Якщо ви плануєте відвідати Іспанію, то без прогулянки Мадридом поїздка навряд чи обійдеться: столиця країни та одне з найбільших міст Європи має особливу атмосферу та дивує своєю архітектурою.

Перші згадки про Мадрид в історії з'явилися у 10 столітті. Тоді на місці майбутньої столиці заснували потужну фортецю Маджіріт. Поселення навколо так і залишалося невеликим, але тільки до того часу, поки король Філіп 2 не зробив його столицею Іспанії. З того часу вигляд міста дуже змінився: з'явилися будівлі у стилі неокласицизму, доглянуті алеї та упорядковані площі. Зазнав змін Мадрид і на початку 20 століття. Модний на той час стиль модерн забезпечив місту наявність проспектів і площ, а про міські укріплення взагалі забули, адже знесли їх, коли столиця почала активно розростатися.

Сьогодні Мадрид – сучасне місто, яке не завмирає навіть уночі. Тут чимало цікавих локацій та колоритних районів, які варто відвідати туристу. Не знаєте які пам'ятки Мадриду вибрати для перегляду з великого списку? Пропонуємо познайомитися з тими, які точно варті вашої уваги.

Визначні пам'ятки Мадриду: чим славиться столиця Іспанії?

Шумний мегаполіс із багатою історією пропонує туристам не лише національну кухню та активне нічне життя, а й масу пам'яток: у Мадриді є локації, які сподобаються і молоді, і людям похилого віку. Список шедеврів мистецтва та архітектури досить великий, тому ми зібрали найкращі «пропозиції» для тих, хто вперше приїхав до іспанської столиці.

Королівський палац

Найбільший, а головне – діючий королівський палац у Європі. Правда, зараз монарх у ньому не живе і будівля використовується як виставковий центр і для проведення заходів. Палац розташований на височині, довкола нього – великий парк. Внутрішнє оздоблення – шикарне, з фресками, гобеленами та люстрами. Тут є унікальна колекція скрипок Страдіварі, а також музей обмундирування та зброї. Туристу доступна Королівська Аптека, бібліотека та колекція старовинних монет. Вхід до парку – повністю безкоштовний, а ось за відвідування палацу та аудіогід доведеться заплатити.

Музей Прадо

Найбільша картинна галерея у світі, адже містить близько 8600 робіт знаменитих художників. Спочатку називалася Королівським музеєм живопису та культури, але потім була перейменована на музей Прадо.

Тут зібрані картини Гойї, Веласкеса, Тіціана, Рубенса, Рафаеля, Боттічеллі. Колекцій багато, деякі з них належать до сучасного мистецтва. Радимо подивитися твори іспанських та північноєвропейських майстрів, які представлені у великому асортименті. Водночас у музеї виставляються близько 2000 картин, адже простір обмежений. Під час громадянської війни багато картин було вивезено до Швейцарії, але сьогодні повернуто до музею і активно виставляється.

Пласа Майор

Площа Конституції, Республіки чи Королівська площа, отримала свою сьогоднішню назву у 1940 році. Це головна площа Мадрида, яка раніше використовувалася для ярмарків, урочистих заходів та народних свят. Сьогодні – це перше місце у місті, яке радять відвідати туристам. Тут можна послухати місцевих музикантів, замовити портрет, відвідати булочну, побачити пам'ятник Пилипу III, а також 337 балконів та 114 арок.

Парк Буен Ретіро

Знаменита локація, де відпочивають не лише туристи, а й місцеві мешканці. Парк займає площу 120 га. На його території є не лише алеї та скульптури, а й озера, фонтани, кафешки та дитячі майданчики. Своєрідні сади були створені ще в 17 столітті і активно покращувалися весь час свого існування. У сучасному парку можна побачити один із символів міста в живу – суничне дерево. Також тут ростуть самшит, кедри та кипариси. Вхід на територію абсолютно безкоштовний.

Собор Альмудена

Кафедральний собор, який почали зводити за правління короля Альфонсо XII. Однак освячено його було аж через 100 років, тому здається дуже сучасним на тлі інших архітектурних пам'яток. Усередині собору знаходиться музей, присвячений його покровителям. Також туристи можуть піднятися на вершину та подивитися на місто з висоти пташиного польоту.

Стадіон Сантьяго Бернабеу

Найкращий стадіон світу, на якому грає знаменитий мадридський «Реал». Названий на честь президента клубу та творця, відкритий у 1947 році. Сьогодні відвідати його можна не лише під час матчу, а й із екскурсією. Ви побачите інтерактивну виставку, футбольні трофеї, заглянете у роздягальні та навіть зможете сфотографуватись біля шафок улюблених гравців.

Ворота Алькала

Пам'ятка архітектури у вигляді монументальної брами, розташована на площі Незалежності. Мають 5 прольотів і ділять навпіл найдовшу вулицю Мадрида. Вони виконані з граніту та красиво прикрашені: тут є і голови левів, і постаті дітей, і герої римської міфології. Серед усіх визначних пам'яток Мадриду, Ворота – найбільш громіздка конструкція. Висота середньої арки складає 20 метрів.

Пам'ятник Сервантесу

Не просто монумент, а скульптурна композиція з багатьма героями розташована на площі Іспанії. Була урочисто відкрита у 1929 році, але добудовувалась ще кілька десятків років. Архітектор зобразив не лише самого Сервантеса, а й його героїв: поряд розташувалися і Дон Кіхот, і Санчо Панса, і Дульсінея у двох образах.

Ринок Сан Мігель

Традиційний ринок у Мадриді, який люблять і туристи, і місцеві мешканці. Він розташований під відреставрованим залізним каркасом та дивує достатком товарів та послуг. Тут можна не тільки придбати продукти, а й поїсти в кафе, випити, і просто прогулятися. На прилавках можна знайти і свіжий хліб, і сири різних видів, і екзотичні морепродукти.

Національний археологічний музей

Знаходиться поряд з Національною бібліотекою та цілих три поверхи експозицій, присвячених різним періодам життя людини. Тут є і незвичайні археологічні знахідки, скелети та знаряддя праці, античні мозаїки, прикраси, і велика виставка стародавніх монет. У музеї також є бібліотека.