Коли мова заходить про Мармарис, у думках неодмінно повинні виникати дивовижно гармонійні пейзажі з синього моря, невисоких гір, покритих темною зеленню багаторічних сосен, і пальм, що вперто розпустили листя під спекотним турецьким сонцем. Так! Це саме той курорт, куди щороку прилітають мільйони туристів із різних країн. Він просто чудовий для відпочинку будь-якої пори року, а в сезон - привабливий скарб, від якого частішає серцебиття.

Особливості Мармариса

Розташувався Мармарис у південно-західній частині Туреччини. Місто вибрало для себе найкраще місце в регіоні – тиху мальовничу бухту з великою кількістю пляжів. На березі ноги потопають у теплому дрібному піску, він вкриває дно моря. До речі, курорт знаходиться на межі Середземного та Егейського морів, що дарує йому неповторний східний шарм та високий європейський рівень.

Туристів Мармарис приваблює з чотирьох основних причин:

  1. спокійне море без великих хвиль і сильного вітру. Так склалося через острови, які наче закривають бухту від впливу відкритого моря. Вхід у воду скрізь пологий, піщаний, а сама вода напрочуд комфортна і має високий рівень солі, дозволяючи відмінно триматися на плаву;
  2. відсутність виснажливої спеки – цьому сприяє велика кількість зелені та гірська місцевість. Оптимальним сезоном для відпочинку вважається липень-серпень, але й у зазначений період сонце на Мармарисі поводиться ласкаво та ніжно;
  3. мальовничість краю – розглядаючи навколишні ландшафти, хочеться негайно писати картини та складати високі поетичні оди Мармарису. Дивовижна природа є головним натхненням, яке заряджає відпочиваючих позитивом;
  4. порівняння Мармариса з Ібіцею – ця причина швидше близька до серця для молоді, адже вона приїжджає на курорт заради дискотек та танцювального відриву від реальності. Інфраструктура, особливо сучасного молодіжного рівня, тут розвинена максимально доречно.

Курортні регіони Мармариса

Місцеві жителі здавна вважають за краще розділяти Мармарис на кілька окремих районів. Хоча саме місто не таке велике, його райони помітно відрізняються між собою, а за бажання є всі можливості для того, щоб поєднувати перебування та відпочинок одразу в кількох різних місцях.

Райони

Найвідомішим і найпопулярнішим районом є Ічмелер. У нього широкі пляжі, розвинена інфраструктура та багато розваг. Сюди приїжджають сімейні пари та молодь. Такі різні сусіди не заважають один одному, тому що кожен зайнятий своїми споконвічними справами туристів і насолоджується на комфортних пляжах.

У Сарігермі переважає мальовнича природа, привабливе море та сімейний відпочинок. Інфраструктура орієнтована на пари з дітьми, тому закоханим парам чи молоді тут може бути скучно.

Турунч пропонує відпочинок на пляжі ідеальної краси з чарівним морем та піском. Охороняють це природне диво високі сосни.

Армуталаг забезпечує доступний відпочинок з нижчими цінами, ніж у інших районах. Туристи можуть скористатися всіма пропозиціями знаменитого турецького відпочинку, доповнивши їх прогулянками в ліс.

ТОП-5 пляжів Мармарису

Відкритого моря на цьому курорті немає. Воно відокремлено від бухти півостровом та островами, перетворюючи узбережжя на затишну улоговину. До відкритого моря можна дістатися на катерах або яхтах, які удосталь пропонують свої власні екскурсійні програми.

Ічмелер

Пляж прилягає до однойменного селища та є найпопулярнішим у Мармарисі. У нього широка прибережна смуга, посипана дрібним сірим піском. Вхід у море пологий і добре проглядається – вода чиста, як і територія пляжу. Тут відпочивають переважно сімейні пари, які люблять приємний відпочинок та продуману інфраструктуру. На березі завжди багато лежаків і є супутні зручності, поряд розташовуються кафе та бари, в нічний час проводяться драйвові дискотеки.

Відпочинок доповнюється дайвінгом і снорклінгом, тому що не можна пропустити можливість досліджувати підводну гору з печерами, яка «потонула» біля берегів Ічмелера.

Острів Клеопатри

Щоб дістатися цього пляжу, доведеться вирушити на 15 км в море від Мармарису. Довжина пляжу Клеопатри становить 50 метрів, а ширина зовсім маленька – лише 5 метрів. Цікаво, що пісок на березі не є рідним для острова. Згідно з легендою, його привіз із Африки свого часу Марк Антоній для цариці Клеопатри. Справді, піщаний килим повністю аналогічний африканському - унікальне явище для цих місць, тому забирати пісок суворо заборонено. Місце вважається і наймальовничішим в Егейському морі. Тут варто побувати.

Ізтузу

Вузька піщана смужка піщаної коси, що відокремлює Середземне море та дельту річки Дальян. Відомий красивими краєвидами, м'яким золотистим піском, скелями із давніми гробницями та термальними джерелами. Довжина пляжу становить 4 кілометри, а його особливістю є те, що на пляжі відкладають яйця гігантські черепахи. Саме звідси походить друга назва – Черепаший пляж.

З інфраструктури Ізтузу порадує лежаками та парасольками, пляжними зручностями, кафе зі смачним меню та обладнаним майданчиком для волейболу. Найбільше тут туристи люблять безпосередньо купатися, ловити рибу, виїжджати на екскурсії та приймати оздоровчі процедури у термальних джерелах.

Турунч

Найчистіший пляж з гарною бухтою біля однойменного селища. Він удостоєний Блакитним прапором, що говорить про прекрасну екологію та заповідну зону даного району. Узбережжя Турунча оточують пагорби із сосновими лісами, на пляжі лежить пісок з галькою, тоді як при вході в море виключно дрібна галька.

Загальна довжина пляжу становить лише 500 метрів. На ньому можна взяти лежаки та парасольки, щоб відпочивати після купання у прозорій воді, влаштувати прогулянку на конях або здійснити заплив у море на яхті. Цікавою розвагою для любителів стане прогулянка на позашляховиках та різноманітні водні розваги.

Пляж Icon beach

Це пляж з'єднує Ічмелер та Мармарис. Він знаходиться на узбережжі блакитної лагуни, де сосни та кипариси височіють на мальовничих пагорбах. Пляж обладнано на території нічного клубу, тому тут переважно відпочиває молодь. Нічні та денні вечірки стали візитною карткою Icon beach.

На пляжі м'який сіруватий пісок з рідкісною галькою та черепашками закликає поринути у приємні обійми прозорої води. Для комфорту можна взяти шезлонг, парасольку, альтанку з балдахіном. У барах є прохолодні напої. Продумана інфраструктура доповнюється цікавими для туриста пропозиціями: снорклінгом, водними розвагами, відвідуванням океанаріуму, фотосесіями на березі та незабутніми прогулянками вздовж пляжу.