До сімнадцятого століття Австралія була невідома європейцям. Після відкриття її Д.Куком континент використовували під колонії для злочинців. До дев'ятнадцятого століття поселення, назване на честь барона Сіднея, вже було містом з провідним статусом.

Відкриття родовища золота у Сіднеї збільшило приплив жителів і на початку ХХ століття чисельність населення міста становила майже півмільйона чоловік.

Після відкриття в 1975 році Сіднейського оперного театру Сідней стає все більш відомим і розвивається в туристичному напрямку.

Сідней – це найкрасивіше місто Австралії. Він розташований у бухті, яка захищає місто від сильних вітрів з океану і зручна для заходу до неї кораблів. Поєднання суші та моря, історичних будівель та сучасних хмарочосів, пляжів та парків, музеїв та театрів все більше приваблюють туристів з усього світу.

Визначні місця Сіднея

Сіднейський оперний театр

Зведений на палях оперний театр оточений водою Сіднейської гавані з трьох сторін. Сама будівля є унікальною архітектурною спорудою двадцятого століття. Форма даху виконана у вигляді гігантських раковин, що нагадують вітрила, виконані із залізобетону. Покриття даху дозволяє використовувати її як відображаючий екран, проводити відео-арт і проектувати зображення. Щорічно у театрі проводиться понад 3000 заходів.

Головні приміщення в театрі, це чотири основні зали, а саме:

  • концертний (з органом із 10000 труб);
  • оперний (для опери та балету);
  • драматичний;
  • малий драматичний.

Крім них, на території театру, площею 22000 м², розміщується безліч студій, ресторанів, магазинів сувенірних.

Харбор-Брідж

При будівництві найбільшого у світі аркового мосту Харбор-Брідж було знесено понад вісімсот будинків. Висота мосту дозволяє без проблем проходити під ним судам, зокрема й океанським лайнерам.

Міст є символом надії для всіх, кому Австралія стала притулком. Будувалося спорудження вісім років. Складність будівництва в тому, що не можна було порушити роботу порту, тому міст зводили від опор до центру. Довжина мосту становить понад один кілометр, а вся вага споруди перевищує п'ятдесят три тисячі тонн.

Дарлінг Харбор

Неймовірно популярним місцем для відпочинку та приємного проведення часу є район Сіднея Дарлінг-Харбор. Ресторани, сувенірні лавки, вуличні кафе, казино, розважальні центри Дарлінг-Харбор приваблюють не тільки туристів, а й жителів Сіднея.

Візитними картками кварталу вважаються:

  • Чайнатаун;
  • монорейкова дорога;
  • Океанаріум;
  • Політехнічний музей.

Колекція морських судів різних часів та епох не залишить байдужими не лише любителів подорожей. А тунель під акваріумом з акулами захопить і дітей і дорослих. У районі розташований Китайський сад Дружби, заснований у 1988 році, який оформлений у стилі династії Мін.

Зоопарк Таронга

Пам'ятки Сіднея не обходяться без зоопарку Таронга, сама назва якого перекладається як «прекрасний вид». Площа, що займає зоопарк, перевищує 20 га. Це дозволяє вмістити на його території понад дві з половиною тисячі тварин, включаючи морських жителів.

Великий яр, що перетинає дорогу, можна подолати мостом «Акведук». А з висоти канатної дороги відвідувачам відкриваються чудові краєвиди як на сам зоопарк, так і на Сіднейську Гавань.

Королівський ботанічний сад

У центрі знаменитих міських місць, що створюють пам'ятки Сіднея, розташувався Королівський ботанічний сад площею тридцять гектарів. Колекція рослин на території саду налічує близько 7500 різних видів.

При відвідуванні парку варто звернути увагу і на його оформлення у вигляді водойм, містків, галявин та скульптур, що занурюють в особливу атмосферу ботанічного саду. Королівський ботанічний сад відкритий для всіх бажаючих.

Парк Гайд

Найстарішим та першим парком в Австралії є парк Гайд у Сіднеї. Його площа в шістнадцять гектарів містить безліч алей, садів, квітників, архітектурних пам'яток, лабіринт із дзеркалами, озеро для катання, фонтан зі скульптурами в центрі та знамениту дорогу для верхової їзди. Крім того, у парку присутні доріжки для катання на велосипедах і роликах.

Тінисті алеї та мальовничі сади з квітниками створюють атмосферу спокою, дозволяючи відпочити від міської метушні.

Художня галерея Нового Південного Уельсу

Вивчаючи пам'ятки Сіднея, неможливо оминути Художню галерею Нового Південного Уельсу, яка є провідною серед художніх музеїв континенту. Колекцію музею складають не лише австралійські, а й європейські та азіатські мистецтва.

Щорічно, у стінах будівлі проводиться в межах сорока програм та виставок. Вхід до основної виставки безкоштовний.

Музей сучасного мистецтва

Музей Сучасного мистецтва Сіднея зібрав колекції сучасних художників Австралії та світу. Кількість робіт, що знаходяться в музеї перевищує 4000. І хоча більшість експозицій присвячена картинам, скульптурам і фотографії, у музеї представлені всі види мистецтва.

Крім експозицій, інтерес представляє і сам будинок музею, виконаний у стилі арт-деко.

Сіднейський Луна-парк

Луна-парк Сіднея є яскравим втіленням того, як поєднуються споруди минулого століття та сучасності. Незважаючи на те, що збудований у 1935 році парк багаторазово перебудовувався, він зберіг не лише веселу атмосферу, а й історичну цінність, адже деякі будівлі на його території внесені до списку Національних надбань Австралії.

Luna Park Sydney – це місце для всієї родини, адже тут є атракціони не тільки для дітей, а й для дорослих, а також безліч кафе. Любителям панорамних видів варто покататися на Колесі Огляду, висота якого сягає сорока метрів.

Крім перерахованих, також варто відвідати Сіднейську вежу, висотою 305 м, кінотеатр IMAX Theatre з величезним екраном, обсерваторію, Кафедральний Собор Діви Марії та найбільший акваріум у світі. Визначні пам'ятки Сіднея – це те, заради чого варто провести тут вихідні.