У різні роки Львів був частиною восьми держав. Перебуваючи на перехресті культур та торговельних шляхів, стародавнє місто за майже 800-річну історію існування, стало пам'ятником просто неба. Невипадково ще з минулого століття він внесений до списку ЮНЕСКО як місто-пам'ятник. Місто на Високій Замковій горі, пишається що він перший багато в чому. Тут надрукували першу у світі книгу, запустили першу повітряну кулю та електричний трамвай, відкрили першу пошту та перший український готель. Кожен куточок старої частини Львова наповнений легендами та історіями. Зараз у місто, яке знаходиться під охороною кількох десятків мармурових та кам'яних левів, приїжджають туристи з різних куточків світу, і не лише на ознайомлювальні екскурсії. Тут проводять кілька сотень тематичних міжнародних фестивалів, екскурсійні бюро пропонують подієві тури, гастротури, тури вихідного дня, тури – квести та прогулянки містичними місцями. Львів прекрасний у будь-яку пору року, але особливою популярністю він користується час Різдвяно-Новорічних свят. Для першого знайомства з містом варто обов'язково вибрати топ-5 найзнаковіших львівських визначних пам'яток.

Читайте також: Де в Україні покататися на лижах

Високий Замок

Символом старовинного Львова стали руїни колишньої головної оборонної споруди міста – Високого замку. Зараз це величезний рукотворний курган, який з'явився набагато пізніше, ніж сам замок. І сучасна споруда найвищої в Європі телевежі. На вершині кургану – головний оглядовий майданчик Львова в оточенні унікального парку.

Археологи, які проводять розкопки на місці Високого замку, постійно знаходять підтвердження того, що історія Львова розпочалася не у 12 столітті, а набагато раніше. За легендою ще за язичницьких часів тут було стародавнє капище, підтвердженням чого служать залишки особливим чином вирізаних колод. Перша замкова споруда на цьому місці теж була дерев'яною. І до наших днів не збереглося, хоча ідея реконструювати замок часто обговорюється істориками та місцевою владою.

ТОП найкрасивіших місць Будапешта

А поки що прогулянки на околицях Високого замку дозволяють не лише дізнатися історію міста, а й його найзнаменитіші легенди. Наприклад, про те, як у 18 столітті, львівські студенти вирішили перенести до замкового парку скульптуру одного зі левів – Лоренцовича, присвяченого раднику мера. Але підняти важкого лева на вершину сил не вистачило, і вони залишили його біля підніжжя. Так і стояв він багато років, доки не був відданий на реставрацію, а пізніше в історичний музей.

Інші леви – Бернарда Дікембоша, що охороняють вхід у штучну печеру, названу в народі Печерою Самогубців. Тут, нібито, знайшли останній притулок двоє закоханих, яких намагалася розлучити жорстока рідня. І це далеко не всі легенди та історії Високого замку.

Площа Ринок

Серце Львова – його головна площа. Побудована за часів Казимира Великого, вона була типовою для Середньовічної Європи, спорудою, де проходили всі головні міські події, і, звичайно, працював місцевий ринок. Торгівля на давній площі тривала аж до середини минулого сторіччя. Наразі всі 44 будинки, які оточують простір площі – це пам'ятки архітектури. Цікаво, що нумерації у них – немає, лише власні імена. Багато хто з них – музеї. Торгові ряди прибрані, середньовічні колодязі стали фонтанами, але усі головні львівські події відбуваються саме тут.

Дізнайтесь, що подивитися у Братиславі

Головна будівля Площі Ринок – Ратуша. 65-метрова споруда вже кілька століть служить для засідань львівського муніципалітету, і водночас є туристичною Меккою. По кутках Ратуші розташовані фонтани з грецькими скульптурами.

Цікаві й інші будівлі площі: Чорна Кам'яниця, будинок Корнякта з історичним музеєм, палац Бандінеллі, де було відкрито першу пошту. І якщо часу оглянути всі 44 унікальних об'єкти площі не вистачить, то гостинний Львів завжди готовий до повторних візитів.

Аптека-музей

Триста років тому львівські фармацевти намагалися привернути увагу покупців, утворюючи власні торгові марки. Так у місті з'явилися три головні фармації: «Під золотою зіркою», «Під золотим оленем» та «Під чорним орлом». Остання з 1735 року не змінювала адреси. І в результаті до наших днів збереглася оригінальна будівля, старовинна аптечна кухня та інтер'єр торгового залу. Засновником нинішньої аптеки-музею був Наторп, військовий фармацевт. Завершивши службу, він продовжив займатися улюбленою справою, але для мирних жителів. Його наступники фармацевти постійно вдосконалювали своє ремесло. Так з'явилися кольорові пляшечки для ліків з особливого скла з додаванням золота. Для того, щоб корисні властивості ліків зберігалися якомога довше. Раніше у львівських аптеках торгували не лише мікстурами, а й вином. І зараз в аптеці-музеї можна продегустувати особливе «залізне вино». А ще дізнатися багато легенд та фактів про розвиток української фармації.

Дім Вчених

Розкішний особняк у стилі бароко, який зараз гордо носить табличку «Львівського будинку вчених», спочатку будувався як елітний чоловічий клуб. У 19 столітті багаті чоловіки хотіли розважатися у гідному місці. Тут працювало казино для дворян, були відкриті розкішні курильні кімнати, були й приміщення зустрічей чоловіків із дівчатами легкої поведінки. Інтер'єр особняка, що зберігся, вражає: дерев'яне різьблення, ліпнина, дзеркала. Зараз туристи можуть оглянути вісім залів: дзеркальну, червону, білу, бежеву, бібліотеку та балконну галерею. Тут відбуваються світські заходи: бали, концерти класичної музики, фестивалі та конференції.

Оперний театр

Послухати оперу у львівському театрі імені Соломії Крушельницької поспішають меломани різних країн. Але навіть якщо з квитком на спектакль не пощастило, то саме знайомство з цією величною будівлею та її легендами залишає приголомшливі враження. Дві скульптури «Слава» та «Перемога», фігури, що символізують «Життя», «Любов» та «Мистецтво» – огорнуті міфами. Відповідно до однієї з них, натурниця «Слави» була вагітна, і тому виступ у львівській опері для артистів завжди буде стартом до народження нової слави. Вражає люстра з дорогоцінним камінням у центрі оперного залу, велична завіса «Парнас», виготовлена ​​Генріхом Семирадським понад сто років тому. І, звісно, ​​особлива акустика та атмосфера театру.

Пам'яток, цікавих місць, легенд та міфів про Львів набагато більше, ніж у статті. І щоб ознайомитися з ними варто запровадити традицію – раз на рік, відвідувати це загадкове та прекрасне місто.