Сучасний яскравий Лос-Анджелес не зможе порадувати туристів історико-археологічними пам'ятниками через свою молодість, зате він легко зможе повернути туди, де ми мріємо опинитися в хвилини ностальгії – в дитинство. Тут багато пам'яток, які запам'яталися з фільмів і мультфільмів – місто буквально насичене атмосферою телеекранів, хоча, якщо подумати, це кінокартини відображають той самий американський світ, який транслюється у всіх куточках планети.

Визначні пам'ятки Лос-Анджелеса можна охарактеризувати як голлівудські та сучасні витвори. Це чудовий набір найкращих місць для відвідування, про які ми мріяли, часом не зізнаваючись у таких думках.

Як з'явився Лос-Анджелес: історія розвитку міста

З початку знайомства іспанців із регіоном тут було не так багато людей, як хочеться уявити. На території мешкали індіанці. У XVI столітті їх налічувало близько 3 тис., а колоністів, які вирішили розпочати нове життя, було 46. Лише через два століття приріст іспанців становив 650 жителів, що дозволило назавжди закріпитися на цій території новому поселенню з іноземців.

Датою заснування мегаполісу, що складаються з багатьох, раніше окремих населених пунктів, вважається 1781 рік. У той час він входив до складу Мексики, а під юрисдикцію США перейшов лише 1850 року.

Жителі активно займалися торгівлею, тому через чверть століття у регіоні було збудовано залізницю. Це призвело до збільшення кількості населення та економічного процвітання – розвивалося сільське господарство та нафтовидобувна галузь.

У 1913 році місто, що активно розвивається в результаті торгівлі нафтою, будує акведук з прісною водою. Сюди залучається ще більше населення.

Знаковим для Лос-Анджелеса стала поява кіноіндустрії в 1920-ті роки. Почалося будівництво студій, знімалися перші фільми, а популярність вийшла за межі США.

У період Другої світової війни місту не довелося переживати бойові дії, зате активно задіяв усі оборонні підприємства для виробництва озброєння та інших необхідних для війни пропозицій.

З 1950-х років місто перекваліфікувалося на розвиток інформаційних технологій, сучасного громадського транспорту, почало стежити за шкідливими викидами та відповідати здоровому способу життя.

Тут протікало досить мирне життя, але в 1992 році відбулися масові заворушення, які завдали шкоди в 1 млрд. доларів. Причиною стало виправдання судом білошкірих поліцейських, які побили афроамериканця.

Після відновлення стабільності у Лос-Анджелесі й надалі розвиваються всі передові економічно вигідні галузі, які приносять йому величезні суми доходу. Кіноіндустрія прославила місто і зробила його відомим усьому світу, а цілеспрямованість населення вивела мегаполіс до топ-3 найбагатших міст світу.

Що цікавого можна подивитися

Алея слави

Найвідоміші у світі тротуари розташовані на Голлівудському бульварі. По обидва боки вулиці у тротуар вмонтовано зірки з іменами знаменитостей. Традиція заснована 1953 року, а вже сьогодні на Алеї слави можна нарахувати понад 2,6 тис. зірок. Як вказує статистика, щороку тротуаром проходять 12 млн туристів, які скрикують від радості при виявленні зірки з ім'ям кумира.

Діснейленд-парк

Є найпершим Діснейлендом у світі (відкритий у 1955 році) та знаходиться в Анахаймі. Це величезне розважальне містечко, що складається з 8 зон і трьох прилеглих до нього готелів. У Діснейленді все продумано до дрібниць і відповідає тематиці Міккі та Мінні Маусів:

Пірс Санта-Моніки

Розташувався у тихому гарному районі міста. Це місце – одне з улюблених для тих, хто цінує хвилини єднання з природою, але при цьому не проти порадувати себе атракціонами або, наприклад, катанням на гойдалці. Пірс включає два причали. Перший побудований в 1909 році, сьогодні тут працює ресторан зі смачним рибним меню, а другий – через десять років. Між ними пролягла широка пішохідна площадка, на якій і розмістилися атракціони, розважальний парк, магазинчики та інші цікавості, які зазвичай присутні на набережних.

Знак Голлівуду

Цей знак – один із символів Лос-Анджелеса, який ми знаємо з фільмів та мультфільмів, знятих кіностудіями міста. Він знаходиться на мальовничій горі Маунт-Лі і є великими літерами «HOLLYWOOD», що мають нічне підсвічування. Цьому знаку вже майже 100 років – він був створений у 1923 році як реклама місцевості та діяльності, що розгортається тут, а далі життя перетворило знак на символ американської кіноіндустрії.

Музей сучасного мистецтва Зе Броуд

Цей музей створений для Гранд-авеню для демонстрації творів сучасного мистецтва. Багатообіцяючий зовнішній вигляд дарує для відвідувачів приклади:

  • фоторобіт відомих фотографів;
  • поп-арт;
  • експресіонізму;
  • візуалізму та ін.

Беверлі Хіллз

Престижний район мегаполісу, в якому зосереджено все найкраще. Тут проживає більшість зірок шоу-бізнесу та багато мільйонерів. Відповідно атмосфера така ж гранично дорога та яскрава: бутіки, ресторани, брендові магазини тощо.

Пляж Веніс-Біч

Елітний пляж у Каліфорнійському регіоні. Дуже красиві пейзажі та комфортний відпочинок створюють тут неповторний настрій. Сюди приїжджає багато туристів, бо в усьому світі немає аналогів. Розваги та першокласна інфраструктура насичують життя смаком та яскравими емоціями.

Концертний зал Уолта Діснея

Будівництво незвичайного на вигляд залу почалося в 1991 році і тривало 6 років. Зовнішній вигляд будівлі настільки оригінальний, що не одразу виходить визначити: важливіше потрапити всередину чи все-таки споглядати зовнішню красу. Всередині зали унікальна акустика, що перетворює музичні твори на позаземні шедеври. Все це завдяки органу, який спеціалісти налаштовували протягом року.

Автомобільний музей Петерсена

Трирівневий комплекс з виставковими залами, збудований у 1994 році. У ньому представлено 150 екземплярів автомобілів та мотоциклів. Любителі можуть відзначити раритетні моделі та розглянути найсучасніші. Також у музеї є автомобілі, які знімалися у відомих фільмах.

Музей Гетті

Розкішна вілла нафтового магната середини ХХ століття Ж. Гетті. Вона була створена у 1953 році, у період розквіту Лос-Анджелеса як світового лідера з торгівлі нафтою. Відвідування музею дозволить побачити оригінальні картини світових відомих художників та просто насолодитися атмосферою багатого життя.