Неможливо уявити собі людину, яка не хотіла б вирушити до італійської столиці моди та чудової архітектури. За свої більш ніж 2500 років існування місто зібрало у собі приголомшливі пам'ятки культури, мистецтва та релігії.

Історія Мілана

Це місто було закладено кельтами в Паданській низовині приблизно в 6 столітті до нашої ери. Через три століття римляни дали йому назву Медіоланум, перетворивши на адміністративний центр.

Оскільки Мілан зручно розташований, протягом усієї його історії з'являлося безліч загарбників, які претендували на багатство та стратегічне становище. У 1158 поселення зазнало атаки Фрідріха I Барбаросси, і оскільки жителі не здавалися до останнього, воєначальник прийняв рішення знищити його.

1385-го місто отримує звання столиці Міланського герцогства. Найвищою точкою розквіту Мілана вважається правління герцога Лодовіко Моро Сфорца, який приманив сюди безліч великих майстрів. У період 1482-1499 тут проживав і творив Леонардо да Вінчі.

Після Другої світової війни напівзруйноване місто відновили та перетворили на технологічну і культурну столицю.

Що не можна пропустити

Міланський собор

Дуомо або кафедральний собор Діви Марії Нашенте є найбільшим у світі, і його місткість сягає 40 тис. парафіян. Ажурний будинок недарма вважається неперевершеним прикладом готичного стилю. Розташовується воно на П'яцца-дель-Дуомо (центральній площі міста), і саме в цій точці з'єднуються всі старовинні вулиці.

Галерея Віктора Еммануїла II

Galleria Vittorio Emanuele II є найстарішим світовим торговим пасажем, розташованим у серці міста, і носить другу назву «вітальня Мілана». У цьому місці – столиці шопінгу – з'єднані дві найбільші площі: П'яцца-дель-Дуомо та П'яцца делла Скала з однойменним театром. Пасаж виконаний у формі латинського хреста зі скляними дахами та величезним куполом у центральній частині. Усередині можна побачити картини із смальти, фрески, скульптури, ліпнину та підлогу з гербами із мозаїки. Тут розташувалися найдорожчі бутіки.

Кастелло Сфорцеско

Замок Сфорца був зведений у 15-му столітті, і його декоруванням був покликаний займатися сам Леонардо да Вінчі, якому присвячено окрему залу всередині. Експозиція замку включає рідкісні предмети мистецтва, предмети повсякденності італійських вельмож епох Середньовіччя, Відродження і Бароко, а також витончені старовинні меблі. У музеї розташовуються:

  • остання робота Мікеланджело «П'єта Ронданіні»;
  • полотна Андреа Мантенья, Белліні, Філіппіно Ліппі, Корреджо і Понтормо;
  • Унікальна виставка музичних інструментів.

Вхідний квиток коштує лише 5 Євро.

Санта Марія делла Граціє

Обов'язково відвідайте цю чудову церкву, зведену у 15 столітті. Варто насолодитися її монументальним екстер'єром із витонченим куполом і побачити всередині на власні очі фреску «Таємна вечірня» великого Леонардо да Вінчі.

Парк Семпіоні

Найбільша зелена зона Мілана розташована навпроти Кастелло Сфорцеско. Це ідеальне місце для відпочинку, пікніка або пішої прогулянки. Тут зібралося безліч визначних пам'яток, завдяки яким можна загалом ознайомитися з італійською архітектурою 19 століття. Також тут зручно займатися спортом та пробіжками. Туристів приваблюють окультурені алеї, названі на честь великих поетів, густа крона платанів, що захищають від сонця та дощу, спів птахів, мальовничий ставок з мостом та багатою фауною. Біля води можна посидіти у літньому кафе під парасолькою. Алеї приведуть вас прямо до музеїв, стадіону, концертів, середньовічних руїн та відомого фонтану «Весільний торт».

Крім того, звідси можна вийти до:

  • замку Сфорца;
  • Торре Бранка;
  • Музею Трієнале;
  • найстарішому в Європі акваріуму.

Театр Ла Скала

Мабуть, це найвідоміший оперний театр у світі, де століттями збирається бомонд та вершки аристократичного суспільства, і куди мріють потрапити поціновувачі опери та художнього мистецтва. Інтер'єри вражають своєю розкішшю та вишуканістю. Не забудьте надіти вечірнє вбрання «Блек Тай», оскільки в цьому місці діє дрес-код.

Королівський палац

Цей монументальний витвір з багатовіковою історією знаходиться в історичному центрі міста, розкинувшись прямо на Соборній площі. З 12 століття він пережив безліч перебудов та змін своїх функцій. Церква всередині двору вважається найстарішою спорудою палацового комплексу, в якій розташовується фреска «Розп'яття» та неперевершений «висячий саркофаг» Аццоне Вісконті. Також тут можна подивитися:

  • музеї кафедрального собору та сучасного мистецтва;
  • виставкові зали з найкращими експозиціями у всій Італії, де зібрано полотна Пікассо, Родена, Моне та інших великих художників.

Стадіон Сан Сіро (Джузеппе Меацца)

Неможливо пропустити футбольний стадіон, який одержав назву «голос міста» серед національних жителів. Влітку тут відбуваються численні концерти, а в решту пори року – головні матчі країни та кубка Європи. Сан Сіро розташовується практично в центрі Мілана, тому до нього легко дістатися червоною гілкою метро до станції «Площа Лото», далі скориставшись 49-м автобусом, або 16-м трамваєм від площі Пьяцца-дель-Дуомо.

Національний музей науки і технології Леонардо да Вінчі

Експозиція розташувалася у Сан-Вітторе – колишньому приміщенні монастиря 16 століття. Вона включає незліченну кількість павільйонів, виставки на відкритому повітрі, де можна побачити субмарини, аероплани та літаки, вітрильники, поїзди, трамваї, фрагмент трансатлантичного теплохода та багато іншого. Обов'язково завітайте на виставку винаходів Леонардо да Вінчі.

Тріумфальна арка Arco della Pace

Ця монументальна споруда знаходиться прямо біля північного краю парку Семпіоні. Арку було зведено 1838-го року на честь довгоочікуваної мирової угоди між народами Європи, остаточно досягнутої 1815-го року на Віденському конгресі.