Столиця Саксонії Дрезден щорічно зустрічає мільйони гостей. Затишне місто славиться великою кількістю визначних пам'яток і приємною атмосферою, яку не хочеться залишати. Різноманітність екскурсійних програм відмінно підходить для туристів, які цікавляться протилежними тематиками: одні з великою радістю обирають відвідування музеїв, інші – замків та палаців, а треті віддають перевагу відпочинку в опері. На цьому пропозиції Дрездена не закінчуються, їхня кількість здатна викликати вибух вражень.

Цікаво, що свій сучасний статус відомого привабливого туристичного центру місту довелося відновлювати майже півстоліття. Причиною стала Друга світова війна. Але він впорався, являючи світові досконалість архітектурних та культурних творів.

Як з'явився Дрезден: коротка історія міста

Невелике поселення Дрезден з'явилося на Ельбі в давнину, але перша офіційна згадка про нього відбулася в 1206 році. І хоча йшлося не про сам населений пункт, а про суперечку окремих осіб, які бажали отримати у свої володіння мальовничі дрезденські землі, стає зрозуміло, що вже в цей період Дрезден мав певний статус.

За три наступні століття поселення активно розвивалося. Його мешканці прагнули покращити місце проживання, з трепетом ставилися до культури та архітектурних нововведень. В 1547 Дрезден став столицею Саксонії, чим остаточно підтвердив своє важливе значення в житті регіону.

Історики вважають, що розквіт міста припав на першу половину XVIII століття, коли у Речі Посполитій встановилася влада Августа Сильного. Правитель бачив у забудові великих міст фінансовий зиск для всієї країни, тому не шкодував грошей ні на матеріали, ні на послуги талановитих архітекторів та вчених.

Друга половина XVIII століття кардинально змінила мирний перебіг існування саксонської столиці. У період Семирічної війни вона була окупована, ворожі війська зруйнували багато гарних будівель, а роль самого Дрездена у європейській політиці помітно зменшилася. Відновлення йшло повільними темпами, але жителі дуже хотіли, щоб рідне місто знову викликало трепет своєю величчю.

Величезною втратою, по-справжньому жалобним періодом для Дрездена була Друга світова війна. Його повністю зруйнували численні бомбардування. З лютого 1945 атаки велися протягом тривалого часу з добовою регулярністю, народжуючи думки про те, що місто вирішено стерти з землі. Вже влітку цього ж року з'ясувалося, що замість квітучого та статечного Дрездена під яскравим блакитним небом залишилися лише чорні руїни.

Влада не опустила руки, поставивши мету відновлення колишнього вигляду. Активне будівництво тривало близько п'ятдесяти років, і всі історико-архітектурні пам'ятки набули звичного вигляду, з'явилися будівлі, квартали повоєнного періоду. Сьогодні реконструйований історичний центр – гордість Дрездена та значна частина європейського надбання.

Палаци, муніципалітетні будівлі, церкви та багато інших цікавостей наче магніт притягують туристів з усього світу. Ще б пак! Адже так хочеться глянути на ідеальне сьогодні місто, буквально відтворене з фронтового попелу.

Визначні місця, заради яких їдуть до Дрездена

Як уже згадувалося, у Дрездені багато визначних пам'яток. У плані вибору їхнього відвідування все залежить від особистих побажань, але туроператори та екскурсоводи рекомендують відвідати деякі місця в обов'язковому порядку. Розглянемо їх.

Дізнайтесь, які цікаві місця Берліну подивитись наступного разу

Цвінгер

Палацово-парковий комплекс, надбання доби правління Августа Сильного (XVIII століття). Курфюрст буквально закохався у французький Версаль і зробив усе, щоб його нова резиденція була максимально схожа на цей чудовий архітектурний шедевр. Слід зазначити, що все вийшло на найвищому рівні. У Цвінгер можна:

  • переглянути чотири будівлі комплексу;
  • прогулятися двором-парком, прикрашеним зеленими насадженнями та фонтанами;
  • відвідати картинну галерею та кілька музеїв;
  • слухати концерт камерної музики.

У спокійній обстановці Цвінгера відчувається тиха гідність і грандіозність епохи, в часи якої він був побудований.

Замок Моріцбург

Мальовниче місце біля озера серед лісових угідь. Ще кілька століть тому тут знаходився мисливський будиночок німецьких намісників, який згодом перетворився на архітектурний витвір у стилі бароко. Усередині замку атмосфера відповідає обраній темі – про полювання говорить кожен куточок Моріцбурга. Туристам буде цікаво розглянути античний інтер'єр, різні колекції, прогулятися великими кімнатами замку (всього їх близько 400) і у дворі, позитивний відгук у серці отримає прогулянка стежками парку.

У Моріцбурзі регулярно проводяться різноманітні заходи та завжди багато туристів.

Дрезденський зоопарк

Один із найстаріших та найпопулярніших зоопарків Німеччини. Його територія займає площу в 13 га, де мешкають близько 2500 різних тварин. Модернізація зоопарку дозволила мешканцям визнати місце рідною домівкою – умови для життя тварин тут дуже добрі.

Відвідувачі можуть побачити під час прогулянки представників фауни із різних куточків світу. Дітям особливо подобаються африканські тварини. Окрім знайомства з мешканцями можна:

  • перекусити у кафе;
  • пограти на ігрових майданчиках;
  • вибрати пам'ятний сувенір у тематичній лавці.

Тераса Брюля

Являє собою історико-архітектурний ансамбль на набережній Дрездена, улюблене городянами місце для прогулянок. Свою назву тераса знайшла на честь засновника – прем'єр-міністра Брюля, який отримав цю ділянку, тоді повністю забудовану фортифікаційними спорудами, у подарунок і перетворив територію на дивовижну красу гармонійний комплекс.

Туристи можуть піти на екскурсії в палац Брюля, так і відвідати старовинну бібліотеку, мальовничу набережну та парк.

Читайте також: Визначні місця Мюнхена, які вас здивують

Опера Земпера

Будівля опери відкрилася для городян у ХІХ столітті. Вона вражала розкішшю та величчю, дивувала архітектурною досконалістю. Артисти отримали можливість виявляти усі свої таланти, адже виступи супроводжувалися музичними творами, що їх виконував великий оркестр.

Під час Другої світової війни опера Земпера зазнала сильних руйнувань. На поновлення знадобилося вісім років. Сьогодні оперний театр відомий за межами країни та готовий приймати гостей на виступах та екскурсіях.