Осло – велике місто з тихими та затишними вуличками. Крім традиційних природних пейзажів, місто славиться своєю архітектурою та величезною кількістю цікавих місць. Визначні пам'ятки Осло представлені в такій кількості, що за одну поїздку побувати скрізь просто не вийде, проте можна вибрати найдивовижніше для себе.

Коротка історія міста

Засноване 1048 р. м. Осло, 1299 р. стає столицею Норвегії. У ті часи за міською стіною налічувалося близько чотирьохсот будівель і дев'ять церков, а також два замки.

Після того, як Норвегія стала частиною Данії, Осло перестає бути столицею. Страшна пожежа в середині сімнадцятого століття повністю спалила середньовічне місто. Побудоване наново, місто отримало назву Християнія і лише в 1924 році повернуло свою історичну назву.

Що можна подивитись – ТОП-10 популярних місць

Музей кораблів вікінгів

Відвідуючи пам'ятки Осло, неможливо пройти повз Музей кораблів вікінгів, де зібрано три морські судна:

  1. «Осеберг»: лодія, яка чудово збереглася, з багатою прикрасою, довжиною двадцять два метри і шириною п'ять метрів;
  2. "Гокстад": виготовлений з дуба за особливим методом кораблебудування, що робило його найміцнішим з кораблів і дозволяло вікінгам перетинати океан;
  3. «Тюн»: найменший із представлених кораблів і який зберігся лише частково.

Декому з човнів по тисячі років. Поряд із кораблями, музейними експонатами стали предмети побуту вікінгів.

Музей Кон Тікі

Для всіх любителів морських пригод відчиняє свої двері музей Кон Тікі, присвячений життю та подорожам відомого мореплавця Тура Хеєрдала. Названий музей на честь плоту Кон Тікі, на якому Хеєрдал здійснив своє плавання Тихим океаном з Південної Америки до Полінезії.

Відкритий у 1950 році музей зібрав багато предметів з експедицій Тура та різних судів. Напівтемна атмосфера навколо човнів створює захоплююче та інтригуюче враження.

Крім експонатів, відвідувачі можуть ознайомитися з представленими відеороликами, які розповідають про конструкцію та принцип будівництва плоту Кон Тікі.

Музей "Фрама"

Музей "Фрама" - дивовижна з визначних пам'яток Осло. Він присвячений єдиному кораблю, що вчинив три неймовірні плавання.

Крім самого корабля, у музеї представлені такі експозиції, як особисті речі учасників, наукове та медичне обладнання полярників, документи, карти та фотографії. А з палуби корабля можна милуватися Північним сяйвом, виготовленим за допомогою спецапаратури.

Музей скульптур Вігеланд

Цікавою для відвідування визначною пам'яткою Осло є парк Вігеланд, в якому знаходиться понад двісті різних скульптур з таких матеріалів, як коване залізо, граніт, бронза. Усі скульптури відбивають конкретні емоції. Парк займає площу 75 гектарів.

Парк та його скульптури створені одним скульптором та продумані до дрібниць. Вся ця пишність створювалася майстром протягом сорока років. Першим із скульптур було створено фонтан у центрі парку. А найвищу точку парку зайняв гранітний Моноліт – величезна колона із висіченими переплетеними людськими тілами.

Музей історії культури

Унікальність Норвезького музею історії культури полягає в тому, що на його території, площею понад 14 гектарів, знаходяться середньовічні будинки, доставлені сюди з різних куточків країни. Найстарішому з них (церкві) налічується понад 800 років.

Відвідати музей – значить поринути у середньовічне життя не лише знаті, а й інших верств населення. Відвідувачі можуть заглянути і навіть увійти в середину деяких будівель. Особливого шарму під час прогулянки вуличками музею додають його співробітники, одягнені в національні костюми.

Лижний музей Хольменколлен

Найстарішим із лижних музеїв є Музей лижного спорту Хольменколлен, розташований біля підніжжя лижного трампліну. У музеї представлені експонати у вигляді:

  • настінних зображень епохи кам'яної доби;
  • антикварних та унікальних лиж;
  • лиж, часів вікінгів;
  • обладнання, яким користувалися Ф.Нансен та Р.Амундсен у своїх полярних експедиціях.

Крім того, тут представлені експозиції, присвячені королівській сім'ї, Олімпійським іграм 1952 та 1994 років.

У 1892 року було відкрито трамплін, висота якого сягає 115 метрів. Піднятися на його вершину можна за допомогою ліфта і сходів. На вершині туристам відкривається найкрасивіша панорама всього Осло.

Королівський палац

Не менш цікавою пам'яткою Осло є резиденція правлячого короля, а саме Палацова площа, оскільки вхід до Королівського палацу закрито. З території площі відкривається чудовий вид на центральну частину міста. Бажаючі можуть спостерігати щоденну церемонію зміни варти.

Королівський парк оформлено у французькому класичному стилі. Витонченість доріжок, жива огорожа, гарні ставки, лавочки у затишних місцях відпочинку та чудові скульптури прикрашає садово-парковий комплекс резиденції короля.

Замок-форт Акерсхус

Побудований наприкінці XIII століття замок Акерсхус досі стоїть на сторожі Осло і є загадковою з визначних пам'яток Осло. Ця фортеця ніколи не була завойована за всю історію свого існування.

Знищена пожежею XVI століття фортеця була відновлена королем Крістіаном IV. Згодом на її території розташували королівську в'язницю. Зараз у стінах замку знаходиться штаб збройних сил та міністерство оборони Норвегії. Проте Акерсхус відкритий для туристів цілий рік.

Ратуша

Однією з відомих будівель Осло по праву вважається міська Ратуша – колосальна темно-червона цегляна будівля з двома вежами. Монументальна пам'ятка архітектури, побудована як символ норвезької незалежності, розташована в центрі Осло і служить місцем проведення засідань міськради та урочистих церемоній. Щороку, починаючи з 1990 року, десятого грудня у стінах ратуші проводиться вручення Нобелівської премії.

Для того, щоб звести ратушу в центрі міста, знесли цілий квартал із нетрів. Складається споруда з центральної будівлі та двох веж, висотою 66 і 63 метрів. З висоти оглядового майданчика відкривається чудовий вид на Осло-фйорд. 2000 року східну вежу оснастили дзвонами у кількості сорока дев'яти штук. Щогодини із дзвіниці звучить твір Е.Гріга.

Оперний театр

Найбільша збудована пам'ятка міста – це Норвезький оперний театр. Його площа перевищує 38000 м2, включає три сцени та більше тисячі різних приміщень. А частина сценічних елементів знаходиться нижче рівня води.

Крім неймовірно величного внутрішнього оздоблення театру, захоплення викликає білий дах, який піднімається від Осло-фйорду. По ній можна ходити і насолоджуватися видом околиць!