Напевно, ви здивуєтеся, але відпочинок у Туреччині не обмежується теплим морем та всілякими пов'язаними з ним розвагами. Є чудова альтернатива пляжам - гірськолижні курорти, які є в достатку для гостей країни.

Такі курорти нічим не поступаються аналогічним у Європі. Якість організації, добре розвинена інфраструктура і високий рівень сервісу викликають захоплення у тих, хто прибув у гори Туреччини вперше, і задоволення у тих, хто вже встиг полюбити турецькі схили і зробив відпочинок тут своєю традицією.

На відміну від популярних європейських гірськолижних курортів – у рази нижча вартість, при цьому кожен турецький курорт надає всі можливості відпочинку підвищеного комфорту (а іноді й більше).

Де розташовані гірськолижні курорти Туреччини

Країна має кілька ідеальних для гірськолижного відпочинку регіонів, які на сьогодні добре розроблені та додатково стежать за модними тенденціями у своїй сфері. Популярність даного туристичного напрямку вимагає постійного розвитку, слід сказати, курорти досягли успіху в цьому повною мірою.

На півдні Туреччини відпочинок проходить у Таврських горах, власники курортів скористалися мальовничими околицями, щоб привернути до себе увагу. Також цікаво і незвично на сході – згаслі вершини вулканів викликають особливі емоції.

Отже, куди прямувати?

Приклади найбільш відвідуваних регіонів:

 • гора Улудаг, біля якої знаходиться всесвітньо відоме місто Бурса;
 • Сарикамиш - рівнина на сході, орієнтована на сімейний відпочинок;
 • Гірський масив Паландокен - найновіший курорт країни, що вибрав за основу спортивний напрямок. Знаходиться поблизу кордону з Вірменією;
 • Саликент – заповідна територія за 45 км від Анталії. Поєднує катання на лижах, купання в морі та велику кількість екскурсій;
 • Гора Ерджіяс (територія Каппадокії) – згаслий вулкан з відповідними пологими спусками та типовим пейзажем.

Інші курорти, які не згадуються нами, аналогічні за рівнем розвитку і принадами природного багатства. Ваш вибір залежить лише від вас.

Турецька зима

Особливості клімату відіграють велику роль у погодних умовах гірськолижних курортів. Відпочиваючі південної частини Туреччини, які вибрали катання в горах, відзначають, що насолоджуватися можливостями спусків виходить навіть в одній футболці - при активному русі дихання гір не відчувається, а сонячне проміння обігріває досить сильно. До речі, багато сонця забезпечує стабільну суху погоду, через що загальна атмосфера в горах сприймається із задоволенням та позитивом.

Регіонально зима у Туреччині різна. Сніг випадає у листопаді, до грудня покриваючи схили щільною ковдрою, а тане у квітні. Статистика зазначає, що лежить близько 178 днів на рік, середня товщина снігу – 3 метри. Температура повітря тримається близько -5 °C.

На присутність/відсутність вітру на курортах впливає місцезнаходження. Якщо умова важлива для вашого відпочинку, варто уточнити інформацію безпосередньо за вибраним напрямком.

Популярні гірськолижні курорти Туреччини: сезон катання на лижах

Тут все передбачувано. Стандартні рамки гірськолижного відпочинку укладаються у межах звичного періоду – грудень-квітень. На курорті Паландокен сніг випадає у жовтні, а тане у травні, трохи розширюючи можливості та тривалість відпочинку.

Наплив туристів відбувається у січні-лютому. Більшість трас заповнюються гостями, які побажали насолоджуватися горами трохи довше, ніж звичний тиждень.

Нагадаємо, ми писали про найкращі визначні місця і пам'ятки Стамбулу

Курорт Улудаг

Сучасний гірськолижний курорт, який розташувався за 35 км від Бурси. Останнім часом став відомим за рахунок знаменитого сервісу «все включено» і широких доглянутих трас, доступних для катання і новачкам, і досвідченим спортсменам. В Улудазі багато уваги приділено дітям. У їхньому розпорядженні досвідчені дитячі інструктори, спеціально обладнані траси, багато яскравого спорядження, різноманітні розваги та ігрові кімнати.

Сезон триває з листопада до лютого, температура повітря коливається від +3 до -5 °C.

Першокласні готелі пропонують за помірною ціною не тільки номери та харчування, але й можливість користування підйомниками, мінеральними джерелами та ін. Разом із розкішною природою все це створює приголомшливий тандем.

Особливості курорту:

 • близько 16 тис. метрів трас;
 • 14 витягів (9 крісельних, 5 бугельних);
 • ski-pass 70 USD/тиждень;
 • готелі від 90 USD.

Улудаг вважається наймальовничішим і розвиненим гірськолижним курортом Туреччини, який активно впроваджує сучасні напрацювання у сфері туризму.

Гірськолижний курорт Ерджіяс

Курорт розташований на північній стороні гори Ерджіяс (Центральна Анатолія), де плато Текір. Колись давно верх гори був вулканом, тому є шанс помилуватися красивим холодним пейзажем. Зазвичай тут багато снігу, температура досягає позначок від +2 до -10 ° C, сухо та сонячно. Сезон відпочинку триває з грудня до початку квітня.

Траси різної складності добре доглянуті, за необхідності вкриваються снігом за допомогою гармат.

Коротка характеристика:

 • 19 км синіх трас; 23 км червоних трас; 12 км чорних трас;
 • 5 бугельних витягів, 12 крісельних, 2 гондольні;
 • ski-pass близько 2 USD/підйом;
 • проживання 80-120 USD/добу.

До послуг гостей новітні витяги, акуратні першокласні готелі, атракціони та інші розваги. Сімейні пари з дітьми зможуть оцінити турботу про їхніх дітей – дітям однозначно не доведеться нудьгувати.

Сарикамиш

Східна Туреччина не поступається красою південній частині країни. Саме тут, у лісовому масиві Сарича, функціонує гірськолижний курорт Сарикамиш. Погода в основному стабільна: сонячна, без вітру, з температурою від +2 до -8 °C. Широкі траси, облямовані соснами, не становлять особливих труднощів. Вони вкриті снігом завтовшки 2 метри і доступні для використання з кінця жовтня до середини квітня. У Сарикамиші створено найдовшу (близько 6000 м) трасу в Туреччині.

Відмінні особливості:

 • 2 зелені траси, 1 синя, 3 червоні і 3 чорні;
 • 2 крісельні витяги, 1 бугельний;
 • ski-pass 8 євро/добу;
 • проживання 80-120 USD/добу.

Курорт орієнтований на спокійне проведення часу в колі сім'ї, хоча і пропонує сучасні види розваг, унікальні екскурсії.