Апартаменти є одним з улюблених видів проживання туристами, які особливо трепетно ​​і цінно відчувають вільне життя без зобов'язань. Подорож для них порівнюється з нескінченним відчуттям польоту, тому зовсім не хочеться обмежувати себе рамками етикету якогось готелю або ділити простір з іншими туристами в хостелі.

Розташовуються апартаменти найчастіше у звичайних житлових будинках, але можуть бути і в готелі. У номерах є все, що необхідно для комфортного відпочинку, а іноді навіть більше, ніж передбачалося спочатку.

Особливості апартаментів

В апартаментах, що призначені для мандрівників, є меблі, посуд та засоби гігієни. Дбайливі власники додають сучасну техніку - кухонну побутову, праску, телевізор, мікрохвильову піч, кондиціонер, фен та ін. Приготування їжі - самостійний процес, потрібно враховувати цю обставину при виборі апартаментів для проживання на відпочинку.

Усі існуючі у світі апартаменти поділяються на чотири види:

 1. апарт-готелі, де можна орендувати номер на короткий період часу (кілька днів);
 2. прибуткові будинки, де оренда апартаментів можлива на тривалий термін, а господарі подбали про надання додаткових послуг, наприклад, приготування їжі;
 3. багатофункціональні комплекси – мають схожість із квартирами, але в них інший юридичний статус – оцінюються як комерційна нерухомість та не отримують комунальних пільг та субсидій;
 4. кондомініум - апартаменти, які за бажання можна викупити для проживання або перетворити їх на прибутковий бізнес.

Живи вільно, але дотримуйся правил

Проживання в кожному виді апартаментів регламентуються складеними господарями правилами та зводиться до простих принципів:

 1. не руйнувати майно;
 2. прибирати за собою сміття;
 3. не шуміти;
 4. дотримуватись правил безпеки;
 5. вчасно повідомляти господарів про неполадки та можливі неприємні інциденти.

Трапляються нюанси із заселенням постояльців з тваринами, часто озвучується прохання не курити в апартаментах. У більшості випадків нічого складного не передбачається, і туристи чудово розуміють, як потрібно поводитися без сторонніх нагадувань.

Найскладніше, про що заявляють деякі мандрівники, які вибрали для проживання апартаменти, це самостійне обслуговування. Деколи не хочеться ні готувати їжу, ні прибирати, навіть важко виносити сміття, якщо його багато. З іншого боку, коли апартаменти розміщуються у центральних районах населеного пункту, поруч із ними перебувають усі пропозиції туристичної інфраструктури. У цьому випадку не знадобиться морочитися з питаннями харчування, а також проводити багато часу «вдома» та встигати смітити там.

Переваги та недоліки апартаментів

Позитивні та негативні сторони є у кожного місця проживання. Апартаменти можна також розглядати з різних ракурсів і бачити в них те, що хочеться.

Переваги:

 • економія коштів у порівнянні з проживанням у готелі;
 • апартаменти нагадують звичайну квартиру чи будинок, де є власна атмосфера;
 • немає розпорядку дня, суворих правил та обслуговуючого персоналу, що повідомляє про все це;
 • відсутність можливості перетину із сусідами-туристами;
 • близьке знайомство з життям населеного пункту не за путівниками та відгуками, а самостійно, через місцевих жителів;
 • вибір апартаментів можливий у межах населеного пункту та за ним, де можна повністю поринути у чарівність природи.

Недоліки:

 • часто відсутній обслуговуючий персонал (винос сміття, зміна постелі, прибирання);
 • самостійне приготування їжі;
 • відсутність паркування;
 • немає додаткової туристичної інфраструктури;
 • доводиться протягом невизначеного часу чекати на кваліфіковану допомогу, якщо відбулася позаштатна ситуація.

Для кого апартаменти стануть ідеальним вибором житла

Мандрівники бувають різними. Для когось із них апартаменти є вкрай хибним варіантом, але для наступних категорій це найвдаліший вибір:

 1. Сім'ї з дитиною/дітьми – у готелі все зобов'язує виконувати правила, не турбувати сусідів, а інтер'єр та обмеженість простору може спричинити поганий настрій у дитини. В апартаментах таких проблем не виникає, до того ж, надається можливість самостійного приготування звичної дитині їжі.
 2. Компанія друзів – найкращим вибором стануть апартаменти з кількох кімнат. І знову цей вид житла не стане на заваді для вільного проведення часу.
 3. Активні пенсіонери – затишний спокійний відпочинок без галасливих сусідів та розмірене дозвілля у звичній домашній обстановці подарують їм масу приємних вражень.