Тропічні курорти Шрі-Ланки неможливо описати, адже вони настільки красиві і чудові, що навіть фотографії передають лише частину тієї атмосфери та мальовничої принади, яка чекає на туристів на пляжах острівної держави.

Тут є все для дивовижної казки життя. Ідилія курортів зачаровує та дарує неповторні відчуття повного задоволення життям.

Місцезнаходження Шрі-Ланки

Колись давним-давно Шрі-Ланка називалася Цейлоном. Так зазначено в стародавніх джерелах, під такою назвою – цейлонський чай – ми знаємо всесвітньо відому культуру, що вирощується на острові. Ця чудова ділянка суші, що омивається водами Індійського океану, розташувалася біля берегів Південно-Східної Індії. Природа нагородила його оригінальним поєднанням абсолютно різних ландшафтів, поєднавши соковиті пейзажі з тропічних лісів із сіро-коричневими гірськими плато, посушливими долинами та красивими жовто-блакитними пляжами.

Читайте також: ТОП кращих пляжів Гоа, які варто відвідати

Два настрої погоди

Туристи приходять у незвичайне захоплення, побачивши природні багатства Шрі-Ланки. Але багато для популярності означають і погодні умови. Острову є чим пишатися – кліматичні особливості знову звели його до рейтингу улюбленців природи.

Отже, на Шрі-Ланці є тропічний клімат. Температура повітря протягом року в середньому коливається в межах від +28 до +30 °С, а вода на пляжах прогрівається до температури +27 °С. Маленька особливість: у холодний період у горах температура може падати до позначки +10 °С.

З травня по листопад південну та західну частину острова регулярно поливають дощі, переважно вночі, тому відпочивати рекомендується на сході та півночі. А ось з грудня до квітня буде доречний відпочинок на півдні та заході – найкращий період для відвідування Шрі-Ланки. Багато хто зустрічає тут Новий рік, абстрагуючись від домашньої зимової негоди.

Причини популярності Шрі-Ланки

Ми вже розповіли про те, що туристи віддають перевагу Шрі-Ланці за чудові природні багатства і стабільну хорошу погоду. Наступні аспекти також додають багато балів на користь курорту:

 • тисячі кілометрів пляжів на різний смак;
 • високий рівень обслуговування; гостинність місцевих жителів;
 • найсмачніша кухня (багато морепродуктів, риби);
 • можливість повного єднання з природою (немає шуму, натовпу, завжди можна знайти відокремлений куточок);
 • немає перенасиченості благами цивілізації, розваги мають спокійний характер і у більшості випадків зводяться до спілкування з природою (дайвінг, риболовля, пікніки, барбекю тощо);
 • значна культурна спадщина, пов'язана з давніми цивілізаціями.

Топ-5 пляжів/курортів Шрі-Ланки

На Шрі-Ланці багато курортів. Якісь схожі між собою, інші мають кардинальні відмінності, проте при відвідуванні будь-якого з них залишаються найприємніші враження.

Курорт Унаватуна

Відомий південний курорт колись був звичайним рибальським селом, що розкинулося за 120 кілометрів від Коломбо (аеропорт). Але згодом він набув розвитку і тепер є обличчям Шрі-Ланки. Сюди приїжджає багато відпочиваючих, але всім вистачає місця, щоб не створювати скупчень людей.

Унаватуна знаменита блакитною напівкруглою лагуною і чудовим пляжем з дрібним жовтим піском, що облямовує її. Вода спокійна, немає хвиль, а ділянки мілководдя дозволяють купатися навіть маленьким дітям. Поруч - зарості джунглів, куди ведуть численні стежки для прогулянок. А які гарні коралові рифи! Їхнє багатство та яскравість захоплює з першого погляду.

З розваг на курорті вітаються дайвінг, снорклінг, екскурсії в Галле. Для проживання підготовлені готелі різного рівня, смачну їжу готують у численних кафе. І готелі, і кафе знаходяться прямо на пляжі.

Пляжний курорт Міріса

Симпатичне місце на півдні для вдалого відпочинку як із сім'єю, так і в компанії друзів. Широкий пляж дозволить знайти потрібну локацію, які б запити не передбачалися спочатку.

Гарні краєвиди Міріси дарують візуальну насолоду: бездоганне поєднання неба, води та пісочної смуги. Інфраструктура не обтяжує дику природу, навпаки доповнює її, малюючи контури облагородженого курорту.

Особливість - екскурсії до синіх китів, які припливають зимувати неподалік міста.

Курорт Тангалле

Південний курорт (раніше голландська колонія XVIII століття) розмістився за 195 кілометрів від Коломбо, тому вважається місцем самотнім, але оригінальним у плані відпочинку. Туристи вважають його одним із найкращих, тому що він поєднує всі затребувані риси:

 • вишукані тропічні пляжі з жовтими пісками та бірюзовою водою, зарості джунглів, а також пейзаж часто доповнюється камінням, що лежить на узбережжі;
 • є облагороджені пляжі і дуже дикі, де лише природа;
 • наявність готелів для різних запитів;
 • екскурсії до культурних пам'яток (наприклад, до форту та інших куточків старого міста);
 • найсмачніша кухня з численними вишукуваннями з морепродуктів.

Курорт Нілавелі

Північно-східне курортне селище за 275 кілометрів від Коломбо. Багато років тому він заслужив на звання одного з найпопулярніших, але були невеликі перерви. Нині розвиток Нілавелі знову набирає обертів. Тут є:

 • чудовий широкий пляж із пологим входом, золотим піском, пальмами;
 • спокійний океан, найкращий час для купання в якому – з липня до вересня;
 • відмінні умови для снорклінгу та дайвінгу;
 • екскурсійні тури на Голубиний парк-острів, до сусіднього Трінкомалі, до місця проживання синіх китів;
 • різні готелі та кафе.

Велігама

Знаходиться на півдні Шрі-Ланки, за 144 кілометри від Коломбо. Визначною пам'яткою Велігами стала гарна бухта зі скелястими берегами, але в її воді немає ні рифів, ні каміння. На пляжі довжиною 3 кілометри смуга золотого піску не надто широка, а глибина досить маленька, щоб насолоджуватися плаванням. Цей курорт став штаб-квартирою серфінгістів, а для класичного пляжного відпочинку він підходить мало. Ще особливості:

 • червоно-рожеві стрімкі скелі;
 • маяк Дондра;
 • нічна рибалка;
 • національний парк Яла;
 • наявність торговельного центру.