Одним із найцікавіших міст Німеччини з погляду туризму є Гамбург. На сьогоднішній день він – другий за величиною у ФРН, і сьомий – у всьому Євросоюзі. Вільне і ганзейське місто було засноване понад 13 століть тому, і увібрало в себе історичні пам'ятки та традиції багатьох епох, що збереглися до наших днів. Для того, щоб оглянути всі пам'ятки Гамбурга, не вистачить і місяця, але найвідоміші та найяскравіші з них можна відвідати в рамках однієї туристичної поїздки.

Трішки історії

Поселення, яке згодом перетворилося на велике ганзейське місто, було засноване в гирлі річки Альстер ще на початку VIII століття, а в IX столітті Карлом Великим тут була споруджена оборонна фортеця Хаммабург. За часів Середньовіччя місто стало одним із найбільших перевалочних пунктів в експорті зерна, хутра, риби, тканин та інших товарів. З відкриттям Америки його торговельне значення лише збільшилося, і з 1550 місто стало найбільшим міжнародним портом.

Що цікавого можна подивитися у Гамбурзі

Визначні пам'ятки Гамбурга мало кого залишать байдужим. Замок Бегредорф, музей Кунстхалле, Ботанічний сад, Ельбська філармонія, Музей Шоколаду - всі ці місця варті того, щоб відвідати їх хоча б раз у житті. Окрім іменитих та знакових місць, у місті вистачає і невеликих, “місцевих” пам'яток. Так, на сьогоднішній день у Гамбурзі понад 120 парків і понад 2300 мостів (наприклад, у Венеції їх всього 400). А старий тунель під Ельбою функціонує й досі, незважаючи на те, що йому вже понад сто років!

Музей мініатюри

У цьому чудовому місці представлена ​​грандіозна композиція мініатюр, виконаних у масштабі 1:87. Це міські вулиці та будівлі, фігурки людей та тварин, пейзажі, автомобілі, поїзди, кораблі тощо. На перший погляд може здатися, що це суто дитячий музей, але оцінити всю його красу і тонкість здатний тільки дорослий. Якщо докладно розглядати кожен експонат, не вистачить і року, тож має сенс ненадовго оселитися у місті та відвідувати музей у перервах між оглядами інших визначних пам'яток Гамбурга.

Ельбська філармонія

Побудована на даху портового складу Ельбська філармонія є найвищою будівлею Гамбурга (110 метрів). Вона налічує 26 поверхів, і має масивний фасад зі скла та сталі, зібраний із 1100 окремих елементів, і важить майже 80 тисяч тонн. Ця грандіозна споруда помітна з різних районів міста, і відразу ж привертає до себе увагу туристів. Зовні вона схожа на великий гребінь хвилі, або на гігантське вітрило корабля, що входить до порту!

Ботанічний сад Гамбурга

Тут зібрано понад 18 тисяч рослин з усіх куточків світу, на які особливо цікаво дивитися навесні – під час розквіту. Китайський і Японський сади, Альпінарій, імітація оазису в пустелі - сад розбитий на окремі "зони", і показує рослини у вигляді "генеалогічного дерева": від ранніх до найпізніших (під час еволюційного розвитку). Багато рослин цвітуть по кілька разів на рік, і ботанічний сад цікавий у всі сезони, включаючи і зимовий!

Старий тунель під Ельбою

Виритий під річкою Ельба на початку XX століття, тунель спочатку проектувався не тільки для пішоходів, але також для візків і перших автомобілів (з урахуванням двостороннього руху). Тунель складається з двох паралельних проходів, розташованих за 3 метри від дна Ельби, і за 18 метрів від її поверхні. Щорічно (у травні-червні) тут влаштовують виставку сучасного мистецтва "ElbArt", а в січні проводять марафонські забіги, які вже давно стали традиційними. З 2003 року Старий тунель під Ельбою має статус культурно-історичної пам'ятки, і вважається однією з головних пам'яток Гамбурга!

Міжнародний морський музей

У цьому культурному закладі зібрано одну з найбільших колекцій світу, присвячену морській справі, причому – не лише німецькій, а й загальносвітовій. Моделі кораблів, старовинні карти, морська уніформа, предмети живопису та фотографії – загальна кількість експонатів налічує 36 000 одиниць. Площа експозиції становить 12 000 квадратних метрів, а історія експонатів охоплює 3000-літній період! Якщо ви хочете потрапити до Міжнародного морського музею, про це варто подбати заздалегідь (всередину пускають тільки за записом).

Гамбурзький Кунстхалле

Одна з найважливіших пам'яток Гамбурга – художній музей Кунстхалле, де зібрані предмети образотворчого мистецтва різних епох. Музей відразу ж привертає увагу своїм виглядом: три окремі будівлі, “переплетені” один з одним. Перша була побудована ще 1869 року, друга – 1921-го, а третя – 1997 року. Разом вони утворюють незвичайний архітектурний ансамбль і зберігають у собі тисячі рідкісних експонатів!

Штадтпарк

До 120 гамбурзьких парків входить і Штадтпарк - найбільший і найвеличніший з усіх. Окрім алей та зелених насаджень тут встановлено 22 скульптури, у тому числі “Діана з собаками”, “Колодець пінгвінів”, “Білий ведмідь”, “Морський лев” тощо. Всі вони були споруджені в різні роки, починаючи з 1910-го до 1955-го. Сьогоднішній Штадтпарк – не тільки визначна пам'ятка Гамбурга, а й улюблене місце відпочинку для городян та приїжджих.

Гамбурзька ратуша

Місце засідання міського Парламенту, і водночас – одна з пам'яток міста із віковою історією (будівництво було завершено у 1897 році). Фасад ратуші вінчають 20 бронзових скульптур, що зображають німецьких королів та кайзерів, а по центру будівлі встановлено 4 скульптури-чесноти: "Розсудливість", "Благочестя", "Доблесть" і "Злагода".

Музей шоколаду Chocoversum

Німецькі фахівці з компанії Hachez відкриють вам секрети більше 500 рецептів шоколаду, і дозволять особисто взяти участь у його приготуванні. Під час екскурсії вам також розкажуть, як правильно вибирати какао-боби, обробляти зерна, готувати гарячу шоколадну масу та додавати до неї начинку. Помилково вважати, що ця пам'ятка Гамбурга цікава лише дітям, адже переважна більшість відвідувачів – дорослі!

Замок Бергедорф

На сьогоднішній день – єдиний уцілілий замок у місті. Його історія налічує майже 9 століть, а архітектура схожа на більшість інших німецьких замків. Так, вона включає 4 крила (загальною шириною 30х30 метрів), подвійний рів та підйомний міст, а також масивні вежі з бійницями. Усередині замку розміщені фонтани та житлові/господарські будівлі, точніше те, що від них залишилося. Ця пам'ятка Гамбурга дуже доречно підходить для вивчення історії міста, його військових традицій та архітектурних особливостей!