Чорногорія - знаменитий курорт, який нерідко вибирають для літнього пляжного відпочинку. Адріатичне море - чисте і в міру прохолодне, різноманітні пляжі, довгий купальний сезон. Вже під час відвідування країни, мандрівники часто помічають величні гори, які дають змогу організувати дозвілля й у холодну пору року.

Гірськолижний відпочинок тут досить добре розвинений: м'який клімат, чисте повітря, а також прийнятні ціни роблять Чорногорію популярною не лише влітку, а й узимку.

Особливості зимового відпочинку в Чорногорії

Як правило, перший сніг тут випадає в грудні: сезон катання на лижах стартує 15-20 грудня і триває до березня. Погода для активних розваг на свіжому повітрі дуже приємна: середня температура -5 – -7 градусів за Цельсієм, снігу багато, вітру практично немає. Проте приваблює мандрівників не тільки м'який клімат. Справа в тому що:

  • Незважаючи на невелику популярність, гірськолижна інфраструктура в країні дуже добре розвинена. Є траси для гірських, бігових лиж, сноуборду. Канатні дороги обладнані за останнім словом техніки та мають відмінну пропускну здатність;
  • Кваліфікація персоналу – висока. Є лижні школи та школи сноуборду з досвідченими інструкторами, які допомагають опанувати катання як дорослим так і дітям;
  • Гірськолижні розваги у Чорногорії не такі дорогі, як у сусідній Італії чи Австрії, а отже зимові канікули будуть доступні навіть за низького бюджету та продовжаться довше.

Окрім зимового спорту, у горах Чорногорії є чим зайнятися! Тим, хто втомився від стандартних забав, будуть запропоновані піші прогулянки, відвідування майстер-класів та спа-салонів, а також магазинів, барів, ресторанів та нічних клубів.

Популярні гірськолижні курорти Чорногорії

На даний момент у країні працюють шість гірськолижних курортів, найкращими з яких є Жабляк та Колашин. Кожен має свої особливості, з якими перед поїздкою краще ознайомитися.

Лижний курорт Колашин

Найрозвиненішим і добре оснащеним гірськолижним курортом вважається Колашин. Він розташований за 10 кілометрів від однойменного міста і оточений такими гірськими масивами, як Біласіца, Синявіна і Комові.

Тут катаються з грудня і до квітня, що тільки тішить затятих лижників. Колашин славиться різноманітністю трас від найпростіших до досить складних, тому підійде для початківців та досвідчених спортсменів.

Особливості курорту:

  • Невеликі висотні перепади;
  • 45 км трас;
  • 7 витягів, з яких 3 – крісельні, а 4 – бугельні.

Колашин розрахований на 10 000 відпочиваючих, які активно катаються щодня, для них облаштовано 16 трас. Ціна дорослого абонементу – близько 20 Євро, дитячого – 12 Євро.

Лижний курорт Жабляк

Це курорт, якому віддають перевагу основна маса відпочиваючих, адже за своїм гірським ландшафтом він дуже нагадує Альпи. Жабляк розташований на північному заході країни, оточений 23-ма вершинами і вважається одним з найвищих міст Європи.

Сніговий покрив 40 см дозволяє без проблем кататися на гірських та бігових лижах, а також сноуборді.

У місті є і лижні школи, і прокат інвентарю, і рятувальна служба. Щорічно на курорті проводять лижні змагання, а також зимові автоперегони. Тут 12 витягів, причому є не тільки бугельні та крісельні, а й кабінні. Абонементи для дорослих стартують від 12 Євро, для дітей – 8 Євро.

У деяких місцях снігове покриття є цілий рік, а значить кататися можна і в літній період. Тут багато кафе і ресторанів, до того ж можна побачити місцеві визначні пам'ятки - національний парк Дурмітор, льодовикові печери, Чорне озеро.