Прага є не просто столицею Чехії, а ще й її культурним, економічним та політичним центром. Звання столиці держави було надано Празі ще в 10 столітті, і цей статус залишається за нею і на сьогодні. Столиця була заснована на річці Влтава і займає великі площі по обидва боки.

Історія міста сповнена найрізноманітніших історичних подій, які дійшли до нащадків у вигляді легенд та захоплюючих історій. На території міста збереглося багато унікальних пам'яток, незважаючи на те, що Прага за свою історію пройшла багато військових конфліктів.

Завдяки своєму вдалому розташування місто успішно процвітало і розвивалося незважаючи ні на що в усі часи. Через Прагу проходили головні торгові шляхи з усієї Європи, тому столиця завжди отримувала прибуток від купців, що проїжджали.

За багато століть у столиці Чехії було збудовано тисячі будівель та зведено безліч унікальних архітектурних споруд, які роблять це місто одним із найпопулярніших серед туристів. Щорічно Прагу відвідують мільйони туристів, які приїжджають подивитися на мальовничі краєвиди, архітектурні споруди та просто насолодитися атмосферою міста. Все це викликає у туристів почуття захоплення та бажання повертатися до Праги знову і знову.

Що цікавого подивитися у Празі

Прага прекрасна будь-якої пори року, тому місто завжди переповнене туристами. Звичайно, більше туристів спостерігається в теплу пору року, коли погода сприяє подорожам. Туристи, які вже встигли переглянути пам'ятки столиці, рекомендують відвідати Прагу у травні. У цей час року все активно цвіте, а повітря вже прогрівається до +16 градусів, проте зіпсувати відчуття від відпочинку можуть непередбачені опади.

Але оскільки туристи приїжджають до Чехії насамперед заради визначних пам'яток та унікальної архітектури, ми виділили п'ять найбільш відвідуваних місць столиці. До ТОП 5 цікавинок увійшли:

  1. Карлів міст;
  2. Празький град;
  3. Старомістська площа;
  4. Вацлавська площа;
  5. Замок Карлштейна.

Відвідування цих визначних місць під час першого візиту до Праги дозволить ближче познайомитися з історією та культурою країни.

Карлів міст

Карлів міст є дуже популярним серед туристів, яких тут завжди багато. Ця пам'ятка є мабуть першим місцем, яке відвідують після прибуття в Прагу. Міст не просто дозволяє перейти через річку, а є сполучною ланкою між районами Старе Місце та Мала Країна. Вхід на міст завжди відкритий для туристів та відвідати визначну пам'ятку можна абсолютно безкоштовно.

Будівництво Карлового мосту почалося в 1357 і торкнулося відразу кілька епох. Спочатку міст був прикрашений скульптурами, проте вони погано збереглися і зараз більшість оригіналів замінені копіями. Щоб зробити хороші фотографії, потрібно приходити на міст рано вранці, тому що тільки в цей час там дуже мало людей.

Празький град

Ця пам'ятка Праги є величезним комплексом споруд, який займає площу 70 тисяч квадратних метрів і є найбільшим замком Чехії. Завдяки значним розмірам, фортеця Празький град була внесена до книги рекордів Гіннеса.

Фортеця розташована на вершині пагорба, а за її стінами, на туристів чекають такі споруди як:

  • палаци;
  • собори;
  • каплиці;
  • башти;
  • музеї.

Також всередині фортеці проходить знаменита «Злата вуличка», а біля парадних воріт завжди на чергуванні почесна варта, яка приваблює туристів не менше, ніж сам замок.

Можливо, вас зацікавлять найвідоміші пам'ятки Варшави?

Старомістська площа

Плануючи своє дозвілля, варто виділити час для відвідування Староміської площі. Це також одна з головних визначних пам'яток Праги, яка була збудована ще у 12 столітті. У ті часи на ній збиралися торговці, ремісники та купці з багатьох країн. Вируюче життя ринку змінили свята та фестивалі, які проводяться у місті саме на цьому місці. Під час ярмарків тут можна купити сувеніри та подарунки. На Староміській площі туристів завжди чекають кінні екіпажі, кафе, грає музика та виступають артисти.

Відвідати майдан варто не лише заради яскравих святкувань. Поруч із нею знаходиться висока вежа, з якою перед туристами розкривається у всій красі вид на Прагу. Після вежі можна відвідати й інші історичні будинки, які розташовані навколо площі. Наприклад Ратуша з астрономічним годинником, яка щогодини збирає біля себе натовпи туристів, які бажають подивитися на фігурки, що рухаються під бій курантів.

Вацлавська площа

Якщо ви бажаєте побувати в серці Праги, тоді варто обов'язково відвідати Вацлавську площу. Це місце нагадує просторий бульвар, де гуляють як жителі, так і туристи. Колись на місці Вацлавської площі був кінний ринок, від якого не залишилося навіть сліду. Тепер на площі багато магазинів, кафе та ресторанів, і часом здається, що життя тут не вщухає навіть уночі.

На площі розташована одна з найулюбленіших пам'яток місцевих жителів – пам'ятник святому Вацлаву. Святий зображений верхи на коні, а під хвостом коня люблять призначати побачення закохані, а екскурсоводи збирають тут екскурсійні групи. Це дуже жвава та красива площа, яку жителі відвідують без жодного приводу.

Замок Карлштейн

Замок знаменитий не менш ніж Празький град і є для пражан важливою історичною цінністю. Карлштейн розташований за межами Праги, але дорога до замку займає лише 30 хвилин. Споруда є неприступною фортецею, яка раніше використовувалася для зберігання важливих паперів, коштовностей і королівських символів влади.

Для огляду замку туристам пропонують кілька екскурсій, що проводяться по різних частинах фортеці, а самі екскурсії доступні чеською, німецькою та англійською мовами. Відвідування замку Карлштейн платне і можливе лише у складі екскурсійних груп, що формуються на протязі робочого дня.