Підводні глибини океанів та морів вражають своїм світом, який прихований від споглядання з берега. Але вони ваблять і приваблюють, наче постійно запрошуючи подивитись, а як воно там, у трохи іншому вимірі.

Багато століть тому життя підводних жителів почали вивчати греки. Саме про них найбільше відомостей містить історія. Зараз за допомогою спеціального обладнання, максимально простого і зручного, насолодитися красою морського або океанського світу може навіть дитина. Ми маємо на увазі снорклінг – підводне плавання з трубкою для дихання та маскою.

Чому снорклінг популярний у всьому світі

Цей вид підводного плавання дуже цікавий та захоплюючий. Чудовим чином пірнальник занурюється в незнайомий світ, який дуже важко описати словами. Зграйки різнокольорових спритних рибок, самостійні барракуди, неспішні черепахи, граціозні медузи, привабливі морські зірки та багато інших підводних жителів живуть своїм звичайним життям, не звертаючи уваги на прибульця-спостерігача ззовні. Природне середовище океану чи моря розкривається у всій своїй красі і нікого не залишить байдужим. Естетична складова грає величезну роль і викликає приємні емоції.

Снорклінг займаються переважно в теплих країнах, де водна поверхня прогрівається до 28-30 °C. Розпаленому від сонячних променів тілу так приємно і комфортно занурюватися у воду, що хочеться проводити багато часу. А якщо додатково займатися чимось цікавим, і зараз мова знову про підводне плавання, то перебування у воді набуває додаткового сенсу.

Гонитва за новими драйвовими враженнями закінчується у випадку зі снорклінгом однозначною перемогою – мета досягається на високому рівні. До речі, існує спортивний снорклінг, який ставить перед учасником змагань різні завдання. Наприклад, протриматися якомога довше під водою, зловити рибку певного виду, зробити занурення на максимальну глибину і т.д.

Найнеобхідніше обладнання для снорклінгу

Для забезпечення повноцінного занурення під воду потрібне спеціальне обладнання. Воно настільки просте, що мимоволі викликає усмішку. Отже, це:

 • підводна маска - корпус зазвичай виготовляється з пластику, обтюратор, що відповідає за герметичність, - з силікону, а скло здебільшого загартоване, що витримує сильний напір води. Маску, щоб вона добре трималася і не пропускала воду, необхідно підбирати строго за розміром особи та під фізичні особливості голови;
 • дихальна трубка – складається із загубника, найчастіше силіконового, трубки (оптимальна довжина прирівнюється до 40 см, а діаметр – до 2,5 см) та кріплення до маски.

Не обов'язковим видом обладнання для снорклінгу є ласти. З їх допомогою пірнальник набуває здатності легшого маневрування і додаткову швидкість, що дозволяє витрачати менше сил і енергії. Також іноді рекомендується користуватися гідрокостюмом (коли прохолодна вода або є можливість отримати пошкодження від підводних жителів).

Найкращі у світі місця для снорклінгу

Напевно, ви ставите питанням: «Де найкраще займатися снорклінгом?» Гарних місць з багатою флорою та фауною дуже багато, але серед них є особливо підходящі та популярні для цього заняття. Занурення в них всього на кілька метрів можна порівняти з чарами.

 1. Балі дозволяє пізнати чарівність океанської флори, близько познайомитися з медузами та черепахами, різними рибками дивовижних кольорів.
 2. Домініканська республіка відкриває принади рифів, де мешкають восьминоги, скати, барракуди, морські зірки та рідкісні види риб. Пропонуємо дізнатися, які курорти Домінікани популярні серед туристів.
 3. Кіпр запрошує поспостерігати за життям морських зірок та молюсків, рибок, крабів різних розмірів.
 4. Єгипет демонструє унікальну систему проживання Червоного моря.
 5. Мальдіви приваблюють чистою водою з білим піском, на тлі якого під водою чітко видно мешканці океану і навіть кораблі, що затонули.
 6. Таїланд прославився кораловими рифами, багате життя яких багато разів ставало головною темою численних документальних фільмів.
 7. ОАЕ – поєднання вишуканості підводного світу та зовнішньої розвиненої інфраструктури.

Школа снорклінгу: швидкий допуск у підводне царство

Спроби освоїти снорклінг самостійно краще залишити ще на етапі появи такої думки. Для навчання новачків існують спеціальні так звані школи/курси, де досвідчені інструктори діляться з учнями знаннями та проводять із ними практичні заняття. Складнощів не виникає, якщо:

 • людина добре плаває на животі та спині;
 • вміє затримувати подих без шкоди для організму;
 • здоровий фізично та психічно (не має страхів, пов'язаних з водою, відсутністю звуків тощо).

Усього за кілька занять виходить освоїти ази майстерності зі снорклінгу та отримати дозвіл на занурення від свого інструктора. Варто віддавати перевагу індивідуальному навчанню, ніж груповому. Це дозволить засвоїти матеріал краще та ефективніше.

Важливі поради, що спрощують перебування під водою

Снорклінг має багато переваг:

 • наповнює позитивними враженнями;
 • не потребує наявності габаритного обладнання;
 • корисний для здоров'я (тренує м'язи та дихальну систему);
 • безпечний.

Саме останній пункт робить даному виду плавання відмінну рекламу і залучає до занять більше людей. Щоб він дійсно був реалізований у вашому житті, прислухайтеся до наступних порад:

 • завжди користуйтесь послугами інструкторів;
 • особисто вивчайте особливості місцевості, де планується занурення;
 • ніколи не торкайтеся підводних жителів;
 • вдосконалюйте навички плавання та затримки дихання;
 • не відмовляйтеся від дихальної трубки навіть на малих глибинах;
 • обов'язково пірнайте з кимось, попередньо продумавши основні сигнали спілкування.

Насолоджуйтесь красою чудового підводного світу, не забуваючи про правила безпеки. Він легко підкорюється сміливим любителям пригод та активного відпочинку.