Швейцарія - європейська країна з ідеальними гірськолижними курортами високого рівня. По-перше, неможливо не відзначити живу чарівну красу гір, що займають дві третини загальної території, по-друге, потрібно віддати належне швейцарцям, які зуміли створити ту неповторну атмосферу респектабельності та відчуття задоволення життям, яке притаманне кожному курорту окремо та всій країні загалом.

Розташування гірськолижних курортів Швейцарії

При виборі швейцарського гірськолижного курорту важко не помітити, що розташовуються вони в різних куточках – знову відіграла наявність не однієї гірської системи. Так, на південному сході можна віддати перевагу Альпам, у центрі – Швейцарському плоскогір'ю, на північному заході – горам Юра.

Звичайно ж, всі місця для відпочинку в цих горах заслуговують на багато спільних приємних компліментів, а якщо розглядати їх у приватному порядку, то стануть видно деякі особливості:

 • південний захід (кантон Вале) – льодовики Центральних Альп до Женевського озера, де територія із сухим кліматом та холодною зимою врівноважується великою кількістю сонця (курорти Церматт, Верб'є, Моржен, Саас-Фе та ін.);
 • захід центральної частини (Бернське нагір'я на півночі кантону Берн) - рівнинна місцевість з довгими простими трасами (курорти Гштаад, Гріндельвальд, Майрінген та ін);
 • захід (кантон В) – гори розташовані біля Женевського озера, вид на яке відкривається з висоти (курорти Лезен, Віллар, Ле-Діаблер та ін);
 • центр (кантон Урі) – незаймані ліси у північній частині Альп, багато льодовиків та снігу (курорт Андерматт);
 • південний схід (кантон Граубюнден) - чудове поєднання диких гір і хвойного лісу, доповнене невеликими долинами, ніби призначеними для створення елітних точок відпочинку (курорти Давос, Моріц, Замнаун, Ароза, Санкт-Моріц, Савоньїн).

Яка зима у Швейцарії

Погодні особливості країни повністю відповідають характеристикам помірно-континентального клімату. Зима у Швейцарії тепла і м'яка, багата на сонце і затишок.

Гори не дають холодним арктичним масам проникнути вглиб території, зате в самих горах, особливо з підвищенням висоти, буває дуже холодно і морозно, а ще деякі схили, розташовані внизу, ховаються у тумані та хмарах. Всю зиму йдуть снігопади, що забезпечують рівномірний сніговий покрив, що лежить до 6-7 місяців. Щоправда є райони, де сніг сходить швидко (наприклад, у Цюріху та Берні залишається до місяця, у Женеві – кілька тижнів) або зовсім відсутній (Альпи на кордоні з Італією).

Пропонуємо почитати про кращі гірськолижні курорти Італії

Температура гірського повітря в зимовий період у середньому зупиняється на позначці -1 °С, решта території насолоджується температурою від 0 °С до 7 °С.

Правильний час для катання на лижах

Як і по всій Європі, у Швейцарії оптимальним часом для підкорення гірських трас прийнято вважати місяці з листопада по квітень. Це сезон снігу, чистого морозного повітря, передчуття виконання бажань та повної перезарядки новою енергією. Деякі курорти працюють цілий рік.

Пік відпочинку в горах взимку припадає на різдвяні/новорічні свята і переважно січень, коли всі курорти максимально наповнені охочими випробувати лижні траси. Слід зазначити, що попри це ніде немає черг та інших незручностей, пов'язаних з високою кількістю відпочиваючих.

Популярні гірськолижні курорти Швейцарії

Серед усієї різноманітності гірськолижних курортів не можна виділити якийсь один і віддати йому всі лаври слави. У Швейцарії кожне місце відпочинку – особливе та унікальне, з неймовірно прекрасними ландшафтами та першокласним рівнем інфраструктури/обслуговування.

Читайте нашу підбірку кращих гірськолижних курортів Німеччини

Церматт

Курорт, про який знають у всьому світі. Він знаходиться біля гори Маттерхорн – символ Швейцарії, Альп. Затишна улоговина, захищена горами, закрита від вітру і негоди з усіх боків. Завдяки такому розміщенню відпочинок у місті Церматт можливий протягом усього року. Високий рівень цього гірськолижного курорту підтверджено статусом The Best of the Alps. Особливістю вважається повна заборона на заїзд автомобілем, у зв'язку з чим на території доводиться користуватися електромобілями або пересуватися на упряжках (сані з кіньми). Чим не цікава деталь місцевого колориту?

Загальна характеристика:

 • траси: сині – 38, червоні – 47, чорні – 29;
 • кількість витягів: гондольні – 7, кабінні – 12, крісельні – 19, бугельні – 30;
 • скі-паси для дорослого: близько 59 євро/день, близько 291 євро/тиждень;
 • середня температура взимку -1°;
 • сезон – з кінця листопада до квітня;
 • проживання – в середньому 180 євро/добу (двомісний номер).

Верб'є

Винятково привабливий гірськолижний курорт The Best of the Alps біля льодовика Монфор, що височіє над знаменитими Чотирма долинами. Велика кількість різнорівневих м'яких трас для катання щорічно збирає у Верб'є багато відпочиваючих - від новачків до крутих професіоналів. Характерні особливості: рівні нескінченні снігові простори, широка траса Ле Шабль завдовжки 15 кілометрів, запальні нічні апрес-скі.

Загальна характеристика:

 • траси: сині – 21, червоні – 27, чорні – 4;
 • кількість витягів: гондола – 19, крісельні – 34, кабінні – 3, бугельні – 47;
 • скі-паси для дорослого: близько 54 євро/день, близько 280 євро/тиждень;
 • середня температура взимку -1°;
 • сезон – кінець листопада – квітень;
 • проживання – в середньому 220 євро/добу (двомісний номер).

Дізнайтесь, де можна покататись на лижах у Франції

Санкт-Моріц

Зону катання формують схили п'яти гір, що з'єднуються в долині Енгадін, які сонце висвітлює цілих 325 днів на рік! Місце стало улюбленим гірськолижним курортом світської публіки, зокрема світових знаменитостей. Усі зони катання мають найкращі сучасні риси.

Загальна характеристика:

 • траси: сині – 8, червоні – 16, чорні – 5;
 • кількість витягів: крісельні – 12, кабінні – 1, бугельні – 5;
 • скі-паси для дорослого: близько 54 євро/день, близько 320 євро/тиждень;
 • середня температура -1 °С;
 • сезон – кінець жовтня – кінець березня;
 • проживання – в середньому 230 євро/добу (двомісний номер).