Столиця Шотландії – це один із найблагополучніших регіонів Британії, що відвідується майже так само часто, як Лондон. Місто відоме за рахунок великих фестивалів, музеїв, різноманітної архітектури, приголомшливої ​​природи, морської затоки, а також старовинних пабів. Всі визначні пам'ятки Единбурга, мабуть, неможливо перерахувати, але в ньому кожен турист неодмінно знайде себе, поринувши в атмосферу казки та Середньовіччя. Одягайтеся тепліше та розкрийте з нами десять найпопулярніших місць шотландської столиці.

Як з'явився Единбург?

Історія міста починається з племені Вотадін, що заснували фортецю Din Eidyn («фортеця Ейдіна»). У 638 році фортеця була відвойована нортумбрійськими англами, що доклали чимало зусиль для її подальшого розвитку, і додали до назви суфікс "бург".

Через триста років ця земля увійшла до складу Шотландії, і 12-е століття стало для неї піком індустріального зростання.

У 15 столітті Единбург був обнесений фортечною стіною, яка пізніше перетворилася на район Старе місто. Саме тут можна знайти найвищі історичні будівлі, що часом досягають п'ятнадцяти поверхів. У 18 столітті з'явилося Нове місто, а 1995-го Единбург став об'єктом ЮНЕСКО.

Куди ж можна піти?

Единбургський замок

Единбург Касл - це символ Шотландії, що знаходиться на висоті 80 м на піку доісторичного вулкана. Звідси відкриваються чудові краєвиди на вулиці столиці та затока Firth of Forth. У фортеці відкриті музеї, у яких можна відстежити історію країни від заснування до сьогодення та побачити її найважливіші національні цінності.

Національний музей Шотландії

Ця пам'ятка є двома об'єднаними будинками: Королівського та Національного музею давнини. Основна колекція експонатів першого включає наукові та технічні досягнення, історію природознавства та культури, а другий зосереджений на історії шотландської держави. Будинки з'єднані проходом і розташовані в серці Единбурга на вулиці Чамберс Стріт.

Холірудський палац

Це офіційна резиденція монархів у Шотландії, побудована у 15 столітті. Тут відбуваються урочисті заходи, а деякі кімнати відкриті для туристів. Якщо ви хочете дізнатися більше про життя монархів у минулому та теперішньому, неодмінно подивіться на:

 • королівські апартаменти;
 • тронну зала;
 • ранкову вітальню, де королева приймає перших осіб держави у приватному порядку;
 • покої Марії Стюарт.

Прінсес Стріт Гарденс

З Вулиці Принців можна побачити неймовірно красиві сквери, що розкинулися під Замковою скелею та Единбурзьким замком. У грудні починається сезон свят, і тут відкривається новорічний ярмарок, що закінчується неймовірним та грандіозним вуличним шоу, під назвою Хогманай – найвідомішим у Великій Британії фестивалем. З Прінсес Стріт Гарденс можна потрапити до Національної Шотландської галереї.

Королівська миля

Ця пам'ятка включає найкрасивіші вулиці в центрі столиці Шотландії, загальною довжиною в 1,8 км (шотландська миля). Royal Mile бере початок біля площі Единбург Касл і завершується біля палацу Холірудського. Миля включає чотири вулиці:

 1. Лон Маркет;
 2. Касл Хілл;
 3. Хай Стріт;
 4. Кенонгейт.

Також від них відходить безліч дрібних вуличок та мальовничих глухих кутів. З боків стоять багатовікові особняки з магазинами, де можна придбати справжні традиційні шотландські сувеніри (кілти, шарфи, фадж, віскі та інше) та музеями.

Артурс Сіт

Трон Артура - це гора, що височіє над містом на 250 м (найвища точка парку Холіруд). Звідси відкривається панорамний вид на Единбург та річку Форт. Зазвичай туристи піднімаються на неї стежкою, прокладеною від озера Дансепі Лох – ще однієї перлини парку. Біля підніжжя Артурс Сіт можна побачити промовисті уламки середньовічної каплиці Святого Антонія. Там же розкинулися стародавні поля і сади, що вважаються зразками шотландського сільського господарства, які добре збереглися.

Королівська яхта Британія

Цей величний корабель був виготовлений за спеціальним замовленням для Королеви Єлизавети II і прослужив понад сорок чотири роки. Тепер він є судно-музей, зашвартований у найголовнішому порту столиці Лейт. «Британія» гордо займає п'ятнадцяту позицію у рейтингу найбільших яхт світу, адже її довжина становить 125 метрів, а маса – 5769 т. Її місткість екіпажу та обслуговуючого персоналу становить понад 235 осіб. Яхта відома найдовшим терміном експлуатації на морі. На ній збережено оригінальний багатий інтер'єр.

Дін Вілладж

Це справжнє середньовічне місто, що розташоване в річковій долині нижче рівня моря. Зараз це район Единбурга, де можна побачити:

 • старовинні будинки;
 • водяні млини;
 • вікторіанський цвинтар із залишками стін знаменитого маєтку Дін-Хаус;
 • чотирьох арочний міст Діна. 

А ті, хто шукає у Шотландії особливі сувеніри на згадку, знайдуть у місцевих магазинах предмети антикваріату, вінтажний одяг та прикраси.

Портобелло Біч

Ви опинилися у столиці в сонячну погоду? Вирушайте на чистий піщаний пляж престижного району Portobello, де можна добре засмагнути. І, головне, він знаходиться недалеко від центральних вулиць. Портобелло Біч розтягнувся вздовж міста приблизно на 3 км. Вздовж морської лінії можна знайти ресторани та бари різної тематики, а також яхт-клуби, басейни, сауни та казино. Щороку тут влаштовуються спортивні змагання.

Калтон Хілл

Це ще один оглядовий майданчик Единбурга, вид з якого відкривається під іншим кутом. Саме звідси видно всі найкрасивіші куточки:

 • Прінсес Стріт;
 • Единбургський замок;
 • район Старе місто;
 • Артурс Сіт;
 • Ферт-оф-Форт та багато інших.

Біля підніжжя пагорба вражає своєю красою Королівська школа 18 століття, яку закінчив сам сер Вальтер Скотт. На вершині Калтон гордо стоїть Шотландський національний меморіал, що нагадує Афінський Парфенон, поряд з яким розташовується військовий пам'ятник Нельсону та монумент, присвячений уславленому поетові Роберту Бернсу.