Зимовий відпочинок у Фінляндії – це щось незвичайне та особливе. Гостей у цій заполярній країні готові обслуговувати понад 70 лижних курортів! Як повноцінні гори тут використовуються численні сопки, розкидані по території Фінляндії. Вони чудово обладнані відповідно до сучасних стандартів, а інфраструктура настільки комфортна та продумана, що не залишається сумнівів – у країні ідеальний сервіс та шанобливе ставлення до гостей.

В яких регіонах розташовані гірськолижні курорти

Фінляндія велика і дуже красива. Її мальовничі пейзажі зображені на більшості світових різдвяних листівок, і, звичайно, було б помилкою вибрати для катання на лижах лише суб'єктивно кращі локації. Мудрі фіни підійшли по-іншому – створили багато різних гірськолижних пропозицій на всій території улюбленої країни. Умовно вона ділиться на три великі регіони:

 1. Північний – суворіші умови, вітер, багато снігу. Популярними курортами вважаються Леві, Паллас, Юлляс, Пальякка, Салла, Рука, Калі та ін;
 2. Південний – порівняно м'яка погода, за якої сніг тане вже у квітні. Відомими курортами є Серена Скай, Талма Скай, Пурну, Віхті, Свейтсі;
 3. Центральний – кліматичні умови перехідного типу, де погода немає постійної характеристики. Найпопулярнішими місцями гірськолижного відпочинку стали Колі, Хімос, Лакіс, Хяка, Муставаара.

Більшість сопок у різних регіонах покриті снігом понад 170 днів на рік, що говорить про чудові можливості для катання та самого зимового відпочинку, доповненого десятками цікавих пропозицій. Наприклад, знамениті фінські сауни, катання на оленях або собачих упряжках, снігоході, мотосанях, бари, дискотеки, аквапарки та багато іншого.

Зима у Фінляндії

Перші думки підказують, що має бути дуже холодно, насправді погода не викликає дискомфорту. Мороз відчувається наполовину менше, ніж стовпчик термометра, а нетривалого світла сонця цілком вистачає, щоб повністю просочитися навколишньою атмосферою щастя. Середня температура повітря становить від -3 до -15 °C. Бувають періоди, коли вона піднімається понад -20 ° C, переважно це стосується лютого.

Перший стабільний сніг випадає біля Фінляндії у жовтні. Після цього покрив тільки збільшується, залишаючись до квітня на півдні і до кінця травня на півночі. Найсніжнішим місяцем прийнято вважати березень. Цікава особливість: велика кількість снігу та інших опадів більше у центрі країни, де переважають озера, ніж заході, де царюють звичаї Балтійського моря.

Сезон катання на лижах

Природний сніг та додаткове штучне осніження дозволяють відпочивати на деяких гірськолижних курортах Фінляндії, починаючи з жовтня. Переважна більшість курортів працює з кінця листопада до квітня. Хоча знову є винятки, як Леві, де сезон продовжено включно до травня.

Пік для туристів – новорічні та різдвяні свята, січень та лютий.

Популярні гірськолижні курорти Фінляндії, які знають у всьому світі

Головна відмінність цих курортів полягає в тому, що рівень їхнього розвитку орієнтований на найвищі досягнення. Схили сопок чудово оснащені, скрізь чисто, є кафе та ресторани. Проживання можливе в затишних котеджах прямо в поселеннях біля курорту або в готелях містечок трохи побільше. Вас скрізь буде переслідувати підвищена безпека та приємна турбота.

Курорт Леві

Мальовниче місце на півночі Фінляндії, де можна побачити світло північного сяйва. Непрохідні ліси та чудові озера розступаються тут для того, щоб показати всю міць краю та залишити про себе пам'ять не на фото, а в пережитих емоціях. Гірськолижний курорт приваблює десятками схилів, які укриті для підтримки робочого стану як природним, так і штучним снігом. Леві пропонує відпочинок до травня, що не дивно з його масштабними можливостями. До речі, місце має нагороду найкращого гірськолижного курорту Фінляндії!

Особливі характеристики:

 • траси - 9 км зелених, 13 км синіх, 19 км червоних, 3 км чорних;
 • підйомники – 2 гондольні, 2 крісельні, 21 бугельний;
 • ski-pass – близько 190 євро/тиждень;
 • проживання – від 100 євро/ніч.

Крім лиж вітається зимовий кайтінг/віндсерфінг, катання на снігоходах, санках, сноубордах та інші розваги. Є два сноупарки, міні-аквапарк, лижні школи, зокрема для дітей.

Полюбляєте екскурсії? Пропонуємо відвідати популярні визначні місця Гельсінкі

Лижний курорт Вуокатті

Великий сімейний гірськолижний курорт у центрі Фінляндії. Відомий сучасною інфраструктурою та наявністю тропічного аквапарку «Катін култа». Як і по всій території країни, у Вуокатті чудова природа, а ось глибина снігу на порядок вища, ніж на інших курортах. Це робить його лідером за популярністю.

Коротка характеристика:

 • траси – 2 зелені, 5 синіх, 5 червоних, 1 чорна;
 • 2 крісельні витяги та 6 бугельних;
 • ski-pass – 130 євро/тиждень;
 • проживання в одному з чотирьох готелів/котеджі – від 85 євро/ніч.

У можливості курорту включені ресторани, нічні клуби, лижні школи, торговий центр, ринок, сувенірні крамниці та ін.

Курорт Куусамо

Навколишнє оточення та пейзажі Куусамо оцінять справжні любителі природи. Світ навколо гірськолижного курорту начебто намальований рукою талановитого художника. Він складається з насичених фарб лісу, синюватих озер, величі білих сопок. Споглядати таку красу – тонке задоволення, невипадково регіон вважається заповідною зоною.

Курорт пропонує 35 схилів з різними трасами. На західних трасах рівень складності підвищений, а східні підійдуть для спусків без адреналіну. Випробувати всі спуски можна з грудня до квітня.

Особливості гірськолижного курорту:

 • 13 червоних трас, 16 синіх, 6 чорних;
 • витяги – 10 бугельних, 5 крісельних;
 • ski-pass – 35 євро/добу;
 • вартість проживання – від 100 євро/ніч.

Відпочинок доповнюється зимовими видами розваг, екскурсіями та прогулянками, апогеєм побаченого в Куусамо безперечно стає північне сяйво.