Білі пляжі та стрункі пальми Занзібару відомі у всьому світі. Це райський куточок, що часто видніється на рекламних листівках відпочинку у спекотних екзотичних країнах. Неземне задоволення від перебування на архіпелазі дарує безліч дивовижних емоцій - тут все надзвичайно красиве і привабливе.

Причини популярності відпочинку на Занзібарі

З усіх боків Занзібар омивають теплі води Індійського океану, тому температура повітря протягом року в середньому тримається близько +26 – +28°C. Тепло, чудові краєвиди та нескінченне сонце дозволяють розслабитися та по-максимуму насолоджуватися життям. Ще декілька причин:

 1. безкоштовні найкращі пляжі та доступний трансфер на них;
 2. мала кількість людей;
 3. багато водно-спортивних розваг (кайтінг, дайвінг, плавання з черепахами/дельфінами тощо);
 4. цікаві насичені екскурсійні програми;
 5. яскравий місцевий колорит.

Плануючи відпочинок на Занзібарі, рекомендується вивчити періоди припливів та відливів. Це єдина примха природи, на яку слід звертати увагу, тому що від неї залежить комфорт та загальні враження від океанського узбережжя.

Топ-5 найкращих пляжів Занзібару

Загальні характеристики та порівняння для пляжів архіпелагу не підходять. Особливими рисами кожен із них наділила природа, люди ж змогли побачити такі родзинки та сприяли розвитку напрямків відпочинку, виходячи з конкретики пляжу.

Пляж Кендва

Вважається одним з елітних пляжів, що вибирається для відпочинку мільйонерами. Він розташований у північній частині архіпелагу. Узбережжя Кендви широке (500-800 м) та чисте. Білий пісок гармонійно поєднується з бірюзовою гладдю води. Спуск в океан пологий, поступовий. Ноги потопають у тому ж дрібному піску, не забрудненому водоростями і травою. Тут майже немає вітру, завжди спокійно та тихо. Припливи також не турбують пляж, залишаючи рівень води майже без змін.

Кендва – місце, яке любить молоде покоління. Для них проводяться різні вечірки, зокрема тематичні (наприклад, Full Moon Party). Інфраструктура розвинена та комфортна для сучасного відпочинку. Кафе та ресторани, бари та магазини забезпечують бажане дозвілля та пропонують найсмачніші меню. З розваг найбільше уваги приділено:

 • сапсерфінгу, дайвінгу та іншим водно-спортивним варіантам;
 • екскурсіям у різних напрямках, наприклад, до національних парків Танзанії;
 • відвідування сувенірних магазинчиків.

Пляж Нунгві

Другий за популярністю та комфортом пляж на Занзібарі. Розкинувся на півночі, неподалік пляжу Кендва. Між ними є сполучення, втім, перейти пішки з однієї локації на другу цілком реально і не важко.

Білий пісок Нунгві пестить гаряче сонце та теплі води Індійського океану. Особливістю пляжу є коралові лагуни та красиві заходи сонця.

Вхід у воду пологий добре підходить для сімейного відпочинку з маленькими дітьми. Відсутність відливів дарує постійну насолоду пейзажами, а безвітряна погода триває більшу частину року.

Пляж належить місту, як й інші, тобто, платити за його відвідування не потрібно.

Цікаво, що Нунгві входить до складу території місцевого рибальського села, що насичує відпочинок неповторним колоритом. Чого варті маяк, ринок зі свіжим уловом, верф!

Розваги представлені:

 • водними варіантами (насамперед сапсерфінг, снорклінг та дайвінг);
 • рибалкою;
 • прогулянками до місцевих визначних пам'яток та на пляж Кендва;
 • атракціонами (плавання з черепахами, акваріум).

Пляж Пінгу

Чудовий довгий пляж на сході Занзібару. Чисте узбережжя та білий пісок приваблюють сюди відпочиваючих, які бажають залишитися наодинці із собою та природою. Прозора вода бірюзового відтінку знімає всі проблеми/стреси та заряджає енергією тропіків.

Вхід у воду рівномірний та плавний, немає різких переходів чи урвищ. На дні можуть зустрічатися трава та водорості, але це радше рідкісні винятки, ніж закономірність.

На Пінгу природа надала можливість помилуватися відливами та припливами, коли вода відступає вглиб від остаточної позначки берегової лінії на 200-300 метрів. У такі моменти туристи часто виходять вивчити океанське дно та знайти для себе неповторні сувеніри.

Невелика глибина на пляжі приваблює дайверів. Не менш захоплену зацікавленість виявляють любителі снорклінгу.

Розваги представлені вказаними та іншими видами водного плавання, екскурсіями на ферму спецій, де вирощуються різні приправи (особливо гвоздика).

Пляж Понгу

Ще один відомий пляж у затишній затоці на сході архіпелагу. Підходить для любителів дикої природи. Рука людини не посміла торкнутися природного надбання краю, і він залишився незмінним, залучаючи до себе поціновувачів первозданності.

На білому піску тут можна зустріти камені, а у воді багато різних раковин молюсків. Відливи прирівнюються до позначки 300 метрів, але не позбавляють пляжу мальовничості та чарівності. До речі, берегова лінія облямована рядами пальм та тропічних хвойних дерев.

Спокійний відпочинок на Понгу вибирають сімейні пари і ті, хто віддає перевагу тиші. Для них місцеві жителі готують смачну їжу з великою кількістю морепродуктів, пропонують водні розваги та симпатичні сувеніри.

Пляж Паже

Яскравий колоритний пляж на сході Занзібару, що сприймається як столиця кайтсерфінгу. Все тому, що хвилі та вітер вирішили обійти Паже стороною, дозволивши насолоджуватися катанням на кайті. Тут бувають відливи, але відпочиваючі знаходять собі безліч занять натомість. Наприклад:

 • спостереження за морськими їжаками та зірками;
 • знайомство з павичами та фламінго;
 • відвідування парку мавп;
 • екскурсія до верблюдів.

Паже подобається молоді – порівняно низькі ціни та свобода, прості магазини та риночок дозволяють відпочивати у райському місці, і не морочитись над фінансовою складовою.

Визначною пам'яткою пляжу став оригінальний ресторан на скелі The Rock. Звідси відкривається приголомшливо прекрасний вигляд, що в рази сильніше грає фарбами під акомпанемент апетитного меню.