Копенгаген втілив у собі все найкраще, що створили протягом тисячоліть європейці. Місто незрівнянно гарне, є прикладом одного з найкомфортніших і найбагатших місць у світі для життя. У столиці Данії переплітаються чарівні природні краєвиди, історико-архітектурні старовинні пам'ятки та творіння сучасної архітектури. Вона дуже багата як туристичний напрямок, тому сюди із задоволенням приїжджає багато відвідувачів будь-якої пори року. Визначні пам'ятки Копенгагена зачаровують розкішністю, присутністю в кожній з них ноткою тонкого смаку творців.

Історія Копенгагена

Багато часу минуло відтоді, коли на березі красивої протоки Ересунн місцеві рибалки обґрунтували невелике поселення. Йшло ХІ століття. Багаті улови та активна торгівля рибою із сусідами призвела до швидкого розвитку поселення. Вже приблизно через 300 років на місці села стояло велике розвинене на той період місто, яке Вальдемар I призначив столицею датських земель.

Розвиток Копенгагена тривало не лише з економічного погляду. Місто нарощувало військову силу, тому що у світлі постійних середньовічних воєн потрібно мати надійний захист. Багато разів столиці доводилося брати участь у війнах, відчувати смак перемоги та засмучуватися через поразки. Були часи, коли більшість населення вимирало через епідемію чуми, двічі місто палало у величезних пожежах.

У XVI столітті в Копенгагені з'явилося багато нових архітектурно-цікавих будівель: замки, храми, будівлі муніципалітету. З подачі короля місто засяяло новими фарбами і вже тоді вважалося одним із сильних та економічно розвинених міст Європи.

Наприкінці XVIII століття архітектура поповнилася творами в стилі рококо, а в ХIХ столітті з'явився цілий комплекс таких будівель, які сьогодні вважають найбагатшим надбанням рококо у світі.

Серйозні для Копенгагена військові дії закінчилися на початку ХІХ століття. Захисні укріплення поступово розбиралися, на їхньому місці виростали інші будинки, що створили чудову неповторну атмосферу, якою ми маємо можливість насолоджуватися і сьогодні.

ХІХ століття історики називають золотим часом Копенгагена. Розвиток відбувався швидкими темпами, зросла кількість населення, тривала забудова дедалі більшої території.

Друга Світова війна, що так руйнівно пройшла територією Європи, столицю Данії майже не зачепила. Її особливий колорит вражає душевністю та теплотою, а мешканці радують відкритістю та доброзичливістю. Це місто назавжди залишається в серці, навіть якщо побувати в ньому вдалося лише один раз.

Визначні пам'ятки

Багато пам'яток Копенгагена іноді можуть зіграти неприємний жарт – у бажанні побачити абсолютно всі з них, туристи не встигають відвідати заплановані місця і дуже засмучуються. Наступна добірка якнайкраще відображає саме місто та його історію, тому рекомендуємо побувати у зазначених локаціях.

Парк Тіволі

Величезний парк (четвертий у Європі за площею, другий за віком), відкриття якого відбулося 1843 року. Георг Карстенсен, засновник парку, задумав побудувати його у самому центрі міста, навколо улюбленого озера. Для отримання дозволу йому довелося провести з королем не одні переговори. У результаті жителі Копенгагена досі радіють чудо-парку, плеканому владою та самими датчанами.

У Тіволі велика кількість різноманітних розваг:

 • атракціони, каруселі та ігрові зони для дітей та дорослих;
 • концерт-хол;
 • театр – пантомім;
 • музичні фонтани;
 • яскраві тематичні шоу тощо.

Добре вписується у загальну картину парку східний мотив, реалізований Карстенсен після повернення зі Сходу.

Відвідувачі відпочивають у Тіволі всією душею. Пропускна система робить їх абсолютно рівними у правах і можливостях, а місця для цікавого проведення часу у парку достатньо, у тому числі в період найвищої відвідуваності.

Можливо, вам буде цікаво дізнатись найкращі туристичні пам'ятки Гамбурга

Русалонька

Бронзова русалочка, встановлена ​​в 1913 на набережній Лангелінія, стала символом столиці Данії. Її можна побачити на багатьох сувенірах країни, у туристичних збірках, у списках головних датських пам'яток.

Творцем геніальної статуї є Едвард Еріксен, скульптор, якому доручив витончену роботу Карл Якобсен. Як можна здогадатися, на великому валуні протоки завмерла Русалочка з казки Г. К. Андерсена. Вона спрямувала задумливий погляд на водну гладь, в цей же момент відбувається трансформація її ніг. Зворушливе видовище, що запам'ятовується, гідне того, щоб поглянути на нього, стоячи на легендарній набережній.

Розенборг

Гарний замок, котрий любив свого часу Крістіан IV. Будівництво цієї заміської резиденції королів було завершено у ХVII столітті. Незвичайний, хоча популярний у той час, зовнішній вигляд замку та доглянутий ідеальний парк здобули славу місця, де можна отримати справжню насолоду. Сьогодні туристи вважають так само. На екскурсійних програмах гіди презентують:

 • кімнати замку;
 • Довгий зал;
 • художню галерею;
 • музей з цікавими колекціями та ін.

Незабутнє враження залишає прогулянка королівськими садами.

Парк Дірехавсбаккен

Найстаріший у світі розважальний комплекс, збудований ще 1583 року. Він має цікаву легенду, яка розкриває таємницю створення парку. Для відвідувачів, і тоді, і зараз, є багато видів розваг:

 • атракціони;
 • ігрові кімнати;
 • концертні та театральні постановки;
 • тематичні заходи протягом усього року.

Крім того, Баккен-парк радує смачною кухнею різних кафе та ресторанів, а також продуманим сервісом.

Дізнайтесь про визначні місця Стокгольму, які варто подивитись

Зоопарк Копенгагену

Ви не повірите, але цей зоопарк було відкрито ще 1859 року. Він один із найстаріших на європейському континенті та може приємно здивувати. У зоопарку мешкає багато видів тварин, серед них є дуже рідкісні види, що зникають. Територія поділена на зони проживання:

 • арктична;
 • азійська;
 • тропічна;
 • африканська.

Все облаштовано так, наче навколо дикі природні умови. Туристам найбільше подобається Будинок слонів, африканська частина зоопарку та сувенірні лавки, що пропонують широкий асортимент продукції.