Куба прославилася як Острів свободи. Це незаперечний факт, підтверджений історією та численними тематичними пам'ятками. Але сьогодні вона знову починає набирати популярність, щоправда, з зовсім іншого ракурсу - як чудове місце для дивовижного відпочинку, який не вдасться повторити в жодній точці світу.

Чи готові вирушити на знамениті острови, щоб оцінити їхні пляжі та природне надбання найвищою відміткою? Уперед!

Де розташована Куба

Острівна держава зайняла території острівців Вест-Індії, там, де з'єднуються кордони Америк – Південної, Центральної та Північної. Відповідно омиває його також не якесь одне море. На Кубі можна купатися у водах Мексиканської затоки, Карибського моря та навіть Атлантичного океану. При цьому температура води залишається комфортною на всіх пляжах і в середньому досягає +26 °C.

Чому Куба набирає популярності як місце відпочинку

У своєму регіоні Куба давно є улюбленим місцем релаксу для багатьох жителів сусідніх країн, її уподобали італійці і навіть французи. Розвиток інфраструктури призвело до небувалого зростання популярності цих островів. Чого тільки варті дамби, що поєднують окремі місця локацій!

Інші причини:

  • неповторна краса природи, особливо наявність строкатих рифів зі своїм підводним життям;
  • чудові погодні умови, що дозволяють планувати відпочинок у сезон без уваги на можливість несприятливих днів;
  • багато різних колоніальних та революційних пам'яток, що викликають живий інтерес, а в деяких – приємну ностальгію;
  • насичений дайвінг, через який на Кубу прагнуть любителі з усіх куточків планети;
  • наявність у Куби власних унікальних символів – рома та сигар;
  • казкові прогулянки на яхті.

Особливості погоди та найкращий сезон відпочинку

Куба знаходиться у зоні впливу тропічного пасатного клімату. Це означає, що на островах висока вологість і спека, але вітер, що постійно дме з води, робить прибережну погоду більш комфортною і приємною.

Туроператори рекомендують вибирати відпочинок на Кубі з листопада до квітня, адже, як і на багатьох інших тропічних курортах, з травня тут починається сезон дощів, що триває до жовтня, а в листопаді є висока ймовірність зустрічі з ураганом. Досвідчені туристи прагнуть потрапити на кубинські пляжі в березні, а ще краще - у квітні, коли всюди сухо, тепло і загалом дуже добре.

ТОП-5 найбільш затребуваних курортів Куби

Насправді практично все узбережжя Куби є нескінченною кількістю курортів і готелів, серед яких туристи роблять свій вибір залежно від переваг і можливостей.

Варадеро

По праву вважається найпопулярнішим курортом. Його берегова лінія з бездоганними пляжами становить близько 22 км. Пісок на них вишуканого білого кольору, вода чи то смарагдова, чи то бірюзова, але пейзажі настільки чарівно чудові, що іноді й не художники бажають взяти в руки пензлі, щоб зобразити побачену пишність. Вхід пологий, підійде дітям, є лежаки, парасольки та інші блага.

Інфраструктуру створено спеціально під запити туристів. До речі, сам курорт є закритою зоною, куди місцевим жителям вхід заборонено (крім обслуговуючого персоналу).

З розваг присутні всі затребувані краєвиди, багато відгуків отримує дайвінг, стрибки з парашутом, прогулянки на підводному човні, риболовля та театральні вистави.

Ольгін

Закритий від кубинців курорт для респектабельного зваженого відпочинку, насиченого розкішшю. Пляжі Пескеро, Есмеральда і Гварделавака - доглянуті ідеальні узбережжя, де є тільки позитивна енергетика і найвишуканіші пропозиції. Звичайно ж, постаралася і сама природа, пропонуючи до бачення своє багатство - білі піски, чисту воду блакитно-зеленого відтінку, коралові рифи. Дайвінг і водні види спорту заслуговують тут на величезну повагу.

Інфраструктура включає переважно п'ятизіркові готелі, дорогі ресторани з витонченою кухнею та окремими оригінальними стравами. Екскурсійна програма запрошує до міста Сантьяго-де-Куба.

Кайо-Гільєрмо

Курорт у вигляді маленького острова, довжина якого дорівнює чотирьом кілометрам. Справжній тропічний куточок, який представляється у мріях і бачиться у снах. Його пляжі (їх лише три) усипані настільки білим піском, що сонце просто не нагріває його, ловлячи свої відображені промені назад. Колір води найкраще характеризує бірюзовий відтінок. Зручний вхід викликає почуття ніжності та радості. За п'ять кілометрів від острова знаходиться багатий кораловий риф. Саме через нього в Кайо-Гільєрмо прибувають туристи з усього світу, які люблять дайвінг та снорклінг.

Інфраструктура – ​​кілька готелів різних рівнів із сервісом «Все включено». Вони є місцями проведення розважальних програм.

Кайо-Санта-Марія

Ще один відомий кубинський курорт, з'єднаний із великим островом 50-кілометровою дамбою. Острівець має свій аеропорт, при тому що його особисті розміри становлять 13 кілометрів довжини та 2 кілометри ширини. Це біосферний заповідник, де інфраструктура будується дуже акуратно та мінімально. Готелі представлені одноповерховими будинками, розташованими по всій довжині 10-кілометрового пляжу. Хоча на пляжі і красиво, але хвилі тут високі через постійний вітер, що дме з Атлантичного океану, а вхід набирає глибину. Курорт більше підійде для серферів та відпочинку без дітей.

Кайо-Коко

Острівний курорт, з'єднаний із Кубою 17-кілометровою дамбою. Будучи біосферним заповідником, має мальовничу природу. Пляжі Кайо-Коко з піском молочного кольору, пологий вхід, комфортної глибини. Вода прозора, завжди тепла і м'яка, дозволяє насолоджуватися дайвінгом та снорклінгом. На острові у величезній кількості живуть фламінго.

Інфраструктура представлена ​​готелями різного рівня. Курорт рекомендується для сімейного відпочинку із дітьми.