Активний кайтсерфінг завоював популярність у нашому сучасному світі заслужено та надовго. Цей екстремальний вид водного спорту поєднав у собі відразу кілька бажаних та позитивних характеристик, які хотілося б відчути людині, яка шукає свіжих вражень у житті.

Насамперед, кайтсерфінг (він же кайтбординг) передбачає наявність адреналіну. Коли ковзаєш по водній гладі на не великій дошці, а рух уперед забезпечує повітряний змій, що ширяє високо в небі, відкидаються всі заборони та межі! Свобода відчувається на всіх рівнях, дозволяючи адреналіну змінити сильний викид ендорфінів – гормонів щастя.

Крім внутрішніх відчуттів, чудовий кайтсерфінг дарує незабутні емоції, привід пишатися собою, красиві краєвиди-пейзажі і допомагає вдосконалити спортивну вправність. Майже всі, хто спробував ловити вітер повітряним змієм, перебуваючи на водній поверхні, прагнуть повторити таку можливість знову і знову.

Морські вдосконалення або як з'явився кайтсерфінг

Історичні джерела кажуть, що активне використання повітряного змія розпочалося у XIII столітті. Великі уми намагалися вдосконалити літаючу іграшку таким чином, щоб вона приносила користь. У ХІХ столітті змій став основною рушійною силою повноцінного корабля. Випробування показало добрі результати і якийсь час судна успішно користувалися новим досягненням науки.

У 70-80-х роках ХХ століття повітряні змії перейшли на новий рівень – ними активно зацікавилися спортсмени. Щоб отримати можливість руху, який не вимагає зусиль, вони приєднували змія до велосипедів, ковзанів, лиж, човнів тощо. Особливо успішні комбінації продовжували розвиватись. Так, наприкінці ХХ століття на спортивну арену вийшов кайтсерфінг – катання по воді на кайте (спеціальній дошці) за допомогою повітряного змія. У 2009 році всесвітня спортивна організація, що займається вітрильними змаганнями (ISAF), включила його до свого офіційного списку, а ще через п'ять років було засновано кубок світу з кайтсерфінгу.

Найкращі природні умови для занять кайтсерфінгом

На перший погляд може здатися, що для кайтсерфінгу не потрібні особливі умови. Насправді це поширена помилка. Заняття описаним видом спорту передбачають виконання певних вимог:

 • наявність постійного вітру без ривків, що прямує вздовж берега або під допустимим щодо нього кутом;
 • пляж повинен бути широким і дійсно вільним від людей, що купаються і прогулюються;
 • обов'язково наявність мілководдя (оптимальна глибина для кайтсерфінгу дорівнює 60-120 см);
 • тепла температура води та повітря (хоча є екстремали, які віддають перевагу холодним північним водам);
 • відсутність рослинності на дні пляжу;
 • спокійна поверхня без хвиль.

Вперед хвилями: обладнання для кайтсерфінгу

Щоб підкорювати водні простори, знадобиться спеціальне обладнання. Воно складається з наступних пунктів:

 1. кайт - власне повітряний змій, що зовні нагадує великий купол. Буває надувним (різної форми) або представлений у вигляді тканинного парафойлу;
 2. кайтборд – дошка. Інструктори попереджають, що мінімальна вага спортсмена має бути 30-35 кг. Це дозволяє підібрати дошку, яка не приносить перешкод (наприклад, для ваги до 50 кг пропонується довжина дошки 128-130 см, а для ваги 7080 кг – 132-137 см);
 3. трапеція та система страховки - система управління кайтом, що складається з 4-5 строп;
 4. гідрокостюм у разі прохолодної води та погоди;
 5. гідровзуття у разі наявності на дні перешкод, наприклад, морських їжаків;
 6. каска та жилет для новачків.

Цікаво, що кайтсерфінг не вимагає тривалої попередньої підготовки та відмінної фізичної форми. Його цілком освоять діти та дорослі за наявності бажання. Щоправда, потрібно пройти навчання у досвідченого тренера. До речі, професійні школи дають сертифікат IKO, де вказано рівень майстерності. Він дозволяє насолоджуватися катанням на воді у будь-якій країні світу.

Заборонені моменти у кайтсерфінгу

Будь-який вид спорту має обмеження, які здебільшого пов'язані із забезпеченням безпеки спортсмена. У кайтсерфінгу це заборона:

 1. виходити на водну прогулянку перед штормом або грозою, що назріває;
 2. зняття системи безпеки;
 3. заняття біля електроліній або біля скель, рифів, каміння.

Дотримання техніки безпеки та правил має бути одним із важливих принципів, на які слід орієнтуватися при виході на воду.

Популярні місця для кайтсерфінгу у світі

Де знайти ідеальний пляж для кайтсерфінгу та зловити вітер, щоб насолоджуватися ковзанням по воді? Розглянемо топ-7 найкращих місць, які рік у рік залучають до себе тисячі шанувальників кататися на кайте.

Хоча вони розташовані в різних куточках світу, основні характеристики пов'язують місця між собою в єдине ціле. Кайт-станції розташовані тут на широких пляжах лагуни або бухти, але професіонали мають можливість кататися біля рифів, де більша хвиля; Є постійний вітер, білий пісок, розвинена туристична інфраструктура. Особливістю пляжів, розташованих на лінії тропіків, є велика кількість нічних вечірок та фестивалів.

 1. Домініканська республіка – пляж Кабарете (дуже довгий та зручний для новачків). Нагадаємо, ми вже писали про ТОП 5 найкращих курортів Домінікани.
 2. Марокко – пляж Дахла (розташований у лагуні).
 3. Канарські острови (змінно дмуть два види вітрів, придатних для кайтсерфінгу).
 4. Греція – Парос (рівна гладь із постійним сонцем). Які ще є популярні місця відпочинку в Греції читайте тут.
 5. Філіппіни – острів Боракай (казкові білі пляжі з пальмами).
 6. Гаваї – острів Мауї (саме тут були проведені перші змагання з кайтсерфінгу).
 7. Єгипет - Ель-Гуна, Хургада, Набк (відомі великою кількістю кайт-станцій і чудовими умовами для відпочинку).

Як видно, вода та сонце – чудовий привід для радості. Розбавивши поєднання адреналіном, отриманим від кайтсерфінгу, можна відчути щире щастя. Приємних звершень та стабільного вітру!