Чехія вже багато років вважається вдалою та привабливою країною для ідеального гірськолижного відпочинку. Цьому сприяє сама природа – чеські гірські системи дали можливість обладнати відмінні траси, а прагнення високої якості призвело до того, що всі курорти впорядковані за останнім словом техніки і відповідають званню високого європейського сервісу.

Регіональні особливості гірськолижних курортів Чехії

Відпочити в горах можна на всій території країни. Відмінність між регіонами полягають у природних особливостях місцевості та деяких моментах, пов'язаних із культурними традиціями того чи іншого містечка. Перебуваючи в різних куточках Чехії, іноді зовсім забуваєш, що це та сама країна.

Регіони-лідери з гірськолижного відпочинку:

 • Шумава – найкрасивіші гірничо-лісові масиви на південному заході країни, визнані біосферним заповідником ЮНЕСКО. Їхні гірськолижні курорти надають велику програму активного відпочинку;
 • Орлицькі гори розташовані на сході Чехії, недалеко від Бистшицьких гір. Траси та інфраструктура орієнтовані на сімейний відпочинок, поряд багато екскурсійних об'єктів;
 • Бескиди – дещо відокремлений гірський масив на кордоні з боку Словаччини та Польщі, відомий як місце збереження народних традицій. Разом із сучасними трасами тут виходить оригінальна атмосфера, що розкриває справжній дух Чехії;
 • Їзерські гори – масив на півночі Богемії, де гірськолижні курорти надають найкращий сервіс та обладнання;
 • Есеники – область Сілезії та північної частини Моравії, територія якої підходить для катання в горах та простого відпочинку у вигляді піших та історико-культурних екскурсій;
 • Рудні гори – межують із Німеччиною, відрізняються незайманою природою, наявністю історичних пам'яток та мінеральних джерел. Високий рівень всіх курортів;
 • Карконоші – гірський масив на кордоні з Польщею (північний схід Чехії). Територія через свою красу та різноманітність природного фонду знаходиться під охороною ЮНЕСКО, тому курортна зона тут особливо прекрасна.

Читайте про гарні та популярні пам'ятки Праги.

Клімат Чехії: бездоганна зима

Чехія розташована в помірному кліматичному поясі, що переходить від океанічного до континентального типу. У формуванні погоди тут бере участь вітер, викликаючи значні зміни в атмосфері, приносячи опади або розганяючи хмари. Завдяки близькості водної стихії зимова пора року характеризується м'якістю. Температура в горах опускається від -2 °C до -10 °C, при тому, що на решті території вона коливається в межах 0 °C.

Сніг покриває гірські схили, починаючи з кінця жовтня. Рівний, в середньому 2-метровий, шар лежить довго – до квітня. Він підходить для катання на лижах, сноуборді, санчатах, тюбах.

Пік сезону – січень-лютий, коли зима остаточно вступила у свої права та чарівницею чаклує над картинними краєвидами природи.

Читайте також про популярні гірськолижні курорти Словаччини

Популярні гірськолижні курорти Чехії

Вибираючи відпочинок у горах Чехії, туристи задовольняються далеко не одним катанням на розкішних трасах будь-якого рівня складності. Перебування доповнюється великою кількістю різних розваг, великою навколишньою природою, термальними та мінеральними джерелами, історико-архітектурними екскурсіями, першокласним сервісом, широким вибором можливостей для проживання та смачною кухнею.

Шпіндлерув Млин

Курорт знаходиться в районі заповідника Карконоші. Перше, на що звертають увагу гості, це незрівнянна природа. Її не зачепила рука людини, все залишилося таким, як тисячоліття тому: гори, водоспади, річки, ліс та ін. природні об'єкти. Серед них розташувалися два гірськолижні центри, які запрошують відпочити і набратися сил.

Як і по всій Чехії, траси чудово обладнані, від початку до кінця сезону повністю вкриті снігом і безпечні. Катання починається у грудні, цього місяця сніг стає невід'ємною частиною пейзажу, а закінчується у квітні зі зрозумілої причини.

Загальна характеристика:

 • 5 синіх трас, 4 червоні, 2 чорні;
 • 25 бугельних витягів та 3 крісельних;
 • ski-pass 125 євро/тиждень;
 • вартість проживання – від 93 євро.

Курорт надає багато розваг та щось нове – освітлену трасу, що дозволяє побачити нічні чарівні ландшафти.

Рокитниці-над-Їзерою

Північ Чехії, де розташований заповідник Карконоші. Знову наголосимо, що природа там дивовижної краси, а розвинена інфраструктура дозволяє відчути всі блага цивілізації. Готелі, гостьові будиночки, апре-скі організовані за стандартами європейського сервісу, супутні пропозиції відпочинку орієнтовані на дорослих і дітей.

Сезон катання припадає на грудень-лютий – найкращий час для снігу, високий наплив туристів відбувається у січні та лютому. Середня температура -3 °C.

Ідеальність різнопланових трас забезпечується за допомогою снігових гармат. Для любителів екстриму створено штучну систему трамплінів.

Коротка інформація:

 • траси – 31 синіх, 7 червоних, 2 чорні;
 • витяги – понад 20 різних видів;
 • ski-pass 120 євро/тиждень;
 • проживання – від 85 євро.

Рокитниці-над-Їзерою також вважається відомим туристичним напрямком для тих, хто не уявляє життя без подорожей.

Пец під Сніжкою

Цей гірськолижний курорт закликає відвідати схід Карконоші. Тут він розташований біля найвищої гори Чехії Сніжка, з вершини якої видно околиці національного парку. Крім катання на лижних трасах, що задовольняють інтереси новачків і професіоналів, та користування підйомниками, гору можна вивчити, піднімаючись канатною дорогою. З висоти видно кожну деталь, локацію, яка допомагає скласти загальне враження про Пец-під-Сніжкою.

Сучасна система лижних трас придатна для всіх запитів. Точно такі справи і з інфраструктурою – першокласний сервіс і до дрібниць розплановані пункти додаткового проведення часу.

Відмінні особливості:

 • траси – 4 синіх і 7 червоних;
 • єдина система витягів – 1 крісельний та 10 бугельних;
 • ski-pass 100 євро/тиждень;
 • проживання – від 95 євро.