Це невелике, але яскраве місто умовно поділено на дві частини: нові споруди компактно розташувалися навколо історичного центру, де можна побачити головні визначні пам'ятки Афін. У якихось його районах із вимощеними затишними вулицями можна знайти усамітнення та спокій. Старовинні будинки створять у мандрівника враження подорожі в часі. Інші частини столиці Греції – це повна протилежність; вони охоплені вируючим і киплячим життям, де античні будівлі та візантійські храми змішалися з базарами, винними фестивалями, дискотеками, клубами, сучасними магазинами, національними тавернами, кафе та ресторанами.

Афіни – колиска цивілізації

Історія цього міста наповнена драмою, завоюваннями, різкими падіннями та процвітанням. Бере вона свій початок із ери неоліту, коли територія була вперше заселена людьми. З 500 р. до н. е. Афіни активно розвивалися, будучи культурним центром держави. І продовжувалося це до приходу Римської Імперії.

У 6-му столітті н.е. філософські школи заборонили і насильно запровадили християнську віру. У ході хрестових походів було створено герцогство італійських лицарів. В 1458 Афіни увійшли до складу Османської Імперії і знаходились під турками, а після розпаду держави за нього боролися окремі дрібні війська. 1687-го це призвело до руйнування Парфенону – перлини давньогрецької цивілізації – під час штурму міста солдатами Морозіні.

У 1833 році Афіни стали столицею нового королівства Греція, яким і є до цього дня.

Найцікавіші туристичні місця в Афінах

Афінський Акрополь

Це одна з найголовніших і найвідоміших пам'яток Греції, навколо якої розташовані інші культові місця. Він є пагорбом заввишки 156 метрів. Біля його підніжжя та вздовж пологого схилу можна знайти Парфенон, Ерехтейон та інші храми, які є його невід'ємною частиною, а будь-які інші визначні пам'ятки легко знайти, орієнтуючись саме на Акрополь.

Вежа вітрів

Найдавніша метеостанція, що дійшла до наших днів і має восьмикутну форму, розташовується біля основи Акрополя. Саме по ній стародавні греки визначали напрям вітру та час доби. Виготовлена з мармуру, вона прикрашена керамічним конічним дахом, на верху якого колись красувався тритон, що вказує напрямок бризу.

Парфенон

Це справжній символ Греції, включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, який має побачити кожен турист. Він урочисто розкинувся на вершині Акрополя і помітний з будь-якого району столиці. Незважаючи на те, що від храму залишилася лише західна стіна, мандрівники все ще можуть побачити та оцінити тонку роботу майстрів та залишки дорогоцінних матеріалів, що звозилися з усієї країни для його будівництва (блискучий мармур, слонова кістка, позолота, кипарис).

Національний археологічний музей

Це найбільша музейна споруда у Греції, створена для зберігання та показу стародавніх артефактів, виявлених археологами під час масштабних розкопок у 19 столітті. Сюди стали звозити найважливіші знахідки з усієї країни. Зараз у музеї можна побачити понад 11 000 унікальних, незамінних експонатів аж до епохи заходу Античності. П'ять великих експозицій, розділених тематично, доступні цілий рік для всіх бажаючих.

Афінська Агора

Це одне з найважливіших місць для античного народу – міська площа. На неї можна потрапити, прямуючи на північний захід від Акрополя. Агора, яка вважалася політичним, соціальним і культурним центром столиці, досі може похвалитися великими ярмарками та фестивалями. Любителі давнини побачать тут вцілілу колонаду царя Аттала та храм Гефесту. А якщо піти на південь, то можна легко дійти до скелі Ареопагу.

Ареопаг

Цей скелястий пагорб за своєю значимістю для стародавніх жителів міг зрівнятися хіба що з Акрополем. Саме він вважався місцем виконавчої влади в Афінах, оскільки тут проходили судові та політичні заходи (вночі). Згідно з легендою, Ареопаг був названий на честь бога війни Ареса, який був засуджений за вбивство кривдника дочки, а потім виправданий.

Стадіон Панатінаїкос

Ця споруда розкинулась у самому центрі міста. Найдавніший у всьому світі стадіон був зведений з використанням білого мармуру та вважається родоначальником Олімпійських ігор. У 19 столітті греки відродили цю традицію, яка стала невід'ємною частиною сучасності. Панатінаїкос використовується і в наші дні, причому не тільки у спортивних цілях, а й для проведення виставок на культурну тематику.

Національний сад Афін

Також у центральній частині столиці є розкішний парк – Королівський, закладений на честь королеви Амалії у 20 столітті. У ньому знаходиться понад 15 тисяч видів рослин, у тому числі унікальних, а також куточок з екзотичними тваринами. Все це прикрашене стародавньою колонадою, мозаїкою та бюстами легендарних грецьких поетів. Розлогі дерева та кущі Національного саду ведуть до будівлі Парламенту, яка буквально потопає у їхній зелені.

Одеон Герода

Це стародавній театр, який можна знайти на південному схилі Акрополя. Його заснував почесний житель міста в другому столітті нашої ери, витративши статки на вирубку прямо в скелі великого амфітеатру на п'ять тисяч глядачів. Спочатку споруда вражала своєю пишністю, а сцена була прикрашена з двох сторін повномасштабними статуями, що зображували членів сім'ї царя Ірода. В Одеоні варто застати щорічний музичний фестиваль. А у вечірній час тут можна отримати незабутні враження від сучасної підсвітки.

Район Плаку

Найдавніший район Афін розташувався біля підніжжя Акрополя. Тут кожен отримає насолоду, гуляючи вузькими зеленими вулицями, де можна сховатися в тіні від полудневої спеки, і потрапляючи в часову петлю. Саме тут можна побачити старовинні грецькі будинки, відпочити та перекусити у тавернах із національною кухнею після насиченої туристичної програми.