Землі, де розташована нинішня Флоренція були заселені з часів етрусків. Вже тоді місто Флоренція було відоме як процвітаюче і розвинене. Але справжня слава дійшла Флоренції в епоху Відродження. Тут творили Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Рафаель, Макіавеллі та інші відомі художники, вчені, скульптори, музиканти. По суті, тоді Флоренція стала колискою всієї цивілізації, змінивши хід її розвитку. Стародавню історію Флоренції можна вивчати нескінченно довго, як і помилуватися пам'ятками архітектури і мистецтва, що збереглися. Для першого знайомства з цим дивовижним містом, яке довгий час був столицею Італії, достатньо побувати в п'яти знакових місцях.

Міст Понте Веккйо

У різні часи міст Понте Веккьо мав різні назви, хоча в перекладі його ім'я лише «Старий міст», але називали його смердючим і золотим. Побудований він був ще в давньоримську епоху, спочатку був дерев'яним, багато разів перебудовувався. З 14 століття міст не змінює свого вигляду і з'єднує береги річки Арно. Спочатку вздовж мосту та поруч із ним були розташовані лавки торговців м'ясом. Аромати від зіпсованої продукції псували атмосферу у всій окрузі. Про це докладно можна прочитати у знаменитому романі «Парфумер». Міст називали смердючим, і герцог Фердинанд 1 був змушений втрутитись. Від заборонив м'ясникам працювати у цьому районі та наказав перенести до мосту магазини ювелірів. Не послухатися правителя Флоренції ніхто не міг, і з «смердючого» міст став «золотим». Родина Печчині серед тих, хто вже понад 500 років веде ювелірний бізнес у районі цього мосту. Помилуватися виробами із платини та золота, та придбати оригінальну прикрасу прагнуть заможні люди з різних країн світу.

У 16 столітті над будинками, розташованими на мосту, був побудований кілометровий коридор, названий на честь архітектора «Коридором Вазарі». Він був призначений для швидкого переміщення правителів Флоренції з головної ратуші до приватної резиденції. Зараз коридор закритий для туристів, і єдиним володарем ключа від цього місця є Роберто Занієрі. Ті, кому пощастило відвідати цей таємничий коридор, розповідають про унікальну колекцію автопортретів, розташовану на його стінах.

Собор Санта-Марія-дель-Фйоре

У перекладі назва собору Санта-Марія-дель-Фйоре звучить як «квітка святої Марії». Цей оригінальний символ епохи Відродження виник у Флоренції понад 700 років тому. Його будували майже півтора століття. Спочатку планувалося, що його стіни зможуть вміщати на святкові богослужіння всіх мешканців міста. Адже на момент задуму про будівництво собору у Флоренції проживало 90 тисяч людей. На той час, коли Санта-Марія-дель-Фйоре було побудовано, місто виросло, але 114 метрову споруду залишилося найвеличнішим і найпрекраснішим.

Унікальним став і купол собору. Його вага у 40 тисяч тонн вимагала особливого каркасу. Із завданням впорався Філіппо Брунеллескі, який виграв конкурс місцевої влади. Його восьмигранна вежа шпиль, а найголовніше спроектовані механізми, для її підйому досі захоплюють вже сучасних архітекторів.

Усередині собор прикрашений фресками, зі сценами з життя Богоматері. І іноді здається, що оздоблення всередині надто скромне. Але в цьому і особливість цієї пам'ятки, що вражає зовнішнім виглядом і налаштовується на смиренність і молитву, внутрішнім дизайном.

Можливо, вас зацікавлять пам'ятки Парижа

Галерея Уффіці

Щороку півтора мільйона туристів їдуть до Флоренції спеціально, щоб відвідати галерею Уффіці та на власні очі побачити її унікальні експонати. Спочатку місце, де зараз розташована галерея, мало стати великим палацом для адмінслужб міста. Задум про таку будівлю виник у Козімо 1 Медічі. І будувати подібний палац взявся знаменитий уже тоді майстер Джорджо Вазарі. Смерть архітектора змінила плани будівництва та наповнення майбутнього палацу. Сюди із 16 століття стали привозити сімейні колекції родини Медічі. Вже тоді вони складалися виключно із світових шедеврів. Це насамперед картини пензля Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Джотто, Боттічеллі, Тіціана, колекція гобеленів, книг, гравюр і малюнків. Скарбницю регулярно поповнювали і поповнювали, щоб вона залишалася головним музеєм Флоренції.

Нагадаємо, раніше ми писали про найкращі пляжні курорти Італії

Площа Мікеланджело

У той час, коли Флоренція була столицею Італії, виникла потреба облагородити місто, побудувати в ньому нові проспекти, бульвари, площі. Змінювати вигляд Флоренції взявся архітектор Джузеппе Поджі. Він став автором флорентійської тераси номер один – площі Пьяццале Мікеланджело. Вона мала стати кінцевою точкою мальовничого маршруту вздовж пагорба Сан Мініато. І задумка вдалася. Оригінальна площа з бронзовою статуєю Давида та статуєю з надгробків Медічі в Сан-Лоренцо, названа на честь знаменитого художника, скульптора, архітектора Мікеланджело, стала серцем міста. Бронзовий Давид ніби спостерігає за флорентійськими скарбами та городянами.

Сучасний вигляд площі Мікеланджело доповнений ресторанами, барами, кафетерієм, але головний задум, залишатися головною панорамною терасою Флоренції, збережений. І все більші концерти та шоу у місті проводять лише тут.

Сади Боболі

Флорентійські сади Боболі на століття старші за версальські сади. Рід Медічі прагнув показати своє багатство, вибудовуючи величні будівлі в рідному місті. Задум створення оригінального саду з парковими скульптурами виник у дружини герцога Козімо 1 Медічі. До її реалізації були залучені найвідоміші майстри Флоренції: Нікколо Тріболо, Джорджо Вазарі, Бартоломео Амманаті. Будівництво розпочали у 16 ​​столітті, а для громадськості сади були відкриті у 18. Але парк продовжували добудовувати та вдосконалювати аж до минулого століття. Нині це унікальний об'єкт на території 4,5 га. Фактично це пам'ятник ландшафтного, архітектурного та декоративного мистецтва. І для огляду одного дня просто не вистачить.