Греція не випадково має багатовікову історію і відома як держава задовго до нашої ери. Стародавні люди вибирали для поселень найкомфортніші місця: з теплим кліматом, лагідним морем та дивовижною природою. Кожен куточок Греції – це історія. Але є в цій країні особливі місця, куди прямують мільйони туристів світу, які мріють про комфортний курорт. Вибрати найкращий курорт непросто, їх кілька десятків. Але вибрати найкращий із найкращих 5 – завдання простіше.

Рай на острові Закінф

Іонічні острови дивовижні. Їхні бухти, скелі, печери зачаровують. Але серед семи островів варто відзначити Закінф, особливо його західну частину. Тут галькові та піщані пляжі створюють химерне намисто, в якому кожен із куточків доступу до води відокремлений від іншого скелями з приголомшливими гротами. Бонус – природні джерела сірководню, лікувальні властивості яких відомі багато століть. Південь та південний схід острова – це територія морського заповідника, з рідкісними тваринами. А на півночі розташовані легендарні «Блакитні печери» та зоопарк, у якому зібрані представники флори та фауни з різних країн. Між високих скель, що поросли соснами, заховані долини з оливковими гаями, виноградниками, цитрусовими плантаціями. І на цьому фоні – венеціанські вежі, фортеці, собори.

Закінф називають «зеленою квіткою». Захищений скелями острів має особливий клімат. Влітку тут сухо і спекотно, але морський бриз рятує ситуацію. Зима тепла – без снігу та морозу. Цей курорт прекрасний у будь-яку пору року, але особливо популярний із середини весни до середини осені.

Для туристів - десятки ресторанчиків з місцевою та міжнародною кухнею. Затишні готелі, запопадливі власники ялик, кораблів, що пропонують відвідати віддалені пляжі.

Також пропонуємо дізнатися про найкращі курорти Албанії, які варто відвідати

Крит – купальний сезон без кордонів

Острів Крит оповитий легендами. Місце це унікальне і за природними властивостями, адже ця ділянка суші омивається одразу трьома морями: Критським, Лівійським та Іонічним. Тому, обравши як курорт Крит, можна за короткий термін викупатися в хвилях трьох різних морів. Завдяки своєму географічному положенню та особливостям течій тут завжди відкриває старт купальний сезон Греції. На півночі острова можна купатися вже з кінця березня. До того ж тут чудова екологічна обстановка та чудова інфраструктура. Додайте до цього пам'ятники архітектури, такі як стародавні храми, Кносський палац, Венеціанську фортецю Кулес, руїни античних міст, фонтани, затишні села та містечка, безліч кафе та ресторанів, і стане зрозуміло, чому Крит залишається туристичною грецькою Меккою. Це не лише модний курорт, а й місце, куди заведено їхати на сімейний відпочинок. На всю Грецію славиться критський аквапарк. А ще це улюблене місце альпіністів та любителів туристичних піших маршрутів у горах.

Пропонуємо дізнатися більше про найкращі пляжі Криту

Родос – «поцілунок двох морів» та батьківщина Геліоса

Сьоме диво світу - Колос Родоський, стояв саме на острові Родос, і в перспективі буде відроджено. Але поки що і без нього тут є що подивитися: Палац Великих магістрів ордена святого Іоанна, найбільший у Європі фортечний мур, стародавнє місто Камірос та долина метеликів. Перелічувати пам'ятки Родосу можна безкінечно. Але найкраще один раз побачити, відвідавши курортні місця острова.

Зробити це можна практично цілий рік, адже сонце тут світить майже 300 днів протягом 12 місяців. Але це не палючі сонце пустелі, а те, яке притаманне середземноморському м'якому клімату. Спеку гасять і густі плантації цитрусових, хвойні ліси та кипариси. А ще – морський бриз, одразу двох морів – Егейського та Середземного. Ось чому Родос часто називають місцем поцілунку двох морів.

Пляжі на острові різноманітні: галькові та піщані. Є курорти, які облюбували віндсерфінгісти, наприклад, Іксія. Є ті, які розраховані на молодіжний та активний відпочинок: з галасливими дискотеками, постійними святами та фестивалями. Є тихий курорт Колімбія, який розташований у тіні евкаліптів. На острові є свій аквапарк та лунапарк. У долину «Семи джерел» їдуть помилуватися екзотичними квітами, які радують фарбами цілий рік завдяки магії місцевих джерел. А ще Родос славиться своєю керамікою та сувенірами.

Санторіні – курортний архіпелаг для любителів гарних вин

Кікладська цивілізація, яка визнана вченими однією з найдавніших на землі, зароджувалася на архіпелазі Санторіні. Його пам'ятки архітектури збережено в археологічному заповіднику. Білі будинки цього куточку Греції та чорні піски Егейського моря утворюють неповторний контраст. Картину доповнюють оливкові та евкаліптові гаї та безкраї виноградники. Прісної води на Санторіні мало, але це не заважає місцевим плантаторам вирощувати винні ягоди особливого ґатунку. Вина, які виробляють на цьому острові, славляться не тільки в Греції, а й далеко за її межами. А на винні фестивалі, які тут традиційно проводять, прагнуть потрапити туристи та сомельє всього світу.

Пляжний відпочинок на цьому чарівному архіпелагу, який за легендою є шматочком затонулої Атлантиди, вибирають не лише шанувальники вин. Тут багато тихих курортних містечок, з маленькими готелями, які обирають сім'ї з дітьми, люди похилого віку та молодята. Тепле, чисте та ласкаве море, вулканічний пісок, смачна їжа та умиротворення – ось що такий грецький курорт Санторіні.

Більше про пляжі Санторіні читайте в нашій статті

Корфу – грецька Італія

Якщо подивитися на карту острова Корфу, то він за своїми контурами нагадує Італію - той же чобіток, але без шкарпетки. Потрапити на острів можна літаком, який опускається на штучний насип в озері, чому складається враження, що посадка відбувається прямо у воду. Корфу серед Іонічних островів найпівнічніший. Тому рослинність тут особливо пишна. Тут чудово збереглися архітектурні пам'ятки середньовіччя. Через пологий берег пляжі Корфу особливо улюблені у сімей з маленькими дітьми. І хоча вода тут прогрівається для купання лише до травня, але популярності цього зеленого острова не зменшує.

Читайте також: ТОП найкращих курортів Італії: чому їх варто відвідати

Насправді, курортів у Греції набагато більше, і кожен із них має свою родзинку. І один перелік затишних пляжів, архітектурних та природних пам'яток цієї країни займе багато сторінок. Але, всіх їх поєднує одне: грецька гостинність, прекрасне море і багато – багато позитивних вражень у будь-яку пору року.