Смарагдово-зелений грецький острів Корфу, який часто називають Керкіра або Коріфо, вважається найзеленішим островом в Іонічному морі. Він неймовірно мальовничий і прекрасний, ніби його створювали боги Олімпу, які, за переказами, часто відпочивають на Корфу.

У східній частині острова зосереджена вся інфраструктура, а ось в інших регіонах можна спокійно насолоджуватися первозданною чистотою природи та морського узбережжя. Ландшафти у цих місцях оригінальні та незаймані рукою сучасної людини, як і історичні пам'ятки, дбайливо збережені для майбутніх поколінь. Наприклад, старе місто Корфу знаходиться під охороною ЮНЕСКО, а в церкву св. Спиридона, де зберігаються його мощі, тягнеться безкінечний потік паломників.

Особливості Корфу

Острів омивається двома морями. Таким чином, на заході можна насолоджуватися водами Адріатичного моря, а на сході – Іонічного, де вода завжди тепліша на кілька градусів. Цікаво, що з півночі Корфу видно береги Албанії – вона знаходиться лише за півтора кілометри від острова.

Північний бік Корфу надає можливість сімейного відпочинку з дітьми. У цьому районі багато відпочиваючих, тому що узбережжя приваблює неглибокими пологими пляжами з гарною облямівкою зелені та різними невеликими бухтами. Сюди часто приїжджають дайвери та любителі снорклінгу, бо біля мису Палеокастріца кипить строкате підводне життя.

Південна частина острова пропонує більш заспокоєний формат відпочинку - спокійні види дозвілля та прогулянки. У бухточках розміщуються симпатичні відокремлені пляжі, а великі пляжі радують високим сервісом. До речі, пляжі в Греції бувають піщані, галькові та змішані, і цей момент краще враховувати при виборі місця відпочинку.

Корфу приваблює туристів мальовничістю, м'яким кліматом та неповторним грецьким шармом. Тут завжди знаходиться маса приємних для відпочиваючих занять:

  • пляжі;
  • екскурсії;
  • розваги;
  • дегустація місцевої кухні;
  • прогулянка/подорожі островом.

Варто розуміти, що кожна бухта, де розташований пляж і куди люблять приїжджати туристи, має невеликі маленькі поселення з готелями або апартаментами для проживання гостей, магазинами і власним набором розваг.

Абсолютно будь-який куточок острова приносить у життя неймовірну радість від споглядання краси та гармонії внутрішнього світу.

Найкращі та найпопулярніші ТОП-5 пляжів Корфу

Палеокастріца

Розташувався біля однойменного мису за 24 км від столиці острова. Без перебільшення, це унікальне місце Корфу. Зовні воно повністю відрізняється від звичних локацій, які пропонує острів, за рахунок високих скель мису та великої кількості зелені. Свою роль грає прозора вода бірюзового відтінку та світлий оксамитовий пісок, що нагадує м'який пухнастий килим. Вхід у воду гальковий, але вона настільки дрібна та приємна, що зовсім не завдає дискомфорту.

На Палеокастріца є великий центральний пляж, куди курсують автобуси і близько двадцяти невеликих пляжів у бухтах. У ці чудові куточки дикої природи оптимально добиратися на човнах чи іншому водному транспорті.

Доповнити відпочинок можна екскурсіями в численні гроти і печери та зануренням під воду – снорклінгом або дайвінгом.

Приїжджати на цей пляж рекомендується з липня по вересень, коли вода набуває приємної температури, а навколишня природа розквітає під лагідними променями сонця.

Сідарі

Оригінальний мальовничий пляж, узбережжя якого має багато заток. Знаходиться він за 35 км від столиці Корфу, але є одним із найрозвиненіших і найпопулярніших на всьому острові.

Пейзажі пляжу складаються зі скель, зелені, бірюзової води та безкрайньої лінії моря. Вхід у воду пологий, хвилі спокійні та нешумні. Особливістю Сідарі є Канал закоханих – вузька затока до пляжу з високими піщаними мисами, яку, за легендою, перепливла пара закоханих.

Час на пляжі можна доповнити відвідуванням кафе, розташованих на узбережжі, або дискотеки. Кухня та нічне життя на острові однаково насичені та яскраві.

Гліфада

Гучні молодіжні пляжі на південно-західному узбережжі. Приваблюють широкою пісочною смугою та ідеально чистою водою. Природна краса пляжів доповнена сучасним сервісом, орієнтованим на молоде покоління. Гліфаду люблять європейці, які бажають забути про все на світі на нічних дискотеках пляжу, відповідно, інфраструктура підлаштована під їхні запити. Піком сезону вважається червень-вересень.

Сама по собі Гліфада – елітний курорт із дорогими ресторанами, готелями, магазинами. Вона стала улюбленим місцем відпочинку аристократів, знаменитостей та бізнесменів.

Агіос Гордіос

Всього за 14 км від столиці в західній частині острова знаходиться півтора кілометровий пляж Агіос Гордіос. Він влаштувався у широкій морській бухті з чудовим видом на захід сонця у вечірній час. Теплий жовтуватий пісок, прозора вода, скелі із густою зеленню – це перше, що вражає погляд. Потім мимоволі відзначається пологий вхід у море, комфортна глибина, наявність пляжної інфраструктури та чистота навколо.

Агіос Гордіос вважається найсприятливішим пляжем для купання на острові. Доповнити чарівний час біля води можна активними видами водного спорту, прогулянками по околицях, особливо в оливковий гай та до чудових виноградників, відвідуванням ресторанів, кафе, магазинів, у достатній кількості представлених на території неподалік пляжу.

Керкіра

Столиця Корфу, єдиний населений пункт, який можна назвати містом. Керкіра має сприйматися як місце для екскурсій та осередок величезної кількості історико-архітектурних пам'яток.

Розташований курорт на східному узбережжі, але в самому місті майже немає пляжів. Великий порт і стоянка яхт не передбачають безліч місць для купання в межах міста, проте місцеві жителі облаштували кілька красивих місць, де можна відпочити.

Найпопулярнішим стала околиця Керкіри біля пагорба Аналіпсіс. Тут, біля парку Мон-Репос, є вхід у воду та приємний навколишній краєвид. Також купатись можна на невеликому дикому пляжі Фаліракі, платформі для купання на околицях старого порту та на пляжі на набережній Гориці.