Прекрасний тропічний острів, розташований у південній частині півострова Малакка, часто називають мостом між Заходом та Сходом. Таке порівняння не випадкове, адже у Сінгапурі всюди панує гармонія, яка дозволяє поєднувати національний колорит та приклади сучасних досягнень. Також у Сінгапурі добре поєднуються різні культури та релігії, світогляд найпростіших доброзичливих місцевих жителів та погляди численних підприємців, що перетворили острів на оазис сучасності.

Історія

Поява міста пов'язана із стародавньою легендою, якою із задоволенням діляться мешканці Сінгапуру. Колись на острів випадково потрапив правитель Шрівіджая Санг Ніла Утама і побачив істоту, схожу на лева. Про цей випадок він розповів усьому двору, а потім чутка пішла далі. Коли на острові з'явилося поселення, його миттєво охрестили Сінгапуром – містом лева.

Місцеве населення, як і належить, займалося рибним промислом і навіть не мріяло про таке майбутнє, яке настало сьогодні. Початковий розвиток Сінгапуру пов'язують із Томасом Стамфордом Раффлзом, який був колонією Ост-Індської компанії та більшою мірою виконував роль сировинного придатка Великобританії.

У 1942 році острів захопили японці, три роки піддаючи жителів тортурам та іншим позбавленням. Тільки в 1965 році Сінгапуру, за допомогою Лі Куан Ю, вдалося отримати статус незалежної республіки, що дозволило вибрати власний напрямок розвитку та цінності, без яких би нічого не вийшло.

На острові успішно розвивається нафтопереробна та фармацевтична промисловість, активно освоюється сфера електроніки. Також він давно став фінансовим лідером у своєму регіоні та утримує позиції протягом багатьох десятиліть. Визначні пам'ятки Сінгапуру є знаковими для всього світу, про них легко дізнаються навіть у віддалених від острова регіонах.

Найцікавіші пам'ятки

Ботанічний сад

Унікальний сад, на території якого міститься величезна кількість рослин, що представляють місцеву фауну. Сад створений на початку XIX століття за аналогією з британськими садами, в яких було безліч алей для прогулянок. Пізніше автори вирішили зробити родзинкою саду оранжереї з рослинами різних кліматичних зон. На сьогодні найбільшу увагу туристів привертають дерева заввишки 25-50 м та оранжерея орхідей.

Колесо огляду

Величезне колесо розташоване на південному сході від Морського центру. З нього видно Сінгапур, Індонезію та Малайзію, адже висота колеса становить 165 м. Коли відвідувачі досягають саме цієї точки, звучить вітання про її досягнення. Діаметр колеса також дуже вражаючий – 150 м. Прекрасний вид околиць вартує того, щоб подолати можливий страх та здійснити оглядову прогулянку на висоту.

Сади біля затоки (Gardens by the Bay)

Ще одне диво на півдні Сінгапуру. Це штучний тропічний сад із деревоподібними конструкціями, між якими є містки-переходи. Одночасно вони є оглядовими майданчиками. Архітектори спланували ці дивовижні «дерева» як опору для кучерявих ліан, для збирання дощової води. Екскурсію можна доповнити відвідуванням оранжерей.

Universal Studios Singapore

Сучасний розважальний парк на острові Сентоза має власну тематику. Це кіноіндустрія, представлена різними зонами – фільмом чи мультфільмом. Також тут багато атракціонів, регулярно проводяться шоу, фестивалі та інші заходи, активно працює океанаріум, аквапарк з басейном, в якому мешкають строкаті рибки.

Кларк Куей

Найкрасивіша набережна, що працює цілий рік. Вона виникла у 1800-ті роки, коли Сінгапур активно розвивався економічно. У 1993 році всі доки та інші стандартні елементи набережної було ліквідовано підприємцями. Замість них виникли:

  • численні магазини та бутіки;
  • кафе та ресторани;
  • кондиціонери вздовж пішохідної стежки;
  • фонтани;
  • атракціони;
  • Музей цивілізацій Азії;
  • блошиний ринок.

На Кларк Куей можна гуляти до нескінченності - завжди знайдеться багато місць, де буде цікаво і є чим зайнятися туристам.

Музей мистецтва та науки

Висока 60-метрова будівля, що нагадує квітку лотоса. Екскурсія сюди дозволяє вивчити творчі процеси у науці та мистецтві. Загалом у будівлі 3 поверхи, в них розташована 21 галерея з тематичними виставками. Будівля спланована таким чином, що дах збирає дощову воду, а вікна у стелях дарують природне світло.

Готель Марина Бей Сендс

Без сумніву головна визначна пам'ятка Сінгапуру, відкриття якої відбулося у 2011 році. Будівля є одночасно готелем та казино, але також у ньому багато магазинів, розваг, театрів, ковзанка та чудовий оглядовий майданчик. На затоку з готелю відкривається захоплюючий краєвид, що стає причиною постійного потоку туристів.

Аеропорт Чангі

Один із найбільших світових аеропортів, що складається з 5 терміналів. Він отримав багато хороших відгуків та премій за високий сервіс та впорядкованість. Новий будинок аеропорту став справжнім твором сучасного архітектурного мистецтва. По-перше, він скляний, по-друге, тут є тропічний сад, водоспад та величезна цікава прогулянкова зона для відвідувачів.

Мала Індія

Затишний квартал, що нагадує реальну Індію. Туристам буде цікаво подивитися храми та інші релігійні будинки, мечеті, тематичні магазини, присвячені всьому, що можуть запропонувати індійські продавці. Яскрава атмосфера дозволяє відчути себе в іншій країні, насправді не перебуваючи там.

Зоопарк Сінгапуру

Популярність цього зоопарку не підлягає сумніву. Починаючи з 1973 року, він вважається, як і багато в Сінгапурі, одним з найкращих втілень ідеї у всьому світі. Для численних тварин, які мешкають у зоопарку, створені природні умови, а для відвідувачів курсують трамваї, що проходять найкращі місця зоопарку. Прогулянку можна здійснювати на човні або поні, що також дає можливість повною мірою оцінити відкриту концепцію, втілену творцями на рівні професіоналів.