Для багатьох туристів гірськолижні курорти Казахстану стали справжнім відкриттям. У зимову пору року тут встановлюється чудова дружня атмосфера, яка є запорукою гарного відпочинку. За якість та насиченість проведення часу в горах Казахстану відповідає інфраструктура курортів та привабливі траси різних рівнів.

Одні туристи вибирають для себе гірськолижний відпочинок у цій країні саме через чарівну красу гір – масиви Тянь-Шань, Алтайські Альпи чудові як творіння природи, інші зупиняться на цьому виборі через комфорт та невисокі порівняно з Європою ціни. Даний напрямок відпочинку в Казахстані тільки розвивається в сучасному руслі, але вже сьогодні він показує значні перспективи і конкурує з подібними регіонами в інших країнах.

Зима у Казахстані

Кращих умов для лижників, які люблять м'яку погоду та багато сонця, просто не вигадаєш. Різко-континентальний клімат Казахстану забезпечує присутність виражених пір року, тому зима на всій території країни – спокійна та безпроблемна. У горах із листопада випадає сніг, але в інших регіонах опадів мало. На півночі Казахстану, де сухо та часті морози, температура опускається часом до -18 ℃, але в середньому тримається на позначці -10 ℃, на півдні набагато тепліше – приблизно від +1 ℃ до -4 ℃.

Сезон катання на гірськолижних курортах Казахстану триває з кінця листопада до середини березня. Буваютьзміщення раніше/пізніше на тиждень-два, але це швидше виняток, ніж реальні рамки. Пік сезону припадає на січень. Цього місяця утворюється найбільш підходящий для катання сніговий покрив, який характеризується щільністю і глибиною від 50 см. На різних курортах і навіть трасах глибина снігу відрізняється, не виключаючи приємні сюрпризи.

Популярні гірськолижні курорти в Казахстані

Чимбулак (Шімбулак)

Симпатичний затишний курорт за 25 км від Алма-Ати. Сусідство з цим галасливим розвиненим містом явно позначилося на гірськолижному Чимбулаку. Організатори постаралися забезпечити гостей максимальною кількістю пропозицій для відпочинку: різні траси, школи для дорослих та дітей, снігові парки, дитячі розважальні комплекси, скейт-майданчики, готелі, ресторани та магазини розміщуються поруч один з одним, не даючи скучати відпочиваючим.

Сезон катання на Чимбулаку починається у листопаді і триває до квітня. У горах у цей період лежить рівний сніговий покрив. Зона катання розмістилася на висоті 2250-3100 м. Приємна м'яка погода дозволяє проводити багато часу на трасах, паралельно розглядаючи казково красиві околиці. Крім лиж, курорт пропонує здійснити походи в гори, підкорити скелі, політати на параплані і навіть з'їздити до спортивного комплексу Медео та на різні екскурсії в Алма-Ати, де Казахстан відкривається у яскравому світлі.

Загальні характеристики курорту:

 • 8 трас різного рівня;
 • найдовша траса – 3600 м;
 • 5 витягів, які одночасно обслуговують до 2,8 тис. лижників;
 • вартість скі-пасу – 1500 тенге/будні дні, 3000 тенге/вихідні дні;
 • однойменний готель на 108 гостей та невеликий готель із житлом від 9000 тенге, а також будиночки у селищі поряд, де забронювати котедж можна від 35000 тенге.

Алтайські Альпи

Курорт, що потопає серед гірського царства в районі Усть-Каменогорська. З містом забезпечено розвинене транспортне сполучення. Цей фактор стає головним для певної категорії відпочиваючих, і вони із задоволенням обирають курорт як локацію для зимового відпочинку. Ландшафти Алтайських Альп викликають захоплення, настільки мальовничий куточок навряд можна знайти в інших регіонах Казахстану. Найбільше приємних емоцій дарують лісисті схили гір, а усвідомлення, що десь між ними петляють траси, породжує дрібне тремтіння задоволення.

Додатково цей гірськолижний курорт набув популярності завдяки гідному рівню сервісу, який не поступається європейському, і досить бюджетним розцінкам.

Коротка характеристика курорту:

 • 13 трас різного рівня;
 • база відпочинку "Алтайські Альпи", де можна забронювати номер в готелі або цілий будиночок;
 • санаторій «Смарагдовий»;
 • вартість скі-пасу - підйом від 400 тенге, абонемент від 2500 тенге.

Разом із катанням на лижах відпочиваючі отримують інші цікаві пропозиції. Багато хто з них продовжує тематику активного відпочинку, закликаючи випробувати санки, сноутюбінг та сноуборд, друга група дозволяє набути душевного спокою та гармонії. До неї належать розслаблюючі спа-процедури, масажі та обгортання, відвідування сауни чи лазні тощо.

Родзинкою цього курорту стали прогулянки на конях. Фон з гірських зимових пейзажів тільки збільшує відчуття щастя і сприяє диханню на повні груди.

Табаган

Цей курорт розташований у неймовірно красивій Іле-Алатаутській заповідній зоні, в ущелині Шибинсай. І хоча це місце знаходиться за 17 км від Алма-Ати, тут справді особлива колоритна природа, яка так і проситься на полотно художника. Сезон починається з другої половини листопада, а закінчується у середині квітня.

Зона гірськолижного відпочинку у цьому регіоні була збудована у 2005 році. Вона найсучасніша, порівняно з відомими з радянських часів Чимбулаком чи Алтайськими Альпами. За задумом організаторів, Табаган розділений на дві зони – для новачків і професіоналів. Перші освоюють траси, розташовані біля підніжжя гірських схилів, другі – на висоті понад 1500 м. Таким чином дві вказані категорії лижників не перетинаються одна з одною, позбавляючи себе будь-яких приводів для негативних вражень.

Характерні риси курорту:

 • 11 трас різного рівня (2 чорні, 2 зелені, 3 сині, 4 червоні);
 • 3 підйомники;
 • готелі, міні-готелі та котеджі від 5500 тенге/добу;
 • вартість скі-пасу – від 3000 тенге/будні та 3500 тенге/вихідні. Діти – від 2000 тенге.

Пропозиції курорту не обмежуються лижами, до речі, освітлення на Табагані працює до 22:00. Гості з великою радістю можуть покататися на санках, снігоході або на ковзанах, для відвідування доступні басейн, сауни, тир та ін.