Кемпінг – туристичний вид відпочинку у спеціально обладнаному комфортному таборі. Проживання в ньому проходить у наметах чи автобудинках, діють певні правила за принципами самообслуговування.

Історія виникнення кемпінгу

Спочатку кемпінг припускав відпочинок на лоні природи далеко від міської промислової метушні. На початку ХХ століття він був дуже популярним серед еліти, яка просто любила вибиратися за місто і влаштовувати там багатоденні пікніки.

Велику роль як тоді, так і зараз грає місце розташування табору. Переважно воно знаходиться недалеко від проїжджої частини, щоб туди можна було зручно дістатися автомобілем, і обов'язково в наймальовничішому куточку місцевості, щоб вдень та вночі без проблем насолоджуватися красою природи.

З роками кемпінг набув широкого поширення в Америці, де люди люблять подорожувати в автобудинках, і в Європі, де мало вільної території, але є величезне бажання відпочити в самоті та гармонії зі світом.

У країнах Центральної та Східної Європи у свій час був популярний відпочинок «дикунами», коли туристи брали намети і самостійно селилися біля моря або озера/річки. Це також один із видів кемпінгу. Сьогодні обладнані табори вже не є рідкістю в наших краях, навпаки, їх кількість збільшується, а рівень організації стає кращим і якіснішим.

Як працює кемпінг

Робота класичного кемпінгу регламентується правилами, які добровільно і з повагою дотримуються всі гості. Організатори забезпечують потрібні умови проживання. Вони обладнують:

 • місце стоянки;
 • санітарну зону;
 • кухню;
 • душову;
 • пральню.

В ідеалі на кемпінгу є можливість зарядки від мережі різних гаджетів і безкоштовний доступ до питної води. Додатково можуть бути запропоновані супутні послуги, що забезпечують комфорт.

Упорядковані умови проживання оплачуються згідно з встановленими цінами. На європейських кемпінгах середня ціна за поселення однієї людини становить 10-15 євро, деякі послуги оплачуються додатково (пральня), в середньому 3 євро.

В'їзд на територію кемпінгу дозволяється у певний період часу, як і виїзд. Шуміти вночі суворо заборонено. Зустрічаються стоянки із власними умовами проживання. Наприклад, автомобілі дозволено ставити на певній відстані або мінімальний термін перебування на кемпінгу становить тиждень.

У свою чергу, для гостей існують свої правила. Завдяки їхньому виконанню відпочинок всіх проживаючих та робота самого кемпінгу проходить на цивілізованому рівні, з проявом поваги до природи та один до одного.

Головні правила проживання у кемпінгу:

 1. обов'язкова реєстрація при заїзді та при виїзді;
 2. при собі необхідно мати документи;
 3. дотримання встановленого режиму тиші;
 4. заборона розпалювання вогню у невстановленому місці;
 5. паркувати автомобілі дозволено лише у зазначеному місці;
 6. дотримання чистоти на всій території кемпінгу та біля неї;
 7. дозвіл/заборона на проживання з тваринами.

До наведеного списку можуть бути додані інші пункти, за невиконання яких недобросовісних гостей виселяють без компенсації.

Головні плюси та мінуси кемпінгу

До безперечних переваг проживання в кемпінгу належить чисте повітря та насолода перебуванням на природі. Цей чудовий варіант відпочинку подобається людям різного віку, тому що повертає їх у спокійний стан, наповнює миром і радістю, а діти взагалі відчувають в рази більше вражень.

Другою перевагою є економія коштів, тому що проживання навіть у найпростішому готелі обійдеться набагато дорожче, ніж стоянка у кемпінгу.

Третя перевага – пригодницький дух, який неодмінно супроводжує всіх мандрівників.

Разом із позитивними сторонами кемпінг має не дуже приємні моменти. До них відносяться:

 • користування громадськими санітарними зонами, кухнею;
 • доводиться самостійно готувати їжу;
 • присутність комах;
 • несприятливі погодні умови;
 • здебільшого відсутність електрики;
 • наявність сусідів, які не поділяють ваші цінності.

Тим не менш, негативні моменти не можуть затьмарити добрі сторони відпочинку за допомогою кемпінгу. Люди із задоволенням вирушають на природу, щоби відчути її силу.

Види кемпінгу

Сучасний кемпінг має кілька напрямків, призначених для різних потреб відпочиваючих. Насамперед розглядається локація, а потім від нього залежать інші нюанси.

Вирізняють такі види:

 • в лісі;
 • на морі;
 • в пустелі;
 • на заповідній території.

Також діляться на «дикі» та обладнані кемпінги, в автобудинках та наметові містечка, соціальні та орієнтовані на активне виживання.

Що взяти із собою

Відчуття повноцінного відпочинку залежать від кемпінгу та його можливостей, але так само важливу роль граєте ви самі, коли збираєте за списком необхідні для релаксу на природі речі.

Головним атрибутом є намет. Її обирають залежно від кількості відпочиваючих, погодних умов та вихідних фінансових даних. У магазині туристичного спорядження або у звичайних спортивних магазинах консультанти допоможуть підібрати оптимальний варіант.

Далі йдуть спальні мішки та каремати, які потрібно вибирати, орієнтуючись на нічну температуру місцевості, де планується відпочинок.

Не можна забувати про кухонне приладдя. Серед них повинні бути пальник для приготування їжі, питна вода, каструля/котелок, посуд, мило, що розкладається.

Додайте сюди аптечку, засоби від комарів і від сонця, предмети гігієни, ліхтарик та інші речі, що вносять у ваш відпочинок гармонію та задоволення.

Правильна організація дозволить почуватися затишно, наче вдома. Не гидуйте рекомендаціями бувалих мандрівників і приділіть підготовці достатньо часу, щоб відчути смак життя і побачити його на власні очі.