Грузія славиться своєю смачною і ситною кухнею, чудовим вином, що вже давно стало легендарною гостинністю, популярною курортною зоною на березі Чорного моря. Також до країни їдуть, щоб насолодитися відомим на весь світ багатоголосим чоловічим співом та подивитися на запальні народні танці. Однак однією з особливостей Грузії є її розташування - країна знаходиться на Кавказі. А якщо є гори, то за логікою мають бути й гірськолижні курорти.

Чи є у Грузії гірськолижні курорти?

У країні активно розвивається туристична сфера. Тому на любителів із вітерцем спускатися із засніжених вершин тут чекають сучасні гірськолижні курорти. Найвідоміші та найпопулярніші з них — Гудаурі, Хацвалі та Бакуріані. За рівнем сервісу та підготовки трас для катання вони практично нічим не поступаються європейським курортним комплексам.

Коли можна кататись на грузинських гірськолижних курортах?

Початок сезону катання залежить від погоди та наявності снігу. Зазвичай гірськолижні курорти в Грузії відкриваються у листопаді, а закриваються у травні. Найбільша кількість відпочиваючих приїжджають з кінця грудня до березня. Пікова завантаженість припадає на новорічні та різдвяні свята, а також на період із середини лютого по середину березня.

Кліматичні умови гірської частини Грузії

У зимовий період середня температура повітря становить від -1 до -3°С. Такі м'які кліматичні умови забезпечують високі хребти Кавказу. Завдяки природному захисту від континентальних циклонів тут не лише комфортна для катання температура, а ще й немає сильних вітрів. Взимку світить сонце, а у квітні можна зустріти лижників, що спускаються трасою у футболках.

Коли краще їхати кататися

У високий сезон з другої половини грудня до середини березня знайти місце для проживання без попереднього бронювання практично нереально. Однак у деякі роки у грудні випадає недостатня кількість снігу. З середини лютого до другої декади березня снігу стає значно більшим, тому досягається максимальний сніговий покрив. Хоча кількість сонячних днів у цей період зменшується. У квітні стоїть тепла та сонячна погода, при цьому відпочиваючих зовсім небагато.

Популярні гірськолижні курорти Грузії

Найбільшою популярністю у місцевих жителів та іноземних гостей користуються три гірськолижні курорти – Гудаурі, Хацвалі та Бакуріані.

Гудаурі

Гудаурі – найбільший гірськолижний курорт країни. На гостей з усього світу чекають сучасна інфраструктура, найбільший перепад висот та чудові можливості для фрірайду та скітура. Житловий фонд знаходиться на висоті від 2000 до 2750 метрів над рівнем моря. За цим показником курорт входить до п'яти найвищих високогірних поселень на європейському континенті. Найвища точка Гудаурі становить 3258 метрів.

1. ПІДЙОМНИКИ

До послуг любителів катання 14 підйомників, у тому числі 5 бугельних. Серед них – 6 крісельних, виготовлених австрійською компанією Doppelmayr, 1 гондола від відомого французького виробника POMA. Черги на підйомники тут бувають лише у святкові та вихідні дні.

2. ТРАСИ

Особливості трас Гудаурі:

 • Гості можуть кататися на трасах різної складності довжиною понад 70 км.
 • Траси розташовані на висотах від 2000 до 3258 метрів у найвищій точці курорту горі Садзеле.
 • Перепад висот – 1258 метрів.
 • Усі траси сертифіковані.

Фрірайдом можна зайнятися вздовж трас під підйомниками або покататися на сусідніх гірських схилах, розташованих на заході та сході від курорту.

3. ПРОЖИВАННЯ

Житло розташоване у зоні курорту. У високий сезон з другої половини грудня до середини березня оселитися без попереднього бронювання неможливо. У середньому перебування на курорті коштуватиме 35–50 доларів США на добу з особи. У вартість включено 2-разове харчування. Від багатьох готелів можна одразу з'їхати на трасу. В інших до підйомників - максимум 10 хвилин пішки.

4. СКІ-ПАСИ

За денний скі-пас доведеться заплатити приблизно 12 доларів США. За оплату за тиждень надається знижка.

5. ЯК ДОБРАТИСЯ

Відстань від аеропортів:

 • Тбілісі - 135 км (на автомобілі шлях можна подолати за 2,5 години);
 • Кутаїсі - 310 км (близько 5 годин їзди на авто);
 • Нальчик (Беслан) — 170 км (від 3 годин у дорозі машиною, час залежить від погодних умов та стану дороги на Хрестовому перевалі).

Хацвалі

Гірськолижний курорт Хацвалі розташований на відстані 8 км від центральної частини міста Местіа у регіоні Сванетія, на північному заході країни. Хацвалі – молодий курортний комплекс, перших гостей він прийняв у 2011 році. Нижча точка знаходиться на висоті 1865 м над рівнем моря. Найвища - Зурулді розташована на висоті 2347 метрів.

1. ПІДЙОМНИКИ

На гостей чекають 3 підйомники: один крісельний і два бугельні. Крісельний з відкритими чотиримісними сидіннями виробництва компанії Leitner має довжину 1462 метрів. Час підйому становить від 8 до 10 хвилин, за годину він здатний перевезти тисячу людей. Довжина бугельних – 600 та 800 метрів. Є 2 бугелі для дітей і лижників-початківців на 300 і 600 метрів.

2. ТРАСИ

Особливості трас Хацвалі:

 • На курорті до послуг відпочиваючих три траси – червона, синя та для початківців.
 • Протяжність червоної – 1900 метрів, синьої – 2600 метрів, для початківців – 300 метрів.
 • Траси розташовані на висотах від 1865 до 2347 метрів.
 • Перепад висот – 482 метри.
 • Траси обладнані нічним освітленням.

Фрірайдом є можливість зайнятися вздовж трас з підйомниками та у мальовничому ялиновому лісі. На курорті можна скористатися послугами інструктора, для дітей працюють гірськолижні школи-клуби.

3. ПРОЖИВАННЯ

Вартість проживання в гостьових будиночках починається від 25 доларів США за особу на добу. У готелі можна оселитися від 100 доларів США з 2-х разовим харчуванням.

4. СКІ-ПАСИ

Денний скі-пас обійдеться в 30 ларі (станом на зимовий сезон 2019-2020 року).

5. ЯК ДОБРАТИСЯ

Відстань від аеропортів:

 • Тбілісі - 460 км;
 • Кутаїсі - 214 км;
 • Батумі - 260 км.

Бакуріані

Гірськолижний курорт Бакуріані - найстаріший і найвідоміший у Грузії. За радянських часів тут проводилися змагання з багатьох зимових видів спорту. Сьогодні розташований за 180 км на захід від столиці країни курорт має розвинену сучасну інфраструктуру і пропонує гостям комфортабельні умови проживання. Бакуріані розмістився на висоті 1800 метрів у мальовничій долині в оточенні могутніх вершин Кавказу. Саме в розташованих поруч курортних горах починаються всесвітньо відомі джерела мінеральної води Боржомі.

1. ПІДЙОМНИКИ

Курорт має 7 нових комфортабельних підйомників: 2-х місний крісельний завдовжки 1200 метрів, канатний протяжністю 1600 метрів, 1400-метровий бугельний і 4 дитячі бугелі.

2. ТРАСИ

Траси Бакуріані призначені як для професіоналів і гірськолижників, що впевнено катаються, так і для початківців:

 • Загальна довжина трас - приблизно 5 км.
 • Траси для катання розташовані на висоті 1780-2850 метрів.
 • На горі Кохта знаходяться найскладніші траси. Кохта-1 під силу професійним гірськолижникам - вона стартує з 400-метрової ділянки підвищеної складності з кутом ухилу 52⁰. Далі чорна траса переходить у червону. Загальна її довжина – 1500 метрів. Кохта-2 для досвідчених любителів швидкісного спуску розділена на 2 ділянки – червона та синя. Її довжина – 3000 метрів.
 • На трасі «Плато» пологі і короткі спуски, тому тут катаються любителі-початківці гірських лиж.

Також на курорті встановлено 3 трампліни висотою 45, 70 та 90 метрів, а також прокладено саночну трасу завдовжки 1350 метрів.

3. ПРОЖИВАННЯ

Номер у невеликому готелі коштуватиме 120–170 доларів США на добу. Якщо є бажання зупинитись у більш комфортних умовах, наприклад, у готелі рівня 4 зірки, це коштуватиме 250-350 доларів США. Більшість готелів включають 3-разове харчування.

4. СКІ-ПАСИ

Один підйом на бугельному витягу коштує 1 долар США, на канатному та крісельному – 1,5 долара США.

5. ЯК ДОБРАТИСЯ

Відстань від:

 • Тбілісі - 180 км;
 • Батумі - 300 км;
 • знаменитих боржомських джерел – 16 км.

Грузинські гірськолижні курорти постійно розвиваються, будуються сучасні готелі, прокладаються нові траси (особливо активно розростається Бакуріані). Крім катання гостей чекають ресторани та кафе, СПА-центри та нічні клуби. На сьогоднішній день найбільшим набором розваг може похвалитися Гудаурі. Крім того, відпочиваючі абсолютно безкоштовно можуть насолодитися кришталево чистим повітрям, чудовим гірськими пейзажами та відчути на собі привітність та гостинність грузинського народу.