Сучасний автостоп майже не відрізняється від цього же заняття багато десятиліть тому. Офіційно він заснований у 1923 році, і простою мовою пояснюється як безкоштовне пересування попутним транспортом у потрібному напрямку (увага!) за згодою водія. У 20-ті роки ХХ століття автостоп був можливий лише на автомобілі, що відображається у назві, а згодом, з розвитком різних видів транспорту, став актуальним навіть для залізниці та кораблів.

Головні особливості автостопу

Принципи подорожі автостопом сформувалися в активний період розвитку суспільства - починали з'являтися неформальні течії, виділилися різні групи/шари і т. д. Водії, підбираючи попутників, віддали перевагу їхньому внутрішньому світу, спілкуванню. Поїздка вважалася дуже хорошою, якщо світогляд збігався і вдавалося подолати шлях «однієї хвилі». Звідси сформувалися основні особливості автостопу:

  • взаємовигода водія та попутника, коли перший отримував співрозмовника з цікавим поглядом на життя, а другий безплатну можливість дістатися місця призначення;
  • довіра – обидві сторони мають бути максимально щирими та доброзичливими, тому що усамітнюються у тісному просторі, який не терпить негативу та швидко оголює його;
  • неформальне спілкування – звільняє водія та його пасажирів від правил та умовностей, залучаючи до атмосфери свободи.

Що не вважається автостопом

За відсутності офіційних правил і чіткої структури поняття автостоп все ж таки має кардинальну умову – згоду водія на спільну поїздку з автостопером. Якщо людина просто уникає оплати проїзду, навмисне обманює систему або ховається від кондуктора, її переміщення на будь-якому виді транспорту не має жодного стосунку до автостопу.

Як розпізнати автостоперів

У світі утворилося багато клубів, які поєднуються навколо поняття автостоп. Деякі дотримуються правил максимальної безпеки, дотримуються певних рекомендацій, інші ж абсолютно не приймають жодних правил. При цьому всі погоджуються з думкою, що любителям автостопу необхідно мати деякі елементи, щоб водії могли впізнати їх на дорозі.

Одяг

Найчастіше розпізнавальним елементом є одяг. Він обов'язково яскравих кольорів – помаранчевий, жовтий, червоний, які сприяють найкращій видимості автостопера на дорозі. На ньому присутні світловідбивачі, призначені для забезпечення безпеки вночі.

Рюкзак

Маленький чи великий, красивий чи не дуже, а рюкзак обов'язково є у автостопера будь-якого рівня. У ньому знаходяться всі необхідні речі, але головна причина вибору – вільні руки, якими можна активно жестикулювати у разі потреби.

Таблички

Чи не обов'язковий елемент, але часто зустрічається в Америці та Європі. На табличках автостопери пишуть назву населеного пункту, в який прямують, або автомагістралі, якою запланована подорож.

Переваги автостопу

Для мандрівників

Автостоп став чудовим шансом з головою поринути у подорож і повністю відчути його на собі. Багатьом подобаються гарантовані пункти цього вибору:

  • непередбачуваність кожного дня;
  • нові знайомства;
  • захоплюючі подорожі;
  • цікаве спілкування;
  • можливість "вилити душу";
  • фінансова економія на транспорті;
  • незалежність від усіх правил та планування подорожей.

Для водіїв

Іноді нудно проводити час у дорозі на самоті, і знайомство з автостопером здатне повністю перевернути поїздку з ніг на голову. Це як вітер, який раптово вривається у вікно авто та надає свіжості під час спеки. Приємне спілкування для водія несе багато позитивних емоцій, а часто ще й не дає йому заснути за кермом, яким би втомленим він не був.