Кельн - одне з найстаріших, при цьому великих міст Німеччини: перші згадки про поселення датуються ще 38 роком до н. Сьогодні в ньому проживає понад мільйон людей, але 2 тисячі років тому селище-колонія було зовсім невеликим і нічим не нагадувало сучасний мегаполіс. Відвідати Кельн, якщо ви збираєтеся до Німеччини дійсно варто, адже тут є і стародавня архітектура, і багато зелених зон, унікальні музеї та смачна національна кухня. Цікавих місць досить багато, тому радимо заздалегідь скласти туристичний маршрут та подивитися всі визначні пам'ятки Кельна.

Історія колонії Агріпіни

Прекрасне місто розташоване на південному заході Німеччини на березі річки Рейн: воно є четвертим за величиною містом країни. Назву воно отримало завдяки римській імператриці Агрипіні, дружині Клавдія, яка була родом із цих місць. Саме слово «колонія» пізніше перетворили на назву Кельн.

Римляни не тільки дали назву селищу, а й принесли в нього християнство: вже в ті далекі роки тут звели перші собори та з'явилися архієпископи – церковні лідери, які за фактом керували містом. Вони стояли біля керма досить довго, але потім були вигнані народом. У 1475 році Кельн став вільним імперським містом і залишався ним до кінця 18 століття, коли місто добровільно перейшло під керівництво французьких, а через 20 років і прусських військ.

Місто активно зростає і розвивається незважаючи на зміну керівництва: тут з'являються заводи, фабрики, відкриваються університети, організовуються ярмарки, будуються залізничні та пішохідні мости через Рейн, а згодом відкриваються і радіокомпанії.

У роки Першої Світової війни місто призупинило свій розвиток, а ось після Другої перетворилося на справжні руїни. Відбудували Кельн лише до 80-х років 20 століття і сьогодні він є культурною столицею Німеччини. Місто розділене на 9 округів, у кожному з яких є що подивитися і дорослим, і дітям. Історичні пам'ятки та старовинні храми тут можна побачити на кожному кроці. А для тих, хто віддає перевагу сучасним розвагам у місті, тут є галасливі бари, нічні клуби та респектабельні ресторани.

Що можна побачити в Кельні туристу?

Кельн – справжнє місто контрастів: тут розташована велика кількість міжнародних організацій, серед яких Торгова Палата та Союз Роботодавців, але це не заважає щороку проводити у місті найбільший Гей-Парад у Німеччині та готувати незвичайне пиво – Кельш.

Звісно, насамперед варто відвідати історичні пам'ятки. До таких пам'яток Кельна влада і мешканці ставляться з особливою пошаною, адже деякі з них є частиною світової спадщини ЮНЕСКО.

Кельнський собор

Найзнаковіше та найпопулярніше місце у місті, адже саме тут зберігаються мощі волхвів, які першими побачили ранкову зірку та прийшли на уклін до новонародженого Ісуса. Будували будівлю собору понад 600 років: перші камені заклали ще 1248, а ось закінчили «велике будівництво» вже в 1880 році. Кажуть, що Кельнський собор збудували замість старої церкви, яка згоріла після удару блискавки, але документальних підтверджень цьому немає.

Готичний собор переніс чимало поневірянь, але зумів вистояти: лише під час Другої Світової війни в нього потрапило 14 авіаційних снарядів. Усередині знаходиться найбільший у світі дзвін – його звучання можна почути на Новий рік, Різдво та інші великі релігійні свята.

Собор виглядає суворо та навіть грізно. Він збудований з пісковика, який набув темно-сірого кольору внаслідок окислення. Будівля регулярно потребує ремонту через німецький вологий клімат, тому відремонтовані частини можуть бути світлішими.

Щороку собор відвідують близько 6 мільйонів відвідувачів. Здійснювали паломництво сюди практично всі німецькі королі після коронації.

Музей Людвіга

Сучасна будівля, розташована поряд із залізничним вокзалом, пропонує відвідувачам познайомитися з найбільшими зборами сучасного європейського мистецтва. Колекції, представлені тут, тривалий час збиралися жителем міста Петером Людвігом та його дружиною. Відвідувачі можуть побачити роботи Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Рене Магрітта, Енді Уорхола та Роя Ліхтенштейна.

Відвідування музею коштуватиме вам недорого. Для дітей віком до 18 років вхід абсолютно безкоштовний, а абонемент на всю родину коштуватиме близько 26 євро.

Музей шоколаду

Визначна пам'ятка, яка з'явилася в Кельні порівняно недавно: музей був відкритий у 1993 році, але одразу набув популярності. Заснований на базі концерну з виробництва кондитерських виробів, він дає можливість не лише дізнатися, як виготовляють шоколад, а й скуштувати його.

І дорослі, і діти можуть побачити яким був шоколад у давнину, а також за допомогою якого кухонного начиння його готували. Поціновувачі солодощів оцінять шоколадний фонтан, а також автомат із цукерками.

Фантазія Ленд

Парк розваг за 20 км від Кельна варто обов'язково відвідати, якщо ви подорожуєте з дітьми: він розділений на шість тематичних зон і пропонує відвідувачам дитячі майданчики та атракціони, вуличні вистави, поїздки на паровозику, водні гірки та спуски річкою на човні. На території є кілька готелів, де можна забронювати номер та зупинитися на ніч. Дістатися парку можна на регіональному транспорті від Кельна всього за 15 хвилин.

Палац Аугустусбург та Фалькенлуст

Палацові комплекси зведені на початку 18 століття під проводом архієпископа Августа Баварського. Вважаються ранніми зразками архітектури в стилі рококо. Навколо розбитий шикарний парк із фонтанами, озерами та подвійними клумбами самшиту.

Палаци з'єднані між собою широкою алеєю. Аугустусбург використовувався як резиденція влади, а ось Фалькенлуст – для усамітнення та соколиного полювання, яке так любили мешканці палацу.