Легендарний Геракл, подорожуючи з аргонавтами, в пошуках Золотого руна, побачив чимало гарних місць. Серед них гора Монжуїк, біля підніжжя якої заснував місто, назвавши його «дев'яте судно», або «Барка Нона». Згодом назва трансформувалася на Барселону, а поселення перетворилося на одне з найкрасивіших іспанських міст. Інший міф говорить, що Барселону заснував карфагенський воєначальник, який заклав на березі фортецю Барсіно. Іспанцям подобаються обидві легенди, адже вони підтверджують стародавнє походження міста.

Читайте також: Визначні місця Лондона, які варто відвідати туристу

Пагорб Монжуїк

Знайомство з Барселоною варто розпочати із гори Монжуїк. Стародавні каталонці будували свої будинки за цим пагорбом, щоб вкрити житла від морських вітрів та бур.

Походження назви гори має кілька версій. Одна з них про те, що цей горб величали горою Юпітера Mons Jovicus. Друга запевняє, що назву дали юдеї. Вони назвали гору єврейською горою, що на місцевому діалекті звучить як Mont juïc. Прогулянки на вершину гори дуже популярні у туристів. Але ще цікавіше поблукати біля її підніжжя. Тут розташована площа в ім'я Іспанії, що, на думку місцевих жителів, символізує перевагу каталонців над іспанцями.

А ще біля підніжжя Монжуїк знаходиться магічний фонтан, оригінальне підсвічування якого створює справжню магію переливів води. Варто відвідати і музей просто неба «Іспанське село», покататись на фунікулері і сфотографувати приголомшливу панораму міста.

Музей Пікассо

Музей PABLO PICASSO – це одна з найбільших у світі колекцій робіт Великого Пабло, створених з 1895 до 1904 року. Будинок у якому він розташувався – це готичний особняк XV століття із традиційними на той час внутрішніми двориками.

Експозиція музею – це 3800 робіт. Четверта частина їх зберігалася в батьків художника, в улюбленій йому Барселоні. Саме із цим містом пов'язаний так званий «Блакитний період Пікассо». Одні з найзнаменитіших серед картин цього періоду «Перше причастя» та «Наука та благодійність» зберігаються в барселонському музеї.

Крім робіт художника, музей знайомить з колекцією кераміки середини минулого століття, отриманою в дар від Жаклін Пікассо.

Старий Порт

Оглядові екскурсії Барселоною більшість гідів люблять починати від пам'ятника Колумбу. У минулому столітті це була найвища прибережна споруда. Поруч із ним 50-метровий ліфт, що дозволяє туристам побачити панораму старого порту. Тут все залишилося, як у середньовіччі: старовинні верфі, причал для катамаранів, комплекс склепінних будов XIII століття, де раніше розташовувалися галеони. У свій час у влади Барселони була думка знести старі споруди в порту, але на щастя від цієї ідеї відмовилися. І вирішили відреставрувати те, що час спричинило непридатність для того, щоб туристи могли поринути в атмосферу старовинного порту. Прогулянка портом буде неповною без відвідування Морського музею. У ньому представлена ​​експозиція моделей суден, колекція навігаційних інструментів та старовинних карт. Відвідавши музей можна дізнатися історію мореплавства від подій давнини, до наших днів. Захоплення відвідувачів викликає і віртуальне морське шоу.

Дізнайтеся, де відпочити на морі: популярні курорти Іспанії

Інший цікавий музей у Старому порту присвячений історії Каталонії. Він розташований на місці колишніх складів на пристані. Експозиції в цьому музеї присвячені появі перших жителів на землях Каталонії, Іберії, Риму, мавританського вторгнення, епосі Габсбургів, а також часом індустріалізації та розвитку Барселони у минулому столітті.

Пройшовши новою дорогою Рамбла-де Мар можна потрапити в новий район набережної з торговими центрами, ресторанами, клубами. В одному із закладів знаходиться Акваріум, де представлені мешканці Середземномор'я.

Поруч із головним портом причаївся район Барселонета, який ще називають Малою Барселоною. Тут збереглися вулички XVIII ст. Колись у таких будинках селилися рибалки та мореплавці. А якщо пройти кілька кілометрів на північ, можна потрапити на мальовничі піщані пляжі.

Готичний квартал

Готичний квартал називають серцем Барселони. Прогулявшись ним можна побачити який слід в історії міста залишили древні римляни, варвари, маври та перші християни. Оригінальні архітектурні споруди, які були свідками великих подій у житті Каталонії, зараз використовується як місце відпочинку. Затишні ресторани, модні бутіки, ремісничі лавки знайшли свій притулок у Готичному кварталі.

Обов'язково варто відвідати визначні пам'ятки цього місця: Кафедральний собор Святої Євлалії, Королівський Палацовий комплекс, Палац Генералітету, прогулятися площею Святого Якова та Королівської площі, доторкнутися до давньоримської міської стіни.

Про цікаві місця і пам'ятки Валенсії читайте в нашій статті

Парк Гуель

Парк Гуель – це спільний проект мецената Гуеля та архітектора Антоні Гауді. На початку минулого століття він замислювався як елітне селище для заможних людей – 60 вілл потопаючих у зелені. Своєрідне місто-сад. Але настала економічна криза, і будівництво котеджів зупинилося. Ділянка стала власністю міста та перетворилася на муніципальний парк. Всі задуми геніального Гауді були збережені: оригінальні скульптури, прикраси у техніці різнокольорової мозаїки, натуралістичні архітектурні форми. І все це у пишній зелені. Вхід до цієї частини парку платний. Але і околиці парку хороші. З численними доріжками для неспішних прогулянок пішки або велосипедом.