроможністю 45 тис. осіб на годину. Третина трас оснащена сніговими гарматами, абсолютно всі траси мають зручну зрозумілу розмітку.

Вартість скі-пасу дорівнює 175 євро за 6 днів, а зняти номер в готелі середнього рівня можна від 80 євро.

Сольдеу Ель-Тартер

Об'єднаний регіон із двох курортів – Сольдеу та Ель-Тартер. Між ними лише три кілометри, але траси різного рівня складності зв'язуються системою з 32 підйомників.

Насамперед відпочиваючі, які прибули до Сольдеу, мають можливість оцінити мальовничу природу цього місця. Курорт загубився серед цілинних лісів, і взимку, коли випадає сніг, він перетворюється на казково привабливу картинку. Зона катання, що складається з 90 км трас, організована на висоті 1710-2560 м. Траси:

 • 10 зелених;
 • 19 синіх;
 • 13 червоних;
 • 10 чорних.

Продумані та обладнані зони для сноуборду та стрибків. Придбати скі-пас на 6 днів можна за 265 євро, забронювати номер у готелі – від 80 євро.

Діти можуть чудово відпочити від батьків та навчитися стояти на лижах у дитячому садку чи яслах. Для всіх гостей курорту працюють ресторани, клуби, бари, розважальні комплекси та ін.