Мальовничий і яскравий Кіпр давним-давно вважається одним із найсонячніших островів на планеті. Це перша причина, через яку сюди щороку прямує величезна кількість туристів. У свою відпустку, таку довгоочікувану і плекану в мріях, кожному з нас хочеться потопати в безтурботності і щастя, і повірте, обравши Кіпр, ви ніколи не помилитеся з місцем відпочинку. Острів ідеальний у багатьох сенсах!

Можливо, вас зацікавлять курорти Греції, на яких можна відпочивати круглий рік

Розташування

Кіпр вважається перлиною, що знаходиться у східній частині Середземного моря. Зовсім недалеко, за 75 кілометрів, уже розкинулися береги Туреччини, а якщо подолати 380 кілометрів трохи в іншому напрямку, можна побачити узбережжя Єгипту.

Береги острова ніжно цілують води трьох морів:

 1. Левантійського;
 2. Кілікійського;
 3. Кіпрського.

Ця особливість стала причиною ще більшого кохання туристами Кіпру, адже привабливість кожного куточку природи унікальна і не повторюється в жодній зоні.

Кліматичні особливості Кіпру

На Кіпрі весь рік приємна і сприятлива до повноцінного відпочинку погода. Вибір певного періоду часу (днів) залежить лише від особистих переваг та можливостей.

Субтропічний середземноморський клімат без підвищеної вологості дарує стабільне тепло, не вимотуючи спекою. Середня температура літа, що починається в середині травня і триває до середини жовтня, досягає +30 °C. Вода прогрівається загалом до +23°C.

Взимку погодні умови також дозволяють насолоджуватися сезонними пропозиціями місцевого відпочинку. Температура повітря опускається до +15°C, температура води коливається в межах +15°C. Така м'яка зима серед трьох морів має свої неповторні властивості, які надовго залишають приємні відчуття.

Відомі пляжні курорти Кіпру

Пляжі на цьому затишному вишуканому острові є гордістю майже кожного місцевого жителя. Чисті широкі смуги білого піску, що оздоблюють блакитну і бірюзову гладь водної поверхні, ваблять і спокушають, закликаючи повністю відмовитися від божевілля зовнішнього світу та буденних питань. Найпопулярніші з них відомі усьому світу.

Курорт Пафос

Сучасний курорт, який вважається місцем елітного відпочинку. Комфортне проведення часу тут забезпечують першокласні готелі та ресторани, хоча сама інфраструктура не відноситься до розряду особливо розвинених. У Пафосі акцент зроблено на гарне єднання з природою, насолоду її принадами, обрамлену в спокійні тони рівня преміум-класу.

Чудово мальовничі бухти гармонують з широкими пляжними смугами, деякі з них мають кам'янистий вхід, але більшість дарують надихаючу силу гарячого піщаного берега.

Величезну популярність набув пляжу Корал Бей, розташованого в Кораловій затоці. Назва говорить сама за себе, точно, як і про основні варіанти проведення часу. Також у Пафосі:

 • багато екскурсійних програм;
 • пам'яток архітектури;
 • є акваріум;
 • чудовий парк;
 • аеропорт, що часто грає вирішальну роль у виборі місця відпочинку.

Айя Напа

Цей курорт став улюбленою точкою відриву для молоді та тих, хто любить драйв, музику та веселощі. Його порівнюють із Ібіцею, що цілком правильно. В Айя Напі багато розваг, орієнтованих саме на молоде покоління, що перетворює життя на свято. Для них щодня працюють бари та дискотеки, клуби та атракціони. Є можливість відриватися на численні тематичні фестивалі, на які щедрі організатори.

Найкращим пляжем вважається Ніссі Біч, де дрібний білий пісок кличе купатися в морській воді та безсовісно ловити сонячні промені. У перервах між цим усе ще можна;

 • відвідати луна-парк, аквапарк;
 • оцінити відпочинок мільйонерів - царський гольф на схилах гір або розмірений великий теніс на корті з чудовими видами на околиці.

Протарас

Завоював визнання як тихий сімейний курорт із прийнятними цінами. Широкі пляжі Протараса вкриті піском, в море вводять поступово, а їх глибина безпечна навіть для маленьких дітей (звичайно, під наглядом дорослих і не інакше).

Дуже красиві пейзажі відкриваються у численних бухточках, особливо біля Фігової затоки, прибережна смуга якої рясніє вічнозеленими пальмами.

Для різноманітності відпочиваючі обирають:

 • заняття дайвінгом;
 • екскурсії гірським парком Мис Греко;
 • поїздки до сусіднього курорту Айя-Напа. Таксисти долають цей шлях за 15 хвилин, і ти немов занурюєшся в зовсім інший вимір.

Лімасол

За бажання відчути екзотичні нотки Кіпр запропонує відвідування такого курорту як Лімасол. Дивиною на ній вважається колір піску - сірий, тому що він носить вулканічне походження. Краєвиди курорту зачаровують погляд, а фотографії тут виходять оригінальними та барвистими.

Дозвілля на пляжі прийнято розбавляти культурними заходами:

 • екскурсіями в Куріон та Аматус;
 • прогулянками зоосадом;
 • відвідуванням археологічних пам'яток/музею.

У серпні та вересні Лімасол запрошує на фестивалі смачного вина. Втім, три аквапарки завжди готові замінити цю нудну для деяких відпочиваючих складову та подарувати їм вибухові враження та емоції.

Курорт Ларнака на Кіпрі

Відомий курорт з аеропортом на південному сході Кіпру, який вибирають собі сімейні пари, особливо з дітьми. Їм подобається широкий піщаний пляж, залитий сонцем, де поступовий вхід у воду виключає страх і ризики купання, а сама вода чиста і періодично іскриться різнокольоровими переливами всіх барв веселки.

Відпочиваючі віддають перевагу іншим пляжам Маккензі та район Фінікуда. Причина - райські пейзажі і нескінченна млість, що охоплює з ніг до голови при одному погляді на ідеальні обриси узбережжя. До речі, ціни тут дуже прийнятні як для такого чарівного місця.

Ларнака надає можливість:

 • побачити рожевих фламінго, що вільно гуляють озером;
 • прогулятися набережною з фініковими пальмами;
 • відвідати одну з екскурсій;
 • відправитися в морський круїз та ін.