Токіо, що розташувався на узбережжі Тихого океану, багато десятиліть поспіль вважається одним з найбільших і привабливих міст, а ще він сильно відрізняється від інших мегаполісів. Виною всьому історичні традиції, яких ретельно дотримуються японці, і високий рівень сучасних досягнень, відкрито продемонстрованих буквально на кожному кроці.

Туристам з абсолютно різними інтересами та уподобаннями в Токіо знайдеться багато захоплюючих занять, а визначних пам'яток в цьому місті ще більше, тому складати програму потрібно або з екскурсоводом, або за допомогою друзів, які проживають у Японії.

Коротка історія Токіо

Столиця Японії не відразу стала величезним містом, де проживають мільйони людей. У XII столітті вона була невеликим рибальським селом, де самурай Едо вирішив звести фортецю. Поселення він назвав своїм ім'ям. Протягом двох століть село перетворилося на містечко. Будівництво спадкоємцем Едо красивого укріпленого замку привернуло до містечка ще більше уваги та людей ремісничих професій, внаслідок чого Едо процвітав як регіональний центр.

У 1590 місто перейшло під управління нової династії. Сегун Іеясу Токугава перетворив Едо на столицю, наділивши його особливим статусом. Історики називають період правління цієї династії «епохою ізоляції» – Японія закрила кордону і не хотіла вести ніякі відносини із зовнішнім світом. Центром культури та національного надбання, звичайно ж, була столиця. Сюди з'їжджалися з усіх куточків країни, розбудовуючи Едо і перетворюючи його на найбільше місто світу.

Так тривало до 1867 року, коли розпочався період реставрації династією Мейдзі політичного становища Японії. Імператорський двір вирішив розпочати активний промисловий розвиток Японії. З'явилися кам'яні будинки, різні заводи, розгалужена залізниця, телефонний зв'язок, трамвайне сполучення, газ та електрика. В 1869 імператор Муцухіто переїхав з Кіото в оновлений Едо, привласнивши йому ім'я Токіо, і офіційно оголосив місто столицею.

1923 року в Токіо стався землетрус високої амплітуди. Місто сильно постраждало, а після природного катаклізму сталася сильна пожежа, яка додатково знищила архітектуру та пам'ятки столиці. Загинули кількасот тисяч японців.

Відновлення тривало до 1932 року, коли населення зросло майже до 5 млн. чоловік, а інфраструктура почала працювати в колишньому режимі. Друга світова війна призвела до численних бомбардувань міста, але він також був відбудований за лічені роки. Відновлення Токіо після війни отримало назву «економічне диво».

Далі розвиток мегаполісу здійснювався великими кроками: надсучасні автодороги та залізничне сполучення, унікальні архітектурні проекти, енергозберігаюче виробництво, фінансово-аналітична галузь, новітні технології та багато інших сфер японці освоїли першими та на недосяжно-високому рівні.

Що цікавого можна подивитися

Tokyo Sky Tree Town

Друга за висотою споруда у світі, відкриття якої відбулося у 2012 році. Це телевежа з численними оглядовими майданчиками. Звідси відкривається чудовий вид на Токіо і видно всі визначні пам'ятки. Висота в 634 метри викликає захоплення, а сама будівля – трепетне захоплення зі шквалом наступних емоцій. Гуляючи Tokyo Sky Tree Town, можна відвідати:

 • бутіки;
 • ресторани;
 • магазин з японськими іграми та аніме;
 • акваріум;
 • планетарій та багато інших.

Ліфти розташовані на 4 поверсі. Скляні стіни та підлога на першому ярусі будівлі мають створити відповідний настрій під час підйому на оглядові майданчики. У темний час доби будівля набуває приємних обрисів завдяки продуманому пурпурно-блакитному підсвічуванню.

Діснейленд

Найкрасивіший і величезних розмірів Діснейленд почав працювати в Токіо з 1983 року. Творці розмістили у ньому п'ять зон-країн:

 1. Дикого Заходу;
 2. Звірят;
 3. Фантазії;
 4. Пригод;
 5. Майбутнього.

Також на території функціонує Місто Мультяшок та Вселенський Базар. Кожна зона має свої неповторні пропозиції, які стосуються тематики назви. Усього Діснейленд розташувався на території 465 тис. м² і став першим парком розваг даного бренду за межами території США.

Сіндзюку-геен

Один із зелених острівців Токіо. Чарує великою кількістю зелені, квітів і затишком. Парк тісно пов'язаний з іменами імператорів, особливо династії Мейдзі, які любили проводити в ньому час і зробили все для того, щоб відпочинок дарував натхнення.

Парк поділений на три несхожі один на одного зони:

 1. японську – переважає сакура та національний стиль ландшафтів;
 2. англійську – дарує можливість прогулянок галявинами серед вишневих дерев;
 3. французьку – представлену великою кількістю прекрасних сортів троянд, альтанками та звивистими алеями.

Обов'язково варто відвідати павільйон Кюгоретей, який є пам'яткою національної архітектури, доповненим ідеальним поєднанням рослин.

Імператорський палац

Резиденція імператорів розташувалася у центрі Токіо, де займає 7,5 тис. м2. З відкриттям цього палацового комплексу туристи отримали можливість знайомства з життям імператорської династії. 

Можна оглянути:

 • внутрішній двір;
 • сторожову вежу Фусімі-ягуара;
 • кам'яний та сталевий міст часів правління сьогунів;
 • Східний парк.

На території збереглися сторічні рови та канали, видно оборонні споруди. До палацу також відносяться Імператорський концертний зал, де проводяться концерти національної та класичної музики, та будівлі Міністерства Двору.

Район Гіндза в Токіо

Сучасний елітний район у Токіо, де розташувалися безліч бутіків та магазинів, шикарні ресторани, п'ятизіркові готелі та клуби. Торгові центри Гіндзи пропонують провести час так, немов ти мільйонер, тому що сервіс тут забезпечений на найвищому рівні. Також район одноголосно визнаний японцями галасливим і цікавим, адже навіть коли немає коштів на посиденьки в ресторані або купівлю дорогих ювелірних прикрас, завжди можна здійснити ознайомлювальну прогулянку. Побачене явно викличе нові емоції, а можливо стане стимулом для ще кращого життя.