Словенія – це той випадок, коли держава маленька і майже непомітна через незгаслу популярність країн-сусідів, але має свій характер і привабливу душу. Особливість Словенії полягає в її красивій природі, а ось душевні нотки відчуваються одразу, коли вдається розслабитись та відчути місцеву атмосферу. Важливим фактором на користь відвідин країни стала ідеальна транспортна розв'язка.

Спочатку цей туристичний напрямок розглядався як цікаві подорожі, відпочинок у горах та біля моря, сьогодні до них додався якісний гірськолижний відпочинок. Країна надійно закрита горами з усіх боків, і це величезний плюс для катання на лижах та зимових розваг.

Особливості гірськолижних курортів Словенії

Гірські гряди на території Словенії є її гордістю та об'єктами основного розвитку. Власники гірськолижних курортів вкладають чимало коштів, щоб організувати відпочинок високого рівня. Насамперед вони вибирають наймальовничіші локації, які б залучали до себе ще на етапі непрямого знайомства. Всі ми розуміємо, що ніхто не залишиться байдужим до казкових краєвидів із гірськими вершинами, тінистими лісами та овалами блискучих озер. Далі йдуть різні роботи з облаштування трас та інфраструктури. Виходячи з цього, гірськолижні курорти Словенії вигідно розділити на вже розвинені та нові, що тільки набирають обертів.

Відомі курорти із заслуженим ім'ям:

 • Кривець;
 • Марібор (Мариборське Похор'я);
 • Рогла;
 • Кранська Гора;
 • Старі Верх та ін.

Сучасні та доступні:

 • Кобла;
 • Бовець-Канін;
 • Церкно;
 • Вогель та ін.

Зазначимо, що обидві групи курортів зсередини не дуже відрізняються між собою. Якість відпочинку знаходиться на однаково гідному рівні, і всі підтримують нові модні тенденції та технології.

Окрім суто зимових активних розваг відпустка у словенських горах доповнюється ще однією чудовою пропозицією – оздоровленням у цілющих термальних джерелах, які гарантують повний релакс та перезарядку.

Дізнайтесь про популярні лижні курорти Чехії, де можна провести зимовий відпочинок

Зима в горах Словенії

Погодні умови цієї чарівної країни збільшують її позитивні якості. Альпійські гори та Адріатичне море сприяють встановленню тут комфортної температури та послідовності опадів, через що перебування на території супроводжується стабільним станом без адаптації до чужого клімату.

Сам клімат Словенії належить до помірного типу, але явно виділяються три окремі зони:

 1. морська – узбережжя Адріатичного моря, де переважає спекотне літо з невеликими опадами та м'яка тепла зима без особливого снігу (від 0 до +5 °С);
 2. північно-центральна – літо перехідного типу, прохолодна порівняно з морською зимою та значна для країни кількість дощів/снігу (близько 3000 мм на рік);
 3. східна - тепле літо, м'яка зима з рідким швидким снігом.

У горах, крім тих, що лежать у морській зоні, середня зимова температура тримається в межах від -4 °С до -8 °С, при цьому обов'язково буде період, коли вона опуститься до -15 °С.

Коли і скільки триває сезон катання

Гірські системи Словенії височіють над рівнем моря на висоті до 2000 метрів. Відмітка велика і знакова для любителів гірськолижного відпочинку. Вона говорить про те, що випавший сніг, може вкривати схили гір понад 100 днів на рік. Відповідно сезон катання триває з грудня до квітня.

Піком вважається кінець грудня-перша половина січня, на які припадають зимові свята.

Популярні гірськолижні курорти Словенії

Важко не погодитися, що кожен гірськолижний курорт Словенії гідний компліментів. Ми вибрали найпопулярніші з них, щоб дати загальне уявлення про можливості, що відкриваються на схилах словенських Альп.

Марібор або Мариборське Похор'є

Розташований біля однойменного міста на північному сході країни, в 17 км від кордону з Австрією. Його візитною карткою є доглянуті траси з освітленням, у т. ч. найдовша в Європі лижна траса завдовжки 7 км. Багато з них починаються прямо біля комфортних сучасних готелів та котеджів, подобаються лижникам будь-якого рівня майстерності. Для рівного покриття використовуються снігові гармати, встановлюючи сезон із грудня до початку квітня.

Технічні характеристики:

 • траси – 20 синіх, 35 червоних, 5 чорних;
 • підйомники - 14 бугельних, 5 крісельних, 1 фунікулер;
 • ski-pass – 158 євро/тиждень;
 • проживання – від 65 євро/двомісний номер.

У Маріборі є величезний термальний центр, влаштовуються нічні спуски зі смолоскипами, є великий вибір розважальних доповнень і проводяться гірськолижні змагання світового значення.

Курорт Краньська гора

Найстаріший у Словенії райський куточок поціновувачів активних видів зимового відпочинку. Знаходиться він на кордоні з Австрією та Італією і пропонує катання на ідеальних трасах усіх рівнів складності. Найкращими їх робить сама погода, що викликає лише радість, та сучасні снігові гармати.

Можливо, вам буде цікаво дізнатись про популярні гірськолижні курорти Італії

На курорті переважають широкі пологи траси з невеликими перепадами висоти. Це хороші дані для сімейного відпочинку, для катання новачкам та просто для знайомства з активним відпочинком у горах.

Короткі характеристики:

 • траси – 22 синіх, 5 червоних, 3 чорні;
 • витяги – 18 бугельних, 5 крісельних;
 • ski-pass – 147 євро/тиждень;
 • проживання – від 50 євро/двомісний номер.

На додаток багато традиційних розваг, аквапарк та піші прогулянки гарними місцями заповідної території.

Лижний курорт Церкно

Молодий сучасний гірськолижний курорт, влаштований у центральній частині Словенії, неподалік Любляни. Позиціонує себе як сімейний курорт, пропонуючи відповідну інфраструктуру та варіанти додаткових розваг. Відпочивати, насолоджуючись найновішим обладнанням та прекрасними умовами, можна з грудня до березня.

Особливості:

 • траси – 5 синіх, 3 червоні, 1 чорна;
 • підйомники -2 бугельних, 6 крісельних, 2 навчальних;
 • ski-pass – 15 євро/добу;
 • проживання – від 60 євро/двомісний номер.

Прямо на курорті проживання можливе в однойменному готелі з чудовими умовами.