Щорічно, напередодні пляжного сезону, перед великою кількістю туристів постає питання вибору місця для відпочинку. Деякі вважають за краще не зраджувати своїм традиціям, а інші, навпаки, намагаються щороку вибирати нове місце для відпочинку. До списку кращих країн багатьох туристів включена Болгарія, так як ця дивовижно красива країна пропонує туристам безліч переваг:

  • доступні ціни;
  • швидкий переліт;
  • відсутність мовного бар'єру – багато хто розмовляє російською мовою.

Рельєф Болгарії дуже різноманітний: біля країни можна зустріти як гори, і рівнини. Західна частина країни розташована на узбережжі Чорного моря, де на великій території розташовано понад 100 курортів. Кожен з них має свої особливості, переваги та недоліки, але враховуючи їхню велику кількість, з пошуком відповідного рішення проблем виникнути не повинно.

Крім курортів у Болгарії дуже багато визначних пам'яток, які люблять відвідувати туристи. Тому для тих, хто не любить весь час проводити біля моря, тут знайдеться досить цікавих екскурсій та розваг. Проте насамперед туристів більше цікавлять все ж таки самі курорти і ми пропонуємо спочатку зупинитися докладніше саме на них.

Дізнайтеся, де провести відпустку в Чорногорії: опис найкращих пляжних курортів

ТОП 5 найвідоміших курортів Болгарії

У Болгарії знайдеться відповідний курорт для молодої пари, батьків з дітьми або галасливої ​​компанії. Такі місця для відпочинку є у всіх цінових сегментах. Найкращими в Болгарії є 5 найвідоміших курортів:

  1. Созопіль;
  2. Золоті піски;
  3. Сонячний берег;
  4. Обзор;
  5. Албена.

Вибираючи місце для відпочинку з цієї п'ятірки помилитися буде дуже складно, але все-таки варто вивчити кожен з курортів більш детально і переконатися в тому, що він підходить за всіма критеріями.

Недорогий відпочинок на курорті Созопіль

Якщо бюджет обмежений, а відпочити біля моря все ж таки хочеться, то рекомендуємо звернути увагу на такий варіант, як Созопіль. Це стародавнє місто дасть змогу не лише добре відпочити, а й познайомитись із культурою країни.

Созопіль, як і багато стародавніх міст, має стару і нову частину. Нова частина міста пристосована до потреб туристів, тому селитися краще саме в ній. Побувати у старій частині міста можна і потім, як самостійно, так і у складі екскурсійних груп. Прогулянки вулицями старовинного міста дозволяють повністю зануритися в історію та подивитися на Болгарію з іншого боку.

У плані відпочинку Созопіль пропонує туристам кілька пляжів, що знаходяться на різній відстані від курорту. Ідеальним балансом між вільним місцем та розвагами є пляж Хармані. Для поціновувачів екзотики більше підійдуть напів дикі пляжі Каваціте та Градіна, на них можна знайти затишне місце навіть у середині сезону.

Золоті піски на узбережжі Чорного моря

Золоті піски – це один із «найшумніших» курортів, який відомий навіть тим, хто ніколи не був у Болгарії. Курорт мало підходить для відпочинку з дітьми, тому що розваг для малюків тут дуже мало. А ось для дорослих тут знайдеться достатньо розваг, яких вистачить на весь час перебування на відпочинку.

Головним атракціоном, безумовно, є аквапарк «Акваполіс», який займає велику площу та оснащений найрізноманітнішими гірками. Парк з першого погляду дивує красивим середземноморським дизайном та великою кількістю прикрас. Також на курорті можна спробувати себе в серфінгу, покататися на велосипедах або влаштувати романтичний пікнік у національному парку «Золоті піски». Якщо в компанії є діти, то їм сподобається колесо огляду та обід на піратському кораблі.

З настанням ночі на курорті відкривається велика кількість клубів та починаються вечірки, тому Золоті піски це не підходяще місце для тих, хто шукає місце для спокійного та тихого відпочинку.

Сонячний берег

Цей курорт можна назвати мабуть єдиним універсальним рішенням, яке підійде всім. Якщо немає часу чи бажання на пошуки, тоді можна сміливо обирати Сонячний берег і не сумніватися у вірності свого рішення. Відпочинок тут підійде майже будь-якій категорії туристів.

Море на Сонячному березі прогрівається швидше, ніж на інших курортах, тому купальний сезон теж починається раніше. На курорті знайдеться розваги як для дорослих, так і дітей. Для малюків чудово підійде аквапарк та луна-парк, а для підлітків та дорослих тут є картинг, водні лижі та нічні клуби. Родзинкою є унікальний музей просто неба, який варто відвідати кожному.

Обзор та Албена – два найкращі курорти для відпочинку з дітьми

Всі перераховані вище курорти не позбавлені дитячих розваг, проте вони все ж таки націлені на більш дорослий контингент. Зважаючи на це, для відпочинку з дітьми краще вибирати тихі, спокійні курорти, які відрізняються мілководним морем і м'яким піском. Всі ці критерії поєднують у собі Обзор та Албена, а вибір між ними вже справа смаку.

З особливостей курорту Албена можна виділити наявність аквапарку, луна-парку, дитячого картингу, батутів, атракціонів, а в сусідньому місті Балчик можна відвідати багато визначних пам'яток.

Курорт Обзор також пропонує дітям велику кількість розваг, проте він чудово підходить ще й для лікування таких захворювань як бронхіт та астма. Обзор розташований вздовж лісистих пагорбів, завдяки чому його повітря поєднує корисні властивості лісу та моря, надаючи необхідний цілющий ефект.

Пропонуємо переглянути курорти Хорватії, які варто відвідати влітку

Які міста найбільше відвідують туристи

У пошуках визначних пам'яток відвідують столицю Болгарії - Софію, а також такі великі міста, як Варна, Пловдів, Несебир. У цій країні туристичні та курортні міста часто являють собою одне й те саме. Вибираючи курорт, і плануючи свій відпочинок, варто віддавати перевагу насамперед вибору місця відпочинку, тому що в Болгарії скрізь знайдеться, що подивитися.