Столицю Бельгії нерідко називають серцем чи «перехрестям Європи»: у Брюсселі справді розташовано безліч інститутів Європейського Союзу. Однак заїхати в компактне містечко, яке знаходиться в самому центрі невеликої держави, прагнуть зовсім не по цій причині. Туристи мріють відвідати унікальні музеї та численні галереї, побачити дивовижні фонтани та скульптури.

Колись давно це місто-мільйонник було простим сільським поселенням на річці Сенне. Якщо розшифрувати його назву, то вийде словосполучення «селище на болоті»: Брюссель справді розташований між болотами і з'явився на карті завдяки Карлу I, який побудував у цій місцевості фортецю та каплицю. За роки свого існування Брюссель входив до складу Бургундії, Іспанії, Франції, Австрії та Нідерландів. До 19 століття населення говорило виключно голландською мовою, але потім у розряд державних мов вступила і французька.

У самому Брюсселі сьогодні проживає близько 150 тисяч осіб: але якщо говорити про цілий регіон, то населення його налічує понад 2 мільйони.

Що можна побачити в Брюсселі туристу?

Визначні пам'ятки Брюсселя такі численні, що побачити їх усіх за одну поїздку буде складно, особливо якщо ви обмежені часом. Але познайомитися з основними пам'ятками архітектури, все ж таки можна. У перервах між відвідуванням всесвітньо відомих локацій, радимо поласувати бельгійським шоколадом та випити міцне пиво.

Королівський палац

Офіційна резиденція монарха є величезною будівлею з чудовим декором: палац був зведений у 1900 роки, але «перша версія» використовувалася королівськими сім'ями з 11 століття. Зовні практичний і функціональний, він вражає шикарним внутрішнім оздобленням. Варто побачити стелю Дзеркальної кімнати, Імперську кімнату з горщиками із справжнього золота, а також Тронний та Урочистий Зал. Сьогодні палац часто використовують для проведення урочистостей, адже родина монарха тут не мешкає.

Пісяючий хлопчик (Маннекен Піс)

Справжня легенда Брюсселя, оскільки фонтан із бронзовою фігуркою оголеного хлопчика, є найбільш відвідуваною локацією в місті. Скульптура створена у 1619 році і страждала від рук викрадачів кілька разів. Сьогодні встановлено точну копію малюка, яку нерідко вбирають у різні костюми. На свята замість води у фонтані може бути пиво чи вино.

Площа Гран-Плас

Історична площа у центрі міста, яку нерідко називають Ринковою. Саме тут знаходиться Будинок Короля та Ратуша, проте приваблює туристів локація величезним килимом із квітів. Кожні два роки з 1971 року тут висаджують мільйони бегоній різних відтінків. Щоб побачити його, радимо відвідати площу саме у серпні. Взимку тут проводять різдвяний ярмарок.

У пішій доступності знаходяться кілька готелів на різний бюджет, а також апартаменти та гостьові будиночки для туристів. Якщо ви плануєте відвідати місто у святковий період, то рекомендуємо бронювати житло заздалегідь.

Міні Європа

Парк «Міні-Європа» – знахідка для тих туристів, які бажають побачити Європу за кілька годин із мінімальними витратами. Саме тут зібрані відомі споруди, будівлі, будова в масштабі 1 до 25. У тематичному парку можна побачити Біг-Бен, Пізанську вежу і навіть Везувій: багато моделей відлито із силікону, причому деякі з них навіть механізовані. Тут представлені експонати, які уособлюють 80 міст. Також у парку можна відвідати мультимедійну виставку, що розповідає історію Європейського Союзу.

Атоміум

Скульптура, яка повторює фрагмент кристалічної решітки хімічного елемента Феррум. Включає 9 сфер і 20 труб між ними. Атоміум збудували до відкриття Всесвітньої виставки «Експо». Усередині центральної сфери навіть помістився ліфт. Він легко доставляє туристів на оглядовий майданчик або в ресторан. Усередині інших труб розташовані коридори та ескалатори.

Автор проекту – бельгієць Андре Ватеркейн. Висота конструкції – 102 метри. Окрім ресторану та оглядового майданчика, туристи можуть відвідати дитячий центр, а також експозицію, яка розповідає про історію Атоміуму.

Парк П'ятдесятиріччя

Локація, яку люблять усі без винятку жителі міста та туристи. Парк був розбитий на честь річниці здобуття незалежності, у 1880 році. На величезній території можна побачити Тріумфальну Арку, Соборну Мечеть, Музей історії, Королівський музей, а також виставку «Пристрасті людські». Кількість озер, клумб та садів навіть не перерахувати.

Музей музичних інструментів

Комплекс, присвячений мистецтву звуку, розташований неподалік Королівського палацу. Тут можна побачити понад 10 тисяч різноманітних інструментів із усього світу. Спочатку він був частиною музичної консерваторії, потім розкиданий по всьому місту, а під одним дахом розташувався тільки в 2000 році. Усередині – кілька експозицій, розділених на 4 рівні: у підвалі – дзвони, на 1 поверсі – народні інструменти, на останньому – струнні та клавішні.

На кожному рівні є аудіогід, що відтворює звучання інструментів.

Аutoworld - музей старовинних авто

Місце, де можна побачити унікальну колекцію вінтажних автомобілів. Площа музею дуже велика, експонати розділені на теми, наприклад, спортивні автомобілі, військові, комунальні, королівські тощо. Тут можна побачити машини відомих людей, а також познайомитись із максимально екологічним транспортом. На території є сувенірний магазин, де можна придбати магнітик на згадку.

Брюссельський собор

Найзнаменитіший католицький собор, збудований у готичному стилі наприкінці 15 століття. Має дві вежі, висота яких 64 м. Оздоблена скульптурами католицьких святих, а також дивовижними вітражами. Це місце вінчання більшості бельгійських монархів.

Королівські галереї Святого Юбера

Найвідоміший торговий пасаж Брюсселя. Є двоповерховою будівлею, довжина якої 213 м. Під скляним дахом розташувалися популярні магазини, невеликі ресторани та кафешки, де точно можна придбати сувеніри та скуштувати бельгійські вафлі.