Венеція – місто гондольєрів, романтиків та закоханих: побудоване на островах ще за часів Стародавнього Риму, воно було назване на честь племені венетів, які мешкали там у ті часи. Точну дату виникнення поселення назвати складно, але за легендою Венеція була заснована у 427 році. Королева Адріатики, як її нерідко називали за часів Середньовіччя, легко завойовувала сусідні території і збільшувала чисельність свого населення.

Успіх змінився поразкою із початком війни з Туреччиною, а також відкриттям Америки. У цей час Венеція втратила більшість своїх територій, а наприкінці 18 століття була розграбована військами Наполеона. Через сто років вона увійшла до складу Італії, де й перебуває досі.

Місто на воді було в занепаді довгий час і почало відроджуватися лише після першої світової війни. Сьогодні воно розташований і в лагуні, і на материку, причому чисельність населення є досить високою – понад 200 тисяч осіб.

Венеція повільно йде під воду, але з кожним роком приваблює все більше туристів, що не дивно: це місце, де справді є, що подивитися приїжджому. Збираєтесь у відпустку, але не знаєте, як організувати дозвілля? Давайте розберемося, що варто подивитися.

Венеція та її пам'ятки: що подивитися і куди сходити

Місто на воді – саме по собі пам'ятка: побудоване на палях з модрини, воно є музеєм просто неба, адже на його території розмістилися стародавні будівлі та безцінні архітектурні пам'ятники. У найдорожче місто Італії варто приїхати щонайменше на тиждень. Тільки так ви зможете покататися водним транспортом і відвідати основні локації. Ми перерахуємо найвідоміші пам'ятки Венеції, щоб ви змогли розпланувати свою відпустку та провести її з користю.

Палац Дожів

Пам'ятка архітектури, яка була побудована на початку 15 століття з мармуру з незвичайним рожевим відтінком. Був зведений як оборонна фортеця, але пізніше був залом для засідань Сенату, а також приватними апартаментами дожа – правителя Венеціанської республіки. Сьогодні у галереях Палацу виставлені твори відомих художників, а в секретних приміщеннях представлені давні артефакти – зброя, обладунки, знаряддя тортур та пристосування для страти засуджених.

Собор Святого Марка

Базиліка Святого Марка – одна з найкрасивіших церков світу. Зведений ще за часів Візантії, цей кафедральний собор кілька разів спалювався та відновлювався. Сьогодні вважається резиденцією Патріарха Венеції та нагадує своїм інтер'єром грецький хрест. Часто його називають «церквою із золота», завдяки великій кількості золотих візантійських мозаїк усередині.

Міст Ріальто

Символ Венеції, який збирає найбільшу кількість туристів. Тут знаходиться величезна кількість сувенірних магазинів. Як і багато років тому, тут торгуються, продають та купують. Що стосується історичної цінності, то міст розташований у найвужчому місці Гранд Каналу і є найпершою і найстарішою спорудою. Спочатку він був дерев'яним, але після кількох руйнувань став кам'яним. Зведений за проектом невідомого архітектора 1551 року, Міст Ріальто виявився досить міцним.

Гранд канал

Найвідоміший канал Венеції, що проходить через все місто. Має S-подібну форму, довжина його становить близько 4 км. Саме Великим каналом курсує максимальна кількість водного транспорту – човни, гондоли та трамваї. Його перетинають три великі мости, а по берегах розташовані понад 170 будівель, зведених 500-800 років тому. Щороку тут проводяться змагання на човнах: регата супроводжується барвистим парадом і приваблює велику кількість туристів.

Міст Зітхань

Найромантичніший міст у Венеції, який насправді не має нічого спільного з романтикою. Він пов'язує між собою Палац Дожів і в'язницю: саме цим мостом проводжали на страту засуджених у середні віки. Вони голосно зітхали і плакали, тож переправа й одержала таку назву. Сьогодні Міст Зітхань дуже приваблює закоханих. Існує легенда, що якщо поцілуватися, пропливаючи під ним, то кохання буде вічним.

Колекція Пеггі Гуггенхайм

Невеликий виставковий зал, розташований на березі Великого каналу. Сама будівля – палац Леоні Верньє, збудований ще у 18 столітті. Усередині можна побачити зібрання живопису та скульптури 20 століття. Тут є роботи Пікассо, Кандинського, Поллока та інших майстрів, а також бібліотека та цікаві екскурсії з гідом.

Оперний театр Ла Феніче

Один із найстаріших театрів не лише Венеції, а й Європи. Існує понад 200 років і за цей час пережив чимало руйнувань та пожеж. Останнє відновлення тривало 7 років і театр відчинив свої двері для глядачів у 2003 році. Тут дебютували найкращі музиканти та композитори, відомі усьому світу – Верді, Россіні, Вівальді. Сьогодні тут звучить як класика, так і твори сучасних композиторів. Про квитки варто подбати заздалегідь: у день відвідування їх, як правило, не знайти. Туристи також можуть відвідати екскурсійний тур театром та сувенірний магазин.

Острови Мурано та Бурано

Острови – пам'ятки Венеції, які варто включити до списку «необхідних для перегляду». Наприклад, на острові Мурано виготовляють витвори мистецтва зі скла. Тут можна відвідати майстерні склодувів та купити готові сувеніри на згадку. Казковий острів Бурано зібрав найуміліших майстрів у плетиві мережив. Привезти додому з острова мереживну серветку – маст-хев для кожного туриста.

Міст Академії

Переправа через Гранд Канал, яка одержала свою назву на честь художнього музею Галерея Академії. Є архітектурною та історичною пам'яткою, адже виконана з дерева. Неподалік від нього розташовані три палаци, але для прогулянок міст не використовується – перебуває в аварійному стані.

Площа Сан Марко

Культурний, історичний та релігійний центр міста. Розташована перед собором Святого Марка, названа на його честь. Тут варто подивитися не лише сам собор, а й Годинникову вежу, прикрашену емаллю та золотом. Також туристу буде цікаво заглянути до національної бібліотеки та погодувати голубів, які є невід'ємною частиною площі.