Готель і мотель – заклади, що передбачають проживання постояльців та надання їм мінімального комплексу послуг, наприклад, сніданку, можливості прийняти душ. Здавалося б, обидві назви майже ідентичні, але за ними криються різні поняття, а для тих, хто зовсім не знає відмінностей, зупинка в неправильно обраному закладі може виявитися сюрпризом. У чому різниця?

Що таке готель

Готелі мають багатшу історію, ніж мотелі. Вони з'явилися ще у ХVІІІ столітті у Франції. Тут господарі таких заїжджих дворів пропонували гостям ночівлю та їжу, за що постояльці платили гроші. Новий вид бізнесу швидко поширився Європою, особливо він сподобався жителям Англії та Німеччини, які перевели готельне обслуговування на порядок вище.

Сьогодні ми маємо широкі можливості вибору готелів – база пропозицій величезна. Розташовуються вони, як правило, у популярних серед туристів місцях, що мають різний рівень комфорту. Якщо готель розташований ближче до центру міста/курорту, то проживання в ньому коштуватиме дорожче, ніж у околиці.

Бюджетні готелі надають лише найнеобхідніше, в більш дорогих закладах можна отримати розширений список послуг.

Що таке мотель

Призначення мотелю також полягає у забезпеченні ночівлі постояльцям. Але є характерна відмінність від готелю – заклади подібного плану розташовуються біля дороги та більше розраховані на далекобійників та водіїв транспортних засобів. Господарі мотелів не дуже турбуються про побут своїх гостей - ліжко і тумбочка складають основу інтер'єру, який цілком влаштовує автомобілістів, що втомилися в дорозі.

Ще одна відмінність справжнього мотелю від готелю – вхід у знятий номер відбувається прямо з паркування, тобто водієві не потрібно проходити через ресепшен та загальний хол. Цю особливість дуже цінують, крім водіїв, молоді люди, закохані парочки та низка підозрілих осіб, які часто порушують закон.

Мотелі популярні у рідній країні (США). Статистика вказує, що вони становлять понад 50% пропозицій щодо проживання для туристів. У Європі ж вітаються готелі з підвищеним рівнем комфорту та вдалим місцем розташування.

Переваги та недоліки готелів

Готелі викликають у туристів більше довіри, ніж мотелі. Це пов'язано з багатьма чинниками, головним серед яких є самі люди. Готельний сервіс вибирають найбільш заможні туристи, що звертають увагу на навколишнє оточення і віддають перевагу благоустрою. До переваг можна віднести:

 • наявність системи класифікації (кількість зірок);
 • багата історія з власними традиціями та віковими правилами;
 • розташування у межах населеного пункту;
 • багато супутніх послуг;
 • можливість проживання тривалий час;
 • наявність обслуговуючого персоналу;
 • комфортні умови;
 • доступні ціни.

Важко назвати недоліки, притаманні всім готелів. Найчастіше відвідувачі можуть поскаржитися на дрібну площу кімнати або самого готелю, відсутність додаткових послуг (спа, басейну, тенісного корту та ін.) або зелені. Але вони не такі важливі в порівнянні з цим комфортом.

Переваги та недоліки мотелів

Мотелі приваблюють ціною. Вона дуже демократична, що повністю задовольняє відвідувачів, які прибули сюди заради ночівлі.

Інші переваги:

 • швидка реєстрація;
 • дотримання анонімності між сусідами (вони майже не бачаться);
 • автомобіль знаходиться на стоянці, що охороняється;
 • в оплату включено сніданки.

Серед недоліків мотелів на першому місці значиться низький рівень безпеки та мала кількість обслуговуючого персоналу.