Перші поселення біля нинішньої французької столиці з'явилися до нашої ери. Пізніше місто належало і древнім римлянам, і грекам. Мало назву Лютеція і вважався кельтським поселенням. Плем'я, яке його населяли звали «парізіями», що у перекладі з грецької означає зухвалі та сміливі. Саме це стародавнє плем'я і подарувало назву загадковому європейському місту. Місто з ароматом кави з круасанами, вогнями Мулен Руж та скарбницею Лувру. Він пережив 6 поколінь королів, війни, епідемії і знову відроджувався. Оглянути всі визначні місця Парижа за один візит неможливо, але є визначні пам'ятки, без яких не обійтися. Серед них – пріоритетна п'ятірка.

Ейфелева вежа

Зараз її називають «залізною леді Парижа», а одразу після будівництва Ейфелевої Вежі парижани підняли справжній бунт, вимагаючи знести споруду, яка на їхню думку псувала вид на визначні пам'ятки міста. У 1889 році відвідувачі Всесвітньої виставки в Парижі охрестили ажурну Ейфелеву вежу «цвяхом виставки», пустивши у світ вираз «цвях програми». Але на той момент вже було відкрито клуб противників вежі, до якого входили Віктор Гюго, Олександр Дюма-син та Гі де Мопассан. Останній знайшов містечко, де можна було не бачити вежу, але перебувати в центрі. І цим місцем виявилося кафе "Жуль Верн", розташоване безпосередньо на одному з її ярусів.

У минулому столітті один з аферистів, дізнавшись, що утримання вежі вибиває пролом у скарбниці міста, вирішив її... продати. І навіть знайшов покупця, котрому пообіцяв за 75 тисяч доларів віддати споруду на переплавку.

Зараз вежа – найпопулярніше місце для селфі серед туристів. Пообідати в кафе розташованому поряд з ним, піднятися нагору – це обов'язкова туристична програма.

Нотр Дам де Парі

Готичні склепіння Нотр Дам де Парі – величного собору, понад сім століть надихали творчих людей. Згідно з легендою, до будівництва храму був причетний таємничий орден «тамплієрів», який перетворив його на місце особливої ​​містичної сили. Пожежа у 2019 році серйозно пошкодила будівлю. Були втрачені шпилі, покрівля та знаменитий годинник. Але, одразу після того, як було погашено останній куточок пожежі, почалося відновлення легендарного собору. Уряд Франції заявив, що для цього знадобиться 5 років. Однак навіть у напівзруйнованому стані Собор Паризької Богоматері приваблює туристів. Сюди їдуть, щоб подивитися на загадкові вітражі, які дивом не постраждали під час пожежі. Особливу увагу привертає сакральна геометрія вітража «Квітка життя» або «Роза». Побачити 28 статуй юдейських царів та статуї святих. Послухати легенди про дзвони Нотр Дама, найбільший у тому числі Бель, важить майже 13 тонн. У соборі зберігається чимало реліквій, серед них терновий вінець Ісуса Христа, побачити який прагнуть усі християни.

Лувр

За свою більш ніж 7-вікову історію фортеця Лувр з головної резиденції французьких монархів стала палацом-музеєм, відвідати який прагнуть мільйони любителів мистецтва. В одному із залів Лувру представлено картину знаменитої «Мони Лізи», загадкова усмішка якої продовжує зберігати свою таємницю. Легенд та таємниць у Лувру чимало. Чого варта містична історія про єгипетську мумію, яка бродить по залах, яку нібито привезли до музею без її згоди. «Бельфегор», як назвали примари, неодноразово ставав героєм художніх творів та фільмів. Не менш відомі розповіді про примару королеви Жанни Баварської, примару Білої Дами та інші фантастичні історії. Сучасний Лувр – це також таємниці та загадки. У минулому столітті для входу до музею було збудовано скляні піраміди. Містики запевняють, що вони складаються рівно із 666 стекол. Чи це насправді, можуть дізнатися уважні слухачі екскурсій у Лувр.

Єлисейські поля

Елізіум, згідно з давньогрецькою міфологією – прекрасні поля на березі річки Океан, якою гуляють душі тих, хто потрапив до раю, за свої заслуги перед людством. Саме цей міф дав назву найзнаменитішому паризькому проспекту. Але в XVII столітті все було трохи інакше. Заболочена місцевість за наказом Луї XIV повинна була бути засипана і стати головною королівською дорогою, яка відкривала шлях до Версалю. Для цього королівський садівник мав перебудувати сад Тюїльрі. Довгий час нова дорога була темною та нелюдимою. Все змінилося у ХІХ столітті. Тоді французькі підприємці помітили, що місцева знать часто користується цією дорогою, щоб відвідати Булонський ліс. І стали облаштовувати на узбіччях кафе, магазини, щоб заможні мандрівники могли по шляху перекусити, а заразом і купити щось корисне. А корисним на думку знаті могло бути лише модне. Тому відомі бренди поспішили зайняти місця на авеню. Неодноразово Єлисейські поля ставали місцем історичних подій. Цим проспектом йшли натовпи француженок, щоб показати монархам, які засіли у Версалі, наскільки народ потребує хліба, а не тістечок. На Єлисейських полях де Голль святкував перемогу. А зараз це місце проведення знаменитих різдвяних ярмарків, місце прогулянки туристів та парижан, і звичайно своєрідна історична пам'ятка.

Діснейленд

Паризький Діснейленд – найпопулярніший серед парків подібного рівня у світі. Знаменитий мультиплікатор Уолт Дісней мешкав у пожежному депо, на другому поверсі. Нині це своєрідний музей. Автор Міккі Мауса, якби йому судилося побачити сучасний парк на свою честь був би вражений. В оригіналі у його знаменитого мишеня всього 200 костюмів, але у паризького Міккі Мауса їх 290. До речі, вушка Міккі або Мінні залишаються найпопулярнішим сувеніром із паризького Діснейленду. А ось купити жуйку чи арахіс на території цієї зони розваг не можна. Першу тому, що вона завдає шкоди деревам, доріжкам та лавкам парку, а горішки є надто сильним алергеном, що на думку організаторів Діснейленду може зашкодити відвідувачам.

Співробітники Діснейленду неухильно дотримуються правила «Ні сумним дітям». І якщо побачать малюка у сльозах, то обов'язково пригостять його морозивом чи іншими смаколиками. Засумувати в Діснейленді не вдасться. Розваги тут на будь-який смак. У кімнаті страху одразу 999 примар лякають відвідувачів, а тому, хто не злякався, видають у подарунок сертифікат безстрашного переможця. Замок Сплячої Красуні таїть капсулу, яку збираються відкрити до 80-річчя парку, 2035 року. Що в цьому листі не знає ніхто. Реалістичність атракціонів підтримують як живі персонажі, а й натуральні артефакти і навіть запахи. У зоні Піратів Карибського моря – пахне морем, порохом, а ще тут можна знайти справжній людський череп. Біля інших зон можна вловити аромати квітучих луків, свіжої випічки і навіть паленого дерева.

Діснейленд настільки розрісся, що одного дня на його відвідування явно мало. З огляду на це екскурсійні бюро пропонують спеціальні тури до Парижа, які включають лише відвідування цього парку розваг.