Про відпочинок у Болгарії ходять легенди – цей напрямок давно відомий і завжди викликає лише теплі емоції. Країна більше позиціонується як благодатна територія пляжного відпочинку та насичених екскурсійних програм, а сьогодні сюди із задоволенням приїжджають ще й задля проведення часу на гірськолижних курортах.

Де знаходяться гірськолижні курорти Болгарії

Природа Болгарії яскрава та різна. Щедро зігріте сонцем узбережжя Чорного моря поєднується з красою Балканських гір та густими лісами. Комфортні умови і інфраструктура, що постійно розвивається, закликають залишатися на відпочинку якомога довше і забути про всі інші справи.

Болгари вміють тонко помічати перспективи розвитку, тому гірськолижні можливості здобули величезний поштовх уперед. Тонке сплетіння сучасності, неспішного устрою життя місцевих жителів і столітніх традицій, дозволили створити неповторне враження про відпочинок у горах.

Кількість гірськолижних курортів Болгарії не така велика, як, наприклад, в Італії, Франції та інших сусідніх європейських країнах, зате вони затишні і незабутні:

 • дуже доброзичлива і по-сімейному атмосфера до відпочинку у старовинному (XVIII-XIX ст.) містечку Банско, розташованому в серцевині гір на південному заході країни. Можна тільки уявити захоплюючі краєвиди, які набули неповторних обрисів завдяки горам з усіх чотирьох сторін;
 • гора Вітоша на північному заході Болгарії (неподалік Софії) є національний парк, де траси для катання петляють прямо по парку і дозволяють розглянути його з різних ракурсів;
 • справжній зимовий рай для туристів – містечко Боровець, яке розкинулося на схилі гори Ріла (Рильські гори). Його надбанням є природа, високо оцінена ще давніми болгарами. Колись тут були закриті царські мисливські угіддя, тобто місця прекрасні та постійно суворо охороняються законом;
 • містечко Пампорово загубилося в горах серед високих ялин та сосен на півдні Болгарії. Статистика запевняє, що тут найбільше сонячних днів на рік і найприємніша погода, а гірськолижний курорт максимально використовує для організації відпочинку сучасні технології.

Нагадаємо, ми писали про кращі гірськолижні курорти Італії, де можна провести зимовий відпочинок

Клімат та зима в Болгарії

Погодні умови у Болгарії роблять її досить комфортною країною. Особливості клімату дозволили умовно розділити територію на дві частини – південну та північну, де панують різні сили.

Південна Болгарія знаходиться під впливом Чорного моря та Родопської гірської системи. Море тут забезпечує вологість та наявність опадів, а гори захищають від холодних мас та сильних вітрів. Клімат нагадує середземноморський, субтропіки – улюблені багатьма умови для подорожей та релаксу на морському березі.

Північна Болгарія більш сувора в порівнянні з південною, але нічим не поступається у плані туристичної привабливості та комфорту. Помірно-континентальний клімат чітко окреслив на її території всі пори року з їх характерними ознаками. Частим гостем є вітер, що викликає зміни погоди та хмари з опадами.

Найхолоднішими зимовими місяцями вважаються січень та лютий. На півдні температура тримається загалом на позначці +2 ℃, північ – на -2 ℃. Гори вкриваються снігом із початку грудня, товщина покриву становить від 1 до 2,5 метрів. Тане сніг з кінця березня, при цьому найвищі гірські точки можуть похвалитися його наявністю до 130 днів на рік.

Сезон катання на лижах у Болгарії

Болгарські гори очікують своїх гостей з листопада по квітень, адже ці місяці ідеально підходять для катання та насолоди взимку. Пік сезону припадає на січень та лютий – найхолоднішу та казково гарну пору року. Варто враховувати індивідуальні особливості гірськолижних курортів, наприклад, на курорті Банско сезон катання триває найдовше порівняно з іншими місцями.

Популярні гірськолижні курорти Болгарії: особливості

Кожен з описаних нижче курортів прагне вдосконалення та відповідності сучасним стандартам, у них є власна специфіка та спрямованість.

Курорт Банско

Містечко розмістилося у Національному парку Пірін, заповідній території масштабу ЮНЕСКО. Окрім природної незайманої людиною краси Банско відомий найбільшим гірськолижним курортом та цікавим місцем у плані екскурсійних програм, особливо за архітектурною складовою.

Клімат регіону щедрий на рясні снігопади взимку, дозволяючи користуватися засніженими схилами гір з листопада до початку травня. Траси численні та різного рівня.

Короткі особливості:

 • траси – 8 синіх, 11 червоних, 2 чорні;
 • витяги – 8 крісельних, 4 бугельних, 1 кабінний;
 • ski-pass – 35 євро/добу;
 • житло від 15 євро/добу за особу.

У Банско добре відпочивати сім'єю, є умови для дітей та елітного проведення часу. Гостям подобаються освітлені вночі траси, пропозиції щодо додаткових розваг та гостинність болгар.

Лижний курорт Боровець

Гірськолижний курорт у Національному парку Ріла, який з'явився у Болгарії одним із перших. Сьогодні він є сучасними обладнаними трасами та розвиненою інфраструктурою. Боровець активний з грудня до квітня, коли його чисте повітря сприяє оздоровленню, неквапливому злиттю з природою та багатогодинному вивченню доступних для катання трас.

Характеристики:

 • траси – 9 червоних, 8 синіх, 6 зелених, 4 чорні;
 • 7 бугельних витягів, 1 кабінний, 4 крісельні;
 • ski-pass – від 25 євро/добу;
 • проживання від 15 євро/добу за особу.

Курорт Пампорове

Сімейний гірськолижний курорт у Родопських горах, що має у своєму розпорядженні бальнеологічну базу (СПА-центри та мінеральні джерела). Мальовничі околиці гори Сніжанка можна розглянути під час піших прогулянок та спусків трасами (у Пампоровому вони не надто довгі і простого рівня складності). Пік сезону припадає на новорічні свята, січень, тоді як кататися можна з грудня до квітня.

Характерні риси:

 • траси – 1 зелена, 4 червоні, 5 синіх, 3 чорні;
 • витяги – 13 бугельних, 5 крісельних;
 • ski-pass – від 25 євро/добу;
 • готелі та апартаменти від 15 євро/доба за особу.

У Пампорово дбають про дітей – функціонують лижні школи та спеціальний дитячий садок.